Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondjam el anyának a meglepeté...

Mondjam el anyának a meglepetést? Hogy lehet ekkora szemét a mostohaapám?

Figyelt kérdés

Egy hét múlva lesz anyukám 40. születésnapja, november óta szervezek neki egy hatalmas meglepetésbulit.

Azért volt nehéz, mert baromi nagy a baráti társasága/társaságunk, többen külföldön, vagy vidéken élnek és azt szerettem volna, ha mindenki itt van, akit szeret. Ez sikerült is, lefoglaltam a helyet, az összes kaja, süti és tortarendelést leadtam úgy, hogy mindet vagy anya szülei fizettek, vagy apukám (anya volt férje), mert mikor a nevelőapámnak elmondtam az ötletemet, közölte, hogy hülyeség és ő 100 Ft-ot sem fog beleadni...

Jó, úgy voltam vele, hogyha így áll hozzá, akkor jobb is, ha nem avatkozik bele.

Erre tegnap hazajöttem és anya meséli, hogy jövő hét csütörtökön elmennek pár napra Ausztriába pihenni, én meg úgy néztem rá, mint aki sokkot kapott.

Felhívtam a férjét, hogy ugye ez csak vicc, de mondta, hogy nem, már le van foglalva a szállás és nyár óta nem volt pihenni, már megőrül, "muszáj" elmennie. Aztán mikor mondtam neki, hogy milyen rendes, hogy ezt így rászervezte a bulira, akkor annyit mondott, hogy tartsuk meg a hét elején, mert "elfelejtette"... Tudom, hogy szándékosan csinálta, 2 naponta elmondtam neki, hogy mikor lesz a buli, nehogy rászervezzen valamit. És most is neki fontos ez az út, hogy pihenhessen, nem anyáért találta ki.

Teljesen kiakadtam, mert

1. jelenleg egyedül vagyok az egésszel, mert mama kórházba került, ha ezt elmondanám neki, szerintem olyan ideges lenne, hogy azonnal agyvérzést kapna.

2. nagyon jól tudta, hogy mennyi utánajárásba és energiába került, amíg így összeállt minden

3. attól, mert neki csak saját maga a fontos, nem kell tönkretennie más munkáját, boldogságát

4. tőlem elvár mindent. Legutóbb hajnal 3-kor hívott fel, hogy menjek érte, mert valami szülinapon volt, kocsival ment és nem akart inni, de aztán csak ivott. Elmentem érte kocsival és neki állt kiabálni velem, hogy miért nem gyalog mentem (a város másik végébe...), így hogy viszem haza az autóját, mert az biztos, hogy nem fog ott maradni, mert ellopják. És még sorolhatnám az elmebeteg dolgait... Szóval én mindent csináljak meg, különben üvölt, de ő ennyit képtelen volt megtenni.

18L


2015. dec. 11. 11:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Mondd el. Sajnos ebből már meglepetésbuli nem lesz. Szerintem jobb ha tud mindent. Azt is, hogy te már leegyeztetted előtte a mostohaapáddal.
2015. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%

hát sajnos részben lőttek a meglepetésnek, de nem muszáj az egészet elmondanod, csak, hogy szerveztél valamit a szülinapra, és a pasi SZÁNDÉKOSAN szervezett keresztbe!!! mond meg, hogy had menjen pihenni a csávó, anyukád maradjon otthon, mert ezt előbb szerveztétek és majd meglátja, hogy megéri...


ha nem nagyon akar kötélnek állni akkor sajnos többet kell mondanod...de én biztosan elmondanám, hogy a pasi szándékosan szervezett keresztbe...azért a pofátlanságnak van határa...


22F

2015. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
12%

hát figyelj, a szervezkedésen kívül te semmit nem csináltál, anyagi gondjaid nem lesznek belőle, szóval nagy veszteni valód nincsen.

mond el anyádnak, hogy mi a helyzet, aztán majd ő eldönti, hogy utazni pihenni szeretne, vagy bulizni.

a nevelőapád meg nem tudom miért szervezte direkt így a dolgokat, az ő véleményét is tudni kéne, mert így csak egy szemszögből látjuk a tényeket.

