Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok hozzá,...

Szülők! Mit szólnátok hozzá, ha felnőttkorú gyermeketek (25+) már többedszerre kezdené újra a kapcsolatát ugyanazzal a személlyel? Mi lenne a reakciótok a hírre? Beleszólnátok?

Figyelt kérdés

2016. jan. 10. 20:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem a szülőkkel lakik, teljesen önálló. De a szülők közelsége engem is zavar. Viszont a ház a sajátja, teljesen fel van újítva, és a rezsi minimális, és még akkor is kényelmesen elférnénk ha hárman laknánk benne. Nem szívesen menne albérletbe, mert kiadni nem szeretné a házát, annak meg nem sok értelme van, hogy a ház üresen áll, mi meg egy idegennek fizetünk lakbért és dupla rezsit.

A szülei egyébként nagyon kedves emberek, mindig családtagként kezeltek, és az én szememben ők a példa a tökéletes családra.

Én nagyon szívesen átmennék hozzájuk beszélgetni, de nem úgy, hogy beállítok hívatlanul.

A fahordás nem opció, nem azzal fűtenek és nem hiszem hogy a párom elnézné, hogy nőként fát hordjak. A számítógéphez sem értek. De már többször tettem nekik szívességet, pl. az anyukája rosszul lett az éjszaka közepén és nem találta a gyógyszerét, hajnali 2kor száguldottam végig a városon az egyik orvos ismerősömhöz, hogy gyógyszert szerezzek neki. Igaz, nem én adtam át, mert nem illik csak úgy berontani mások hálószobájába hajnalban, de legalább egy "köszönöm"-re számítottam. De semmi visszajelzés nem volt, és ez még jobban megerősített abban, hogy nem nézik jó szemmel az ismételt felbukkanásomat.

2016. jan. 11. 02:42
 12/16 anonim válasza:
A 8-as ;10-es válaszolóval egyetértek. Igen meg kell találni a módját a kapcsolatfelvételnek a szüleivel.Az eset nagyon hasonlít az enyémhez,ott én vagyok a fiú és a volt párom és az én szüleim közötti kapcsolat alakult hasonlóképp,és bárcsak nekem sikerültek volna így a dolgok. Szóval ne ess abba a női hibába,hogy apróságokra hivatkozva önbizalom és önértékelési hibáidat másokra kivetítve szakításba torkollik a kapcsolatod.
2016. jan. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem szólnék bele, de meglenne a véleményem mindkettőtökről.

Az ilyen se veled, se nélküled kapcsolatok eltarthatnak évtizedekig is, de boldogságot nem szoktak hozni a feleknek. Márpedig a gyerekét boldognak szeretné látni mindenki.


Megmondom őszintén, a szülei helyében én se fogadnálak örömmel. Kb. az 5. és 6. válaszolóval értek egyet.

Lehet, hogy a gyerekemtől cinikusan megkérdezném, hogy a mostani "összejövés" meddig fog tartani. És hozzátenném, hogy a maga életét úgy cseszi el mindenki, ahogy akarja, de utána ne sírjon nekem!

2016. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ő dolga, ebbe senkinek nincs beleszólása felnőtt emberről van szó
2016. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha nem látom veszélyben, lelke rajta. Akkor viszont megpróbálnám megakadályozni vagy legalábbis a lelkére beszélni, ha egy bántalmazó kapcsolatba menne vissza.
2017. máj. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Semmi különöset. Az ő dolguk. Egyik barátnőm is két szakítás után ment férjhez a barátjához, most már férjéhez. Igaz, ott csak két szakítás volt, de olyan mindegy, hogy ettől több van-e.

Főlegy így, hogy azt írod, 25+-os személyről van szó, tehát még nincs 30 éves. Nagyon fiatal lehetett, még kamasz, mikor 10 éve elkezdődött ez a kapcsolat. Fiatalság, bolondság.

Aki fiatal, az lehet, hogy szakítással old meg egy nehéz helyzetet, aki nem annyira fiatal, annál meg lehet, hogy csak mosolyszünet van. Vagy hullámvölgyként élik meg, de azért együtt maradnak.

2020. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!