Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy nem viszem el a Szigetre a 15 éves húgomat?

Figyelt kérdés

Egy bérletet kap a 15. születésnapjára, anya azt szeretné, hogy velem és a barátnőimmel jöjjön megint. Viszont tavaly, mikor ballagott, szintén ez volt az ajándéka, csak akkor tőlem. Nem volt semmi komoly gond, nagyon élvezte, viszont rám párszor a szívbajt hozta. Mikor pl. beakart menni egy sátorba koncertre, hiába mondtuk neki, hogy ne, mert annyi ember ott nem fér el és halál lesz bent, ő akkor is bement, pedig mindenki kifelé jött. Vagy mikor eltűnt este 8-kor és hajnal 4-kor került elő... Meg mostanában rákapott a bulizásra és ezt anya nem tudja. Vagyis azt igen, hogy hétvégente megy a barátaival, de a hétköznapokról szinte semmit. Ő magára csukja este 8-9 körül az ajtót, 10 perc alatt annyira mélyen elalszik, hogy nem ébred fel, mikor a húgom elmegy otthonról. Szerdán is egy bárban találkoztam vele, éjszaka... És akkor még azzal jött, hogy én is mindennap bulizok, meg hajnalban járok haza. Csak a különbség az, hogy én 18 éves vagyok és egyedül élek, ő meg még 15 sincs és úgy járkál el, hogy anya közben az igazak álmát alussza.

Mondtam neki, hogy akkor adok pénzt taxira, de erre az volt a válasza, hogy nem kell, majd szerez valami srácot, aki jól néz ki és van jogsija. Folyton ezt csinálja, mindig vagy kocsikázni, vagy motorozni megy valakivel, aztán mikor mondom, hogy ezt nem kéne, mert idősebbek, meg vannak ennél jobb programok is, ki van akadva, hogy én még a 30 évesekkel is jóban vagyok... Jó, de elsős gimisként nem lett volna bátorságom egyetemistákkal motorozgatni, bármennyire is akarták.


Csak ugye anya ezekről nem tud és az ő fejében az van, hogy a húgom egy visszafogott jókislány, aki egy-egy buli alkalmával maximum koktélozik, nem a feles-rekordját próbálja megdönteni. Szóval jó lenne, ha ez maradna is így, mert azt sem akarom, hogy mostantól ne bízzon benne...


2016. jan. 16. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
És ha egyszer valami ismeretlennel a fának csapódik, vagy tesznek valamit az italába és kárt tesznek benne? Akkor hogy nézel anyukád szemébe? Te tudtál mindent, mégse mondtad el, hogy legyen esélye változtatni. Nem jól van ez így.
2016. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem jó ez, de szerintem ezt nem az én dolgom elmondani.
2016. jan. 16. 11:18
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

én megsúgnám anyukámnak, hogy néha keljen fel éjfél körül és nézzen be a szobába,hogy otthon van -e a hugica.

15 évesen baromira nem egészséges ha heti többször éjszakázik , leissza magát, pasizik.

a szigetes dologra nem tudok mit reagálni. mondd meg anyukádnak,hogy mehettek együtt, de nem tudsz felelősséget vállalni miatta, mert tavaly sem hallgatott rád.

2016. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát pedig anyukádnak erről tudnia kell.
2016. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Vétkesek közt cinkos, aki néma.
2016. jan. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
13%
Bemutathatnál a huginak. Szeretem a zsenge kis tinilányokat.
2016. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

csinálj pár képet ami rajta van a húgod is és tedd ki a fészre ...

a képen legyen dátum és időpont is

:-D


és egész véletlen kérdezz rá anyudtól h amúgy látta e már az bulis képeidet ??

2016. jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Mondd meg a húgodnak, hogy adsz neki egy hetet, hogy hagyja abba ezt, vagy mondja meg a szüleinek, és ha egyiket sem teszi, akkor elmondod te.
2016. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen szólnod kellene anyukádnak, mielőtt nagyobb baj történik. Egy 15 éves lánynak még semmi keresnivalója nincs az éjszakai életben se hétköznap se hétvégén! Az meg hatalmas felelőtlenség és nagyon veszélyes részéről, hogy bárhol bárkivel bárhova elmegy... Eddig szerencséje volt, de ki tudja mikor találkozik valami perverz alakkal, aki ilyen lányokra vadászik. Te hogy fogsz elszámolni a lelkiismereteddel, ha a húgodat megerőszakolja, összeveri vagy ne adj isten megölni valami elmeháborodott??? 28N
2016. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
azért te meg anyukád se vagytok semmit, egy 14 éves gyereket szigetre vinni. Valószínűleg ott kapott rá a bulizásra. Szólj anyukádnak mindenképpen, ebből komoly baj is lehet. Bár azt a helyet is feljelenteném, ami beenged és kiszolgál egy 14 évest.
2016. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!