Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szakadhatnék végre ki...

Hogyan szakadhatnék végre ki ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés
Születésem óta iszonyatos a családi helyzetem, veszekedések, bántalmazás, zsarolás, fenyegetőzés, minden amit eltudtok képzelni..Nem akartunk eddig lépni, mert túl fiatal voltam és abban bíztunk, hogy ahogy idősebb leszek, könnyebb lesz. Nem, minden csak rosszabb és egyre durvább a helyzet. A nagyszüleimhez költöznék, a gond csak annyi, hogy négy hónap múlva töltöm be a 18-at, de már nem bírom ki azt a pár hónapot. Lehetetlen. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék kiszabadulni? Ha egyik nap csak úgy nem megyek haza, hazavitethetnek rendőrséggel? Milyen jogaim vannak? Kihez forduljak tizenhét és fél évesen? Gyámügy? Kérlek segítsetek nagyon fontos lenne!

2016. jan. 23. 23:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Erre inkább nem írok semmit utolsó válaszoló...nem tudom ki az, aki kamuból ilyeneket kitalálna, de szívesen adnék neki pár ötletet az életemből...
2016. jan. 23. 23:57
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizikai bántalmazás ér, vagy úgy érzed, veszélyben vagy, tegyél bejelentést a rendőrségen (akár személyesen, vagy 112). Ha telefonálsz, ki fognak jönni. Családon belüli erőszaknál is ez van. Ők tájékoztatnak a jogaidról és a lehetőségekről.
2016. jan. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez is egy lehetőség végülis.
2016. jan. 24. 00:38
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Valóban kihívhatod a rendőrséget, de ki véd meg miután elment a rendőr?

Esetleg ha a mostani hétvégének lesz fizikai nyoma, akkor a koliban segítséget kérhetsz a tanároktól. Biztos volt már dolguk bántalmazó családdal, valószínűleg tudják úgy kezelni, hogy ne kerülj még rosszabb szituba, mint amiben most vagy. Ha lesz látható sérülésed, akkor tuti elmehetsz orvoshoz is, ami már bizonyítékot ad a kezedbe, de lehet, hogy a gyerekdoki hivatalból bejelenti, hogy bántalmaztak.

Azért mondják itt sokan, hogy nem sokat tehetsz, mert ha a szüleid rájönnek, hogy eljárást indítottál ellenük, de nem emelnek ki ezzel egyszerre a családból, akkor otthon a mostani pokol sokszorosa szabadulhat el :(

2016. jan. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszuleid, ha fizikailag agresszivek a szuleid, akkor sem fognak tudni megvedeni, ahogy most sem. Sot, azzal, hogy odakoltoznel, esetleg oket is csak bajnak teszed ki.

Egyet tudsz tenni, es nem is kell varnod a 18. szulinapodig, hogy feljelented a rendorsegen, fizikailag es pszichikai bantalmazas miatt, es egyben segitseget kersz hogy tavol maradhass toluk. Persze kell nemi bizonyitek, szomszedok-rokonok, orvos, stb.

Sent marad viszont a kerdes, hogy ki tart el, ki fizetni a koleszt, a tovabbtanulast, a kajadat, stb. A nagyszulok a nyugdijbol...?

(Faluhelyen el tudom kepzelni, hogy a gyamugy es a korzeti megbizott a szulok partjara all, es akkor nem lenne sikeres a feljelentes, ha Pl nincs orvosi latlelet stb. De szerintem Ez az egyetlen gyors mod a menekulesre.)


Amit a kerdesben nem igazan ertek, az a resz, hogy "Nem akartunk eddig lépni, mert túl fiatal voltam és abban bíztunk, hogy ahogy idősebb leszek, könnyebb lesz"

Kivel nem akartatok lepni, kivel biztatok a jovoben?

Ha nagyszulokrol van szo, akkor ok sem fognak menedeket jelenteni (ahogy eddig sem), sajnalom (ha akartak volna, megtehettek volna eddig is, sot, minel fiatalabb voltak, annal konnyebb lett volna a "mentes", mert ott lett volna az ovonoi-tanitoi velemeny, stb.

Szoval, azert nekem sem tisztaban ez a menekules... Foleg, hogy koleszos vagy, egyszeruen nem mesz haza hetvegen, hanem bent maradsz es sirsz egyet a kolesztanarnak.

Szoval, nekem sem tisztaban Ez a kerdes...

2016. jan. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Beszélj a nagyszüleiddel,hogy odaköltözhess azonnal.

Minek még hónapokat várni?

Majd ők lerendezik a többit a szüleiddel.

2016. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!