Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért (nem) mondanád el a...

Miért (nem) mondanád el a szüleidnek, hogy félbeszakítod az egyetemi tanulmányaidat? Milyen a családi háttered?

Figyelt kérdés

2015. dec. 7. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos elmondanám, hiszen minden komolyabb döntést megbeszélünk egymással.
2015. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
bár eszemben sincs, de ha ilyen lenne, biztos hogy elmondanám otthon, hiszen ez egy elég komoly és fontos dolog
2015. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

őszintén szólva nem értem miért titkolná ezt valaki. úgyis kiderül,legkésőbb akkor,amikor várnák már,hogy mikor lesz a diplomaosztó. de szerintem hamarabb is feltűnik egy szülőnek,hogy egyetem helyett már dolgozni jársz, nincs már diákigazolványod stb.

de nyilván ha valaki külön él a szüleitől, és mondjuk nincsenek napi kapcsolatban,akkor lehet ezt húzni. de szerintem akkor se korrekt dolog.

nem sikerült a szak/egyetem választás.. hát istenem. hány ezren járnak így évente. attól még nem áll meg az élet. de hónapokig,esetleg évekig hazudni arról,hogy már nem is jársz egyetemre,szerintem nagyon gyerekes.

2015. dec. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám, mivel hiába államin vagyok, ők fizetik a kolit, ők tartanak el. Nyilván nekik is közük van hozzá. Emellett, ők sokkal tapasztaltabbak jártasabbak, talán tudnak hasznos tanácsot is adni.
2015. dec. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Így van, el kell mondani... A sógorom nagyjából 4 éven át hazudta a szüleinek, hogy egyetemre jár, miután kibukott onnan. Többször azt mondta, hogy félévet ismétel, azért nem végzett még, de egy idő után a férjemnek (a testvérének) lett gyanús a dolog, és ő lenyomozta, hogy már réges-régen nincs hallgatói jogviszonya. Nem volt annyira egyértelmű semelyikőnk számára, mert egy másik városban élt és nagyon ritkán találkoztunk. Nagy butaság volt, hogy nem mondta el, mert eközben még csak nem is dolgozott, a szüleitől elfogadta a pénzt az albérletre, kajára... Amikor végre kitudódott, az anyósom példásan viselkedett: az első sokk után azonnal talált neki egy nagyon hozzáillő OKJ-s képzést, amit ő el is végzett, és utána rögtön talált egy relatíve jól fizető, végzettségének megfelelő állást. Ha nem hazudozik, bujkál ennyi éven át, akkor ez sokkal hamarabb megtörténhetett volna.
2015. dec. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szakot váltottam. Mármint otthagytam az elsőként választott szakot a 2. év elején, újra felvételiztem és teljesen tiszta lappal kezdtem. Természetesen megbeszéltem a szüleimmel.

Első év végére körvonalazódott bennem, hogy amire járok, azt mégsem akarom csinálni (de épp lemaradtam az aktuális felvételikről). Úgy beszéltem meg a szüleimmel (akik szerették volna, ha maradok), hogy adok még egy esélyt a szaknak szeptembertől, de közben elkezdek előkészítőre járni, és mivel semmivel sem lett jobb, novemberben maradtam ki. Következő évben meg az új szakon kezdtem.

Mivel jó a kapcsolatunk, nem volt nagyon drámai a bejelentés, bár azért adódott néhány nehezebb pillanat:S

Nem bántam meg.

2015. dec. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy esetben nem mondanám meg..

Ha nem tartanám velük a kapcsolatot, vagy rossz lenne, é smár felnőttként( dolgozóként/ csaladosként tanultam volna tovább)

Amugy még az "ott fogom hagyni "állapotban kell elmondani, vagy mondanám él...

2015. dec. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Elnézést, azt hiszem, félreérthetően fogalmaztam.

Tehát az érdekelt egészen pontosan, hogy megbeszélnéd-e velük, hogy ez milyen döntés lenne, illetve ha nem, akkor később szólnál-e magadtól, mikor már döntöttél, vagy csak akkor, amikor kérdeznék, hogy na, hogy megy a tanulás?

2015. dec. 8. 08:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8: Nyilván előre szólnék. Ez tök alap.

Meg eleve szoktunk egymással beszélgetni, tehát mire eljutnék a döntésig, addig is biztosan többször szóba kerülne, hogy mi a helyzet az egyetemmel, mik a terveim, gondjaim, stb.

2015. dec. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem szóltam mielőtt szakot váltottam. Már beadtam a felvételit egy mezei okj-ra ugyanazon a főiskolán, hogy ne kelljen haza cuccolnom, mert imádtam a kolit, és mikor felvettek, akkor szóltam h a BA-t abbahagyom. Kivoltak tőle. Csalódásnak élték meg a szüleim. Én meg azt a szakot éltem meg csalódásnak, de mindegy. A mai napig a fejemhez vágják, hogy elszúrtam 2 évet, tattara. Utána másik fősulin csak lediplomáztam, egy másik szakon. Mert a csalódásomat ez kompenzálta. Amúgy meg felnőtt voltam, nem gondolom h lett volna beleszólásuk. Akkor se, ha anyagilag akkor még függtem tőlük. Mert az én életem, és egy életre megutáltatták velem az egészet azon a szakon amiről váltottam. Minek maradtam volna. Amúgy korrekt család, mindent meg lehet beszélni, elvileg. De nem mertem elmondani, csak mikor már nem lehetett visszacsinálni. Azt nem tudják, h 2-es átlaggal hagytam ott a szakot, azzal bosszultam meg ami ott ment, be se jártam, már akkor áthallgattam más szakokra csak úgy... Az vigasztal h sírtak a tanszéken, amiért leléptem. Akkor jöttek rá, hogy sok volt, amit velem csináltak. Így jártak, meg én is. :)
2015. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!