Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleitek hogyan fogadták,...

Szüleitek hogyan fogadták, mikor felnőttetek és elköltöztetek otthonról? Néhány szülő miért nem fogadja el, hogy felnőtt már a gyereke és szeretne külön utakon járni?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen költöztem össze a párommal (kb. fél éve).

Eljöttem otthonról, mert nem igazán szerettem otthon lakni és már nagyon szerettem volna a párommal összeköltözni, aki már 1 éve a vőlegényem. Igazából mindent megkaptam én és a húgom is,de kezdetben elég rosszul esett, hogy mindig is a húgom volt a kiskedvenc, ezért néha úgyéreztem velem igazságtalanok. Egyébként elváltak a szüleim és anyuval laktunk és apumat csak ritkábban láttuk. Anyum nem örült az eljegyzésünknek a párommal, nem igazán tudom, hogy miért, mert különösebb oka nem lehetett rá, mert a párom tényleg egy rendes fiú, ami manapság már ritka. Szerintem az lehetett a baja, hogy nem Ő választotta nekem, hanem én. Mióta elköltöztem állandóan Ő hív, pedig megbeszéljük, hogy majd én hívom, de ezt sosem várja ki. Talán azért, mert hiányzom neki. Nem igazán szeretné elfogadni még mindig, hogy külön életem van, talán azért, mert régebben sem voltam nagy bulizós és sokat voltam otthon, így lehet ezt szokta meg. Eljöttem otthonról, mert nagyon sokat kiabált, megváltozott, fura lett a természete és néha csak úgy rájött az üvölthetnék, én ezt már nem bírtam elviselni, pedig nem lehetett rám panasza, mert rendesen besegítettem otthon. Eljöttem és most jön rá, hogy igazából mekkora szüksége van rám, mert én segítettem neki, nem úgy, mint a húgom. Persze az élettársa is nálunk lakik, de Őt is folyton ugráltatja és sokat veszekednek.

Szóval úgy érzem nem törődött bele abba, hogy elköltöztem végleg. Valahogy úgy érzem meg akar folytani a szeretetével és nem veszi észre, hogy ettől menekülök/menekülünk. Az első pár hónapban gyakran rángatott haza, mert látni akar ilyesmik, legalább heti 3x. Telefonon is napi szinten hívogatott, úgy éreztem nincs külön életem, pedig már nem otthon laktam. Mondjuk már kezd leállni róla, mert nem ugrálok neki, de most is ezt csinálná, ha hagynám magam. Van, hogy mondom neki, hogy most a párommal itthon szeretnénk kettesben maradni stb. Mert sajnos amúgy sincs sok időnk egymásra, mivel anyuméknak kell ugrálni. A párom szülei megértőek, Ők azt mondják, akkor menjünk, mikor kedvünk van, szóval Ők nem várják el és ez jól esik, hogy Ők ehhez máshogy állnak.

Pl. párom szüleit sokkal ritkábban látjuk, mint az én anyumékat és Ők nem hívogatják api szinten a páromat, hanem hagyják, mert tudják, hogy velem lakik, felnőtt és már külön élete van. Mostanrá már megszerette a páromat, nagyon úgy tűnik.

De szerintetek miért csinálja ezt? Mármint hogy nem tud elengedni és megfojt a szeretetével? Talán fél, hogy egyedül marad? Ezt szerintetek egészséges?

Azