Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ne lakhatnék együtt az...

Miért ne lakhatnék együtt az egyetem alatt a barátommal? Szülőként mi a kifogás?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó fiú barátom, a szüleink is jóban vannak. Minketten Budapesten tanulunk tovább, ezért felvetődött, hogy összeköltözünk az első évben, mert neki már van ott lakása (vagyis az apukájáé, aki külföldön él). Mi anyáékkal úgy beszéltük meg, hogy az első évben még nem kapok saját lakást, mert lehet, hogy 3 hét után hazajövök, ha nem tetszik az egyetem, szóval először megnézzük, hogy bírom.

Tegnap mondtam, hogy akkor szerintem ez így lesz, mert a sráccal szinte ugyanolyanok vagyunk, az anyagi helyzetünk is hasonló, szóval nem lenne nézeteltérés emiatt. Apa és a nevelőapám örülnek, de anya nem, mert hogy "biztos nem fogsz egy fiúval összeköltözni, akkor inkább veszünk neked egy lakást". De nem értem a logikáját.

Tudja, hogy semmi komoly nem lenne köztem és a srác között és inkább lakok vele, mint egyedül. Ráadásul a sulis dolgokban is tudnánk segíteni egymásnak, mert ő is ugyanoda megy.


2016. jan. 18. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
gondolom anyukád régimódi és fél, hogy mit szól más hozzá, hogy összeköltözöl egy fiúval (részletkérdés hogy csak barát) - én anyaként inkább örülnék hogy a lányom nem idegenekkel, hanem olyan emberrel lakik együtt akit én is jól ismerek (mindegy hogy fiú vagy lány)
2016. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Elég érdekes egy anyád van. Fel kéne világosítani, hogy szexelni nem csak otthon lehet. Mert gondolom ez a baja. Plusz ha saját pecód van azt viszel oda, anny időre, olyan gyakran ahogy te jónak látod. Úgy se tudja percenként ellenőrizni. Akkor melyik is a jobb megoldás az ő szemszögéből? Ezzel szembesítsd
2016. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ha jól értem első évben amúgy is albérletben laknál Budapesten.egyetemisták általában többen szoktak albérletben lenni, a költségek miatt. ilyen esetben jobb is olyannal osztozkodni , akit már ismersz, nem pedig vadidegen. most hogy jelenesetben fiúról van szó, az részletkérdés. normális értékrendű lány nem ugrik azonnal a f*s*zra csak mert egy fiúval lakik együtt.

én is ismerek olyan közeli barátokat, akik együtt laknak albérletben, semmi nincsen közöttük, az egyiknek kapcsolata is van, ő is oda fog költözni.

szóval ha korrekten megállapodtok a bérleti díjban és a rezsiben, amit fogsz fizetni nekik, akkor szerintem nincsen benne semmi gond.

2016. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Tipikus "pénz van, ész nincs" szülő.

Egyébként meg: felnőtt vagy.

2016. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Felnőtt Vagy, ezt ne anyukád döntse el már. Ennyire életképtelen ne legyél már. A mai fiatalok vagy életképtelenek, vagy túl korán önállósodnak. A két véglet. 20 -30 éve ennyi sokan dolgoztak, mellette suli, gyereket neveltek ennyi idősen, mint Te.
2016. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

Anyukádnak a költségeknél fontosabb a jó híred, apádnak és nevelőapádnak pedig valószínűleg az, hogy ne kerülj túl sokba.


Ma már szülők többsége simán elfogadja, hogy korodbeli egymással komolyan tervező fiatalok együtt éljenek. De ez kicsit más szitu, ilyen együttlakások során mennek bele csajok sokszor olyan barátság extrákkal kapcsolatba, ahol őket a srác nem vállalja fel nyíltan, komoly barátnőnek, csak használgatja, ami egy nőnek megalázó, ha pedig ez elterjed róla, akkor az a jó hírét is erősen rombolja.


Főleg akkor tarthat ettől anyukád, ha úgy hangsúlyoztad neki, hogy semmi komoly nem lehet köztetek, hogy az elmondottakból azt vette ki, hogy lazább dolgokra nyitott lennél a sráccal.


38F

2016. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Anyukádnak más az értékrendje, persze ez nem jelenti azt, hogy igaza is van.

Ilyen korban már te dönthetsz magadnak, neki nem tetszik, mert maradi felfogása van akkor sincs semmi probléma, éld az életed úgy, ahogy neked jó. Ez már az egyetem, 18at is betöltötted, nem középiskola.


Semmi gond nincs azzal, ha a fiú barátoddal akarsz lakni. Hiszen ismered, semmi rossz nem történhet. Még ha esetleg össze is melegednétek és komolyabbra fordulának köztetek a dolgok az együttélés miatt (ahogy anyukád valószínűleg gondolja) akkor se lenne semmi rossz abban sem.

2016. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondom, hogy régimódi, inkább azt hogy nehezen viseli hogy ki kell adni a kontrollt a kezéből. Gondolom fél, hogy mi lesz ha belevetitek magatokat a nagy egyetemi partyzós, bulizós életbe, esetleg teherbe esel és a srác továbblép, stb, stb. Sok -belül-bizonytalan szülő azért engedi el nehezen a gyerekét mert nem bízik a saját nevelésének sikerében, de ez sajnos nem a te ügyed, ehzt neki kell belül megvívnia. Arra figyelj, hogyha vmiért mégiscsak szétmentek, vagy nem jön össze a dolog, utána mik a lehetőségeid. Én akkor költöztem először fiúval, amikor nagyon de nagyon biztos voltam, azóta már a férjem lett. De bizony az elején féltem hogyha netán nem sikerül és vissza kell sunnyognom otthonra, tuti jött volna az "én megmondtam h nem lesz ez így jó, én megmondtam h nem szabad olyan hamar..."
2016. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Anyukádnak a költségeknél fontosabb a jó híred, apádnak és nevelőapádnak pedig valószínűleg az, hogy ne kerülj túl sokba." Na jó. :Ddd

Azért nem fogja az egész ország tudni, hogy én kivel lakok együtt... Meg mi ez, hogy ne kerüljek túl sokba?? :D

Ezt te honnan veszed? Tudod egyáltalán, mennyi pénzt szórok el egy héten, vagy egy kisebb ruhavásárláskor?


"lyen együttlakások során mennek bele csajok sokszor olyan barátság extrákkal kapcsolatba, ahol őket a srác nem vállalja fel nyíltan, komoly barátnőnek, csak használgatja, ami egy nőnek megalázó, ha pedig ez elterjed róla, akkor az a jó hírét is erősen rombolja."

Ja, mert olyan nincs, hogy a nő sem akar normális kapcsolatot, igaz? Csak az a felállás létezik, hogy a pasik kihasználnak mindenkit, mi pedig naivan azonnal beléjük szeretünk.... Ugyan már, ne legyünk már ennyire régimódiak.



Így is nagyon sokat bulizok, Pesten is többször vagyok egy hónapban, szóval azért nem szigorú annyira anya.. Sőt, egyáltalán nem az.

Terhes pedig nem leszek, ettől sem kell félni.

2016. jan. 18. 16:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Oké, azért kíváncsiságból megkérdezheted anyukádat, hogy az ellen is lenne-e kifogása, ha olyan sráccal laknál együtt, aki komoly párod, és akiről ő is látná hogy megbecsül téged, vagy csak ez zavarja (fél hogy szimpatikus haversráccal csupán szexpartnerségbe is belemész, esetleg még utána többet is remélsz).


Hidd el, hogy még modernebb felfogású anyukákat is jobban zavarja az utóbbi.

2016. jan. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!