Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha tudnátok, hogy a lányotok...

Ha tudnátok, hogy a lányotok egy családos ember szeretője, mit tennétek? Beleszólnátok egyáltalán?

Figyelt kérdés

Felnőtt, önálló nő a lányom, külön él, ez a történet szempontjából a "legrosszabb", mert ugye elméletileg semmi közöm hozzá..


Megbízható forrásból tudom, hogy a pasi házas, gyereke is van, egy három éves fiú. A feleségével kvázi távkapcsolatban élnek, az ország két végében, hétvégente találkoznak csak.

Azt is tudom, hogy a lányom erről tud. Állítólag szerelmesek egymásba, a pasi csak a gyerek miatt nem válik el, meg mert a felesége nem tudná fenntartani magát válás után.

Bemutatta már nekem az említett férfit, de persze ők nem sejtik, hogy én tudom, ő egy házas ember.


Ilyen esetben mit ajánlatos lépni? Nagyon szúrja a csőrömet, egyrészt mert én nem így neveltem a lányom, másrészt meg azért, mert látom, hogy 'sehall-selát' a szerelemtől és szeretném megkímélni attól, hogy majd kiderüljön, a pasi csak azért kihasználta..


Beszéljek a lányommal? Vagy esetleg akkor szóljak, hogy tudok mindenről, mikor mindketten ott vannak? Mi a helyes lépés?


2016. jan. 10. 17:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem beszélj vele, de nem kell beleszólni. Hallgasd meg lányodat, hátha valamit nem tudsz még a sztoriból.

Ítélkezni nem kell, nem is szabad, hiszen te is mondtad - felnőtt nő.

2016. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
19%
Tehát a lányod nem tudja? Akkor szerintem vele kellene beszélned, de jó lenne ha valóban megbízható forrásod lenne, mert könnyű eljátszanod a lányod bizalmát, ha mégsem házas a férfi.
2016. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Ja, most látom, hogy tudja a lányod. Akkor nem csinálnék semmit, ez tényleg az ő dolguk, ha beszólsz a lányodnak ellened fog fordulni, ha nagyon szerelmes. Ennyi idősen már nem lehet valakit nevelni és hát a szerelem, rózsaszín köd, stb., várd ki mi lesz a vége. Én biztosan nem szólnék bele, hiszen bármi lehet, az is, hogy elválik a férfi és a lányodat választja és az is, hogy a lányod koppan.
2016. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Én biztos csak akkor szólnék, ha csak a lányom van ott, és csakis semlegesen. Azt mondanám, hogy úgy hallottam, házas az illető, ő mit tud erről. Aztán hagynám, hogy mondja el az ő verzióját. A válasza ismeretében mondanám csak az én véleményemet.
2016. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Erősen kétlem, hogy szereti a lányodat meg azt is hogy ez egy rendes ember. Gondolj bele...hétvégén biztos lefekszik a feleségével is. Ha meg csak a pénz/gyerek miatt lennének együtt, akkor megbeszélnék a dolgot. A másik:a lányod, hogyan tudna esetleg a jövőben megbízni benne, ha már egyszer ő is szerető volt.?!
2016. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Ha se-hall-se-lát állapotban van, akkor felesleges. Legfeljebb, ha már nem lesz meg a rózsaszín köd, és esetleg kétségek ébrednek a lányodban, akkor erősíts rá a kételyeire.

Legfeljebb a lányomnak megemlíteném, hogy tudok róla, és sajnálom, hogy nem érezte elég jónak a kapcsolatunkat ahhoz, hogy őszinte legyen velem, és megerősíteném, hogyha bármi nyomja a szívét, akkor forduljon csak nyugodtan hozzám!

2016. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Az a helyes lépés, hogy egyszer leülsz vele erről beszélni és elmondod a véleményedet. Utána bízd rá és az időre. Felnőtt, nagykorú, nem szólhatsz bele. Tanácsot adhatsz (mint amit írtam is az elején), mást nem. De minél jobban erőlteted, annál biztosabb a kudarcod.
2016. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%

Ha jól veszem ki a történetet,akkor ez a pasi "rendes".

Támogatja a feleségét anyagilag.


"Házas"-Ja,jogilag,illetve papíron.

Lehet a nő tudja is,és nem érdekli.

2016. jan. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Én elmondanám neki, hogy tudom, mi a helyzet, azt is, hogy egyrészt csalódtam benne, másrészt féltem őt, mert ebből a helyzetből - az élettapasztalatom alapján - a legnagyobb eséllyel ő fog rosszul kijönni: nem csak csalódni fog, hanem meg is fogják alázni. Azt is elmondanám, hogy az életét maga alakítja, nem szólhatok bele, mit csináljon, de rossz szülő lennék, ha a tulajdon gyerekemnek nem próbálnék legalább ennyit segíteni, hogy megosztom vele, amit az övénél jóval hosszabb életem alatt tapasztalatként összegyűjtöttem.


Akkora hülyeség, hogy a szülő "nem beszélhet bele" a gyerek életébe, ennyit egy kolléganőért, barátnőért is megteszek hasonló helyzetben, hogy figyelmeztetem, VALÓSZÍNŰLEG mire számíthat egy ilyen kapcsolattól. Pont a saját gyerektől tagadjam meg azt a tudást, tapasztalatot, amit ő, életkora révén, még nem gyűjthetett össze? Nézzem csendben végig, hogy esetleg pofára ejtik, kihasználják, és még a "szemét qrva" megnevezést is a képébe vágják? Persze, nyilván meghallgatnám őt is, ez tényleg kapcsolat és intelligencia kérdése, ki mennyire tud úgy kommunikálni, hogy azt ne kioktatásnak, belebeszélésnek érezze a "gyerek".

2016. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%

"ennyit egy kolléganőért, barátnőért is megteszek hasonló helyzetben, hogy figyelmeztetem, "


Ezt te tenyleg ugy ertelmezed hogy erte teszed?


Akkor ertem mar miert van ennyi kotnyeles, mas dolgaba belepofazo, allandoan a sajat velemenyet fujo ember...

2016. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!