Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért követi néhány szülő a...

Miért követi néhány szülő a "nekem is sz. R volt legyen a gyereknek is sz. R" mentalitást?

Figyelt kérdés

Arra gondolok a mikor a szülő csakazértis azokat csinálja a gyerekével, amit vele is csináltak és amiért ő maga is utálja a saját szüleit. Például van olyan, hogy nevelő célzattal rondának nevezi a gyerekét, hogy ne szájon el magétól és hogy ne a külsejére építsen, mert ugye azt csak k.rvák teszik, vagy letuszkolja a gyereke torkán az étel amit utál, szintén nevelő célzattal hogy tanulja meg hogy a "VALÓ ÉLETBEN" nem lehet válogatni meg különben is Afrikában éheznek stb... .


Sok ilyen szülőről hallottam és az egyik legjobb barátnőm anyja is ilyen. Ő a lánya életét a legapróbb részletekig ellenőrizni akarja pl: nem csak hogy beleszól az öltözködésébe de, egyenesen hiszti rohamot kap attól ha a lány nem azt veszi fel amit ő kikészített neki, ellenőrzi a híváslistáját e-mailját előzményeket a számítógépen. Ha csörög a telefon meg kell mutatnia hogy ki hívja és csak engedéllyel veheti fel, persze utána be kell számolnia arról hogy miről beszéltek, a szobaajtóját levette és ha mondjuk éjszaka fölkel inni egy pohár vizet vagy WC-re megy magyarázkodnia kell. Pont tegnap hallottam az egyik kirohanását, aminek a lényege, hogy az ő anyja is ezt csinálta és őse halt bele, meg ő csak biztonságban karja tudni a lányát ahogy az ő anyja is akarta. A barátnőmnek nincs szinte semmi kapcsolata az anyai nagyanyjával mert az anyja nem szeret vendégébe menni hozzá pont azért amiért anno ugyanúgy viselkedett vele mint most ő a barátnőmmel. Éppen ezért nem értem, hogy miért csinálja ugyanazt holott ő maga is szenvedett ettől a állandó ellenőrizgetéstől és az anyjával is megromlott a kapcsolata.

Egyszerűen nem értem, hogy ezek a szülők miért nem inkább tanulnak a saját szüleik hibáikból ahelyett, hogy szándékosan ugyanazt csinálnák. Néha az az érzésem, hogy a saját gyerekükön akarnak bosszút állni, azért amit a szülik tettek velük.



2016. jan. 25. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
3%

Már az ógörög bölcs megmondta: tanítani betűből is, nevelni csak példamutatással lehet!

Azok a most szülők így nevelődtek, ezt a példát látták/érezték, miért is változtatnának rajta?

Az, hogy te magadban háborogsz, semmit nem változtat.

2016. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pszich szakra járok és annyit tudok erre mondani neked, hogy


1. akinek volt egy rossz gyereknevelési modellje amit ő kapott, hiába fogadkozott h ő majd máshogy csinálja, általában az az egy marad kéznél a későbbiekre. Kivéve ha vki érzelmi intelligenciával felismeri h bizony nem elég fogadkozni, hanem keményen kell küzdeni a változásért.


2. Másik nagy "szabály" h ált az ilyen szülő egy életen át keresi az önigazolást arra h neki milyen rossz volt és erre keres visszajelzést folyamatosan, szeretné ha ő lenne a középpontban állandóan, a gyerek élete is őróla szóljon.


3. stresszlevezetés klasszikus útvonalára jó példa: főnök bunkó x emberkével a munkahelyen, x hazamegy ideges-feszült, rűréshatár alacsonyan van, lekever egy pofont a gyereknek, gyerek is ideges lesz mert nem érti mi is zajlik épp és többnyire nem fog szembeszállni, helyette jól belerúg a kutyába, a kutya meg frusztrált lesz és belekap a macskába... tudom hülye és banális példa, de sajnos ez így megy, egészen addig amíg vki meg nem szakítja a láncot. Pl. ha barátnőd végre elég erős lesz, felvállalja a konfliktust az anyjával v elköltözik.