2015. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%
Ha csak egy házibuli lenne, akkor maximum a vendégek miatt fájhatna a fejed, hogy már mindenkivel lebeszélted és ők is úgy tervezték az idejüket, de így, hogy külön terem, torta stb. fizetve van, így én a helyedben szólnék anyukádnak. A meglepetésnek lőttek, de jobb ha tisztában van azzal, hogy milyen a drága férje, hisz te szóltál neki nem egyszer, még bevonni is próbáltad. És a helyedben legközelebb hajnali órákban nem venném fel a telefont neki, (bocsi, némítva volt) oldja meg egyedül ahogy gondolja. Vagy én is elkezdeném hívogatni hajnalban, és addig hívnám amíg meg nem csinálja amit kérek... :D
2015. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is az lenne a jó lépés, ha elmondanád neki, hogy szerveztél már valamit a születésnapjára, esetleg elmondhatod, hogy mennyi munkád volt benne, plusz hogy a férje direkt rakta arra az időpontra az utazást. Így akkor a meglepi is megmarad, hisz nem fogja tudni, hogy pontosan mi az, viszont azt igen, hogy aznap maradni kellene. : )
2015. dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
4%

egy hét múlva lesz a szülinapja, mindent le lehet mondani, a tortát és a rendezvénytermet is.

a tortát nyilván nem egy héttel előbb csinálják meg...a termet meg simán le lehet mondani, bármi közbejöhet, és a pénzt is vissza kapják minden honnan, ha raktak le előleget a családtagjai.

2015. dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
92%

Először is őszinte részvétem az egész miatt!! Borzalmas lehet...


Én a helyedben biztosan szólnék az anyukádnak. Mondd neki, hogy valami nagyon fontos/komoly dologról kell beszélnetek, szerintem tuti hogy végighallgat.

Ne mondd el neki a buli minden részletét, csak azt, hogy hónapok óta szervezed, minden fix, rengetegen jönnek. Ennyit muszáj lesz beáldoznod, különben az egésznek lőttek. Az tis mondd meg, hogy a mostohaapád is tudta és rászervezett valamit. Szerintem így jársz a legjobban, mert

1. anyukád megtudja mekkora nagy segg a férje

2. ott marad a bulira (ha ezt elmondod neki, akkor tuti hogy marad!)

3. még így is lesz benne meglepetés, és szerintem ha normális anyukád van (márpedig ha ennyit törődsz vele, akkor csak az lehet ;) ), akkor biztos hogy ugyanannyira fog neki örülni, mintha meglepetés lenne. :D

2015. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
4%
Egyrészről megértem a kérdezőt is, de nem tudjuk mi áll a háttérben. Lehet a nevelőapja nem kíván a felesége volt férjével egy légkörben "ünnepelni", már ha ő is jelen lenne, vagy egyszerűen a csak szeretne a párjával közösen együtt pihenni, és úgy ünnepelni szülinapját. Sok dolog van ami miatt így dönthetett, nem kell egyből elítélni a férfit, mert semmit nem tudunk a háttérről. Mellesleg a gyerekek képesek az ilyet túl bonyolítani. Kéne tudni a férfi véleményét is erről az egészről.
2015. dec. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%

"hát figyelj, a szervezkedésen kívül te semmit nem csináltál"


Te se szerveztél még komolyabban semmit :D

2015. dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
78%
Az előttem válaszolóhoz hasonlóan én is érzek valamit a háttérben. Mintha itt egy hatalmi harcról lenne szó, amikor a nevelőapa küzd a családfői rangért és a nevelt lánya pedig nem kért engedélyt tőle a bulihoz (csak megemlítette !).
2015. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!