Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szakadhatnék végre ki...

Hogyan szakadhatnék végre ki ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés
Születésem óta iszonyatos a családi helyzetem, veszekedések, bántalmazás, zsarolás, fenyegetőzés, minden amit eltudtok képzelni..Nem akartunk eddig lépni, mert túl fiatal voltam és abban bíztunk, hogy ahogy idősebb leszek, könnyebb lesz. Nem, minden csak rosszabb és egyre durvább a helyzet. A nagyszüleimhez költöznék, a gond csak annyi, hogy négy hónap múlva töltöm be a 18-at, de már nem bírom ki azt a pár hónapot. Lehetetlen. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék kiszabadulni? Ha egyik nap csak úgy nem megyek haza, hazavitethetnek rendőrséggel? Milyen jogaim vannak? Kihez forduljak tizenhét és fél évesen? Gyámügy? Kérlek segítsetek nagyon fontos lenne!

2016. jan. 23. 23:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hazavitethetnek elvileg. Kérdés, hogy megtennék-e a szüleid.


Gyámügyhöz fordulhatsz, de mivel 4 hónapod van, és semmit nem kapkodnak el, nem sok értelme lenne.

2016. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Kezdj lázadni először kèsel aztán napokra eltünsz,ha kérdezik vád durván az igazságot az arcukba stbb...
2016. jan. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Igen, megtennék..

Második válaszoló: Ha ilyen egyszerű lenne a helyzet, ezeket már mind megtettem volna, de akkor már nem élnék..


Most olvastam, hogy engedélyt kérhetnék a gyámügytől, hogy elköltözhessek otthonról. Ez mennyi időbe telne?

2016. jan. 23. 23:15
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy itt megfelelő viselkedés-e az, ha úgymond lázadsz. Először is: nagyszüleid mit tudnak erről, beszéltél velük? Ez fontos szempont lehet ebben a helyzetben, talán tudnának védeni is téged, ha úgy adódik.

Csak te tudhatod, hogy pontosan milyen helyzet szokott nálatok uralkodni. De, ha úgy érzed egy vita során, hogy lenne időd elmenni valamilyen módon azonnal úgy, hogy ne tudjanak megállítani (mondkuk összepakoltál előtte, és csak felkapod a cuccod, ilyesmi), akkor tedd meg. Ugyanakkor számítanod kell rá, hogy lenet, hogy rosszul üt ki ez. Szerintem nem sokat számít az a négy hónap. Először tényleg beszélj nagyszülőkkel és utána mérlegelj, de semmiképpen se teljesen egyedül vágj bele ebbe.

2016. jan. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kérhetsz a gyámügytől engedélyt, de mire elbírálják, és megkapnád az engedély addigra be is töltöd a 18 évedet, és onnantól bármikor elmehetsz engedély nélkül is.
2016. jan. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Természetesen tudnak róla a nagyszüleim a helyzet viszont az hogy ők sem kapnak a szüleimtől különb bánásmódot, mint én...nem tudnak megvédeni a szüleimtől, amíg nem lakom velük..a négy hónapot pedig képtelenség kibírni a megaláztatások, terror és verések miatt! Ez tényleg nem a mai tini hisztéria, hogy ide vagy oda nem engednek..ez sokkal komolyabb annál..

Esetleg ügyvéd nem tud kezdeni valamit a helyzet sürgetése érdekében?

2016. jan. 23. 23:26
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvéd sem tudja meggyorsítani a folyamatot, mert ehhez idő kell.

- panaszod kivizsgálása

- helyszíni szemle

- szülőkkel, nagyszülőkkel beszélgetés

- pszichológiai vizsgálatok

- egyeztetések

- elbírálás

stb..

Annyit azért megtehetsz, hogy reggel elmész suliba, délután nagyszülőkhöz. Ott tanulsz, segítesz a mamának. Este 8 óra felé hazamész, fürdesz, és rögtön lefekszel aludni. A lehető legkevesebb időt töltöd otthon.

2016. jan. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

De haza rángatnának nagyszüleidtől, ha bejelentenéd nekik, hogy hozzájuk költözöl, s így is teszel?

Mikor 18 leszel, akkor is megtehetik ezt, kezdetben az ilyen ügyvédi és egyéb intézkedések sem tartanák vissza őket. Mert azoknak is kell idő.

2016. jan. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem léphetek ki a lakásból egyáltalán. Fenyegetőzés megy, hogy a suliba sem mehetek vissza (kollégista vagyok). Tehát ennyire sz@r a helyzet...a nagyszüleimtől is elakarnak tiltani, mert tudják hogy jó velük a kapcsolatom
2016. jan. 23. 23:34
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Akkor 4 hónapig húzd meg magad. Tipikus kamukérdés féltesz egy kérdést és minden választ kifikáz.
2016. jan. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!