2016. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

"akinek volt egy rossz gyereknevelési modellje amit ő kapott, hiába fogadkozott h ő majd máshogy csinálja, általában az az egy marad kéznél a későbbiekre. Kivéve ha vki érzelmi intelligenciával felismeri h bizony nem elég fogadkozni, hanem keményen kell küzdeni a változásért."


Ezzel nem értek egyet. Anyukámat is borzasztóan nevelték, ő minket viszont normálisan. Nem az érzelmi intelligencia miatt, mert ott azért bőven vannak hiányosságai, inkább empátia volt. Itt az számít, hogy van összerakva az ember.

2016. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom.... Az en anyam is hasonlo "nezeteket" vall. Siman bejon es turkal a szobamban, nem enged el akarhova, ha igen akkor onnan idoben kell hazaernem, addig hulyez le meg ilyenek amig mostanra kb tanulasmanias lettem mert orditozik ha 4es hozok haza, maganeletem meg persze alig van. Mazli h a telomat nem tudja kezelni.....

15/L

2016. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Iskola ide, vagy oda, sajnos az emberiség zöme -beleértve a kamasz korosztályt és a nagykorúakat is- körülbelül egy butuskább fajta 8 éves gyermek szintjén akart maradni szándékosan, és ott is maradt. Ki tudja meddig.


Mérhetetlen szellemi és érzelmi sötétség uralja az emberiséget, az utóbbi pár évszázadban biztosan.


Aki szellemileg és érzelmi fejlődés tekintetében lusta, főleg az önálló és multidimenzionális gondolkodásmódja mélyítésére nézve,

az szándékosan, önként retardált. (És nem pedig regresszált - az mást jelent. Az a ritkább eset.)


Retardtált az emberiség minimum 90%-a, és evvel alábecsültem a százalékos arányt.

2016. jan. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A mai, és ki tudja, hány évszázada fennálló közoktatási rendszert meg hadd ne bíráljam, beleértve a felsőoktatás MÓDJÁT is.

Sokdiplomás hülyegyerekek, és tanulatlan hülyegyerekek zöme jár-kel a világban.


Magyarán nem végzettségfüggő se a hülyeség;

sem pedig az gondolkodásMÓD magas szintje, se a magas EQ szint.


Én nem vagyok túl emelkedett értelmileg, és érzlemileg is van mindig hova tovább fejlődnie midnenkinek, nekem is.


Annak kellene átlagosnak lenni, ahol tartok.


Nagyon nagyon szomorú, hogy ennek ellenére még ott se tart a legtöbb ember, ahol egy szűk kisebbség tart, beleértve utóbbiba önmagamat.


A buta ember nem látja, h rosszindulata által önamga alatt vágja a fát.


Inkább vigyorog, hogy ő "míly értelmes"... Lelkesen vágtat a saját vágóhídja felé, mert "a Jani" is a kútba ugrott, ő követi tömeghülyeségben.


Én volnék a legboldogabb ember, ha EQ terén és gondolkodásmódban túlszárnyalnának engem minél többen, mert akkor nem retardáltak tömkelege között kellene élnünk. Ettől függetlenül is van boldogság, csak arra ők vakok, hogy mitől és mikor és miért... Hadd ne ragozzam... Aki csak kötözködni tud, egye meg, amit főzött, csak aztán majd ne panaszkodjon.


Persze lehet mellett vernie bárkinek, meg kötözködnie továbbra is,

de nyilván nem ettől fog javulni az ő szellemi, és érzelmi állapota.

2016. jan. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Apropó, a kérdezővel tehát együttérzek, ennek okán fejtegettem bizonyos tényezőket az imént. Ám azt meg végképp felesleges volna részletezni -a kérdező által is idézet negatív mentalitás kapcsán-, hogy


a többség sajnos nem látja a fától az erdőt, nem lát el az orra hegyéig, képletesen szólva.


A lényeglátáshoz nem kell iskola. Több irányú, független gondolkodásmód + EGYSZERŰSÍTÉS, értelmes, logikus módon. Ennyi volna.


Jaj de nehéz ez sokaknak... még a saját érdekükben is...

Na ezért mondom, h ennyi szellemi tunyát egy rakásra...

:S

De én szurkolok nekik továbbra is, h stagnálás helyett végre fejlesszék a lényeget is: azt, ami belül van!


Egyébként meg ha legalább volna látásuk a kisgyermekekhez, önmagában az is eléág volna... akik ma korlátolt felnőttek, azok is egykor lényeglátók voltak: pici korukban! Más kérdés, h kisiskoláskorra mindannyian vesztünk ebből, ki többet, ki kevesebbet, a logikai fejlődés javára. De van mód visszaszereznünk lényeglétásunkat! Már annak, aki nem lusta szellemileg!


De aki ezt pusztán egydimenziós logikára, ravaszságra alkalmazza, amire egy állat is képes (pl róka), az megeheti, amit főzött magának - hosszútávon....


A LÁTSZAT TÖBBNYIRE CSAL. Önmagad csapod be ravaszségal, hosszútávon. Aki ravasz, és retardált, azoknak szól ez.


Persze nekik kényelmesebb a többi nagykorúba belekötni, meg kényelmesebb nekik nem észrevenni, mennyivel lényeglátóbbak a kisgyermek mindannyióknál! Csak bambulnak bele a világba a retardált felnőttek, mint egy róka...


Lenézni persze kényelmes a kisgyermeket nekik... Ezért nem fejlődtök ti sokan, sőt, ezért nem veszitek észre, hogy nem fejlődtök ti, lényegi szinten.


Kritikám segítő jellegű, persze ebbe is bele lehet kötni, hogy "biztos én kötözködöm". Megmondaná akkor a sok retardált, hogyan lehet rajtuk segíteni anélkül, hogy megfogalmazunk jó szándékú kritikát...?

2016. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ezeket az ördögi köröket én is észrevettem. Képesek rossz tulajdonságokat is felvenni a szüleiktől egyesek, mert azzal együtt néztek fel rájuk.

Képtelenek megtörni a körforgást, holott pontosan érzik, hogy ez nekik sem volt jó. És mindenemellett sokszor még hangoztatják is, hogy ők aztán soha nem teszik azt a gyerekeikkel, amiket velük tettek. Dehogynem.


A motivációt mögötte nem értem még teljesen. Egyelőre számomra erőtlenségnek tűnik, egyszerűbb talán az ismert, berögzült szokásrendszerben eligazodni, mint kitalálni valami újat.

2016. jan. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja. Szándékosság még vééééletlen sincs benne. Mert akkor "paranoid", aki ezt feltételezi.


Állati szint (sincs). Ravaszságra egy róka is képes, nem nagy cucc.

...és ezért vannak oda annyira saját maguktól...


Ha egy róka valójában ember volna -emberi agyat, testet kapna-, butuskán dörzsölné a mancsocskáját, amikor hitelt vesz fel, hogy ő "milyen szerencsés", hiszen "nyert evvel"... Főleg ha magas kamat van rajta.


Na, eddig terjed egy ravasz róka agyi kapacitása.....

:S

(És evvel NEM azokat bírálom, akik kénytelenségből vettek fel hitelt.)


.


Továbbmegyek: akik hitelekkel adósítanak el emberek, az még mindig csupán szintén csőlátású "logika", azt hiszik, hosszútávon nyernek evvel...

Haha. Rövidtávon még igen, de aztán... bumeráng effektus...


Csak ugye erre már nem elég az öt érzékszerv, h lássák az anyagi világ tágabb összefüggéseit...


.


Nos, a kedves kérdező anyja, és a többség is pusztán egy ravasz róka. Ezért olyan, amilyen. És ezért fog hosszú távon rosszul járni a ravasz róka.


Előre sajálom őket, de őszintén! Persze megmenteni nem engedik magukat, mert "ki, ha nem ők..."

Hát akkor ugorjanak kútba önként, ahogy akarják, a "Jani" után...

Gondolják: ha a többség utánaugrott, biztos "okos dolog"...

Tapsvihar.

2016. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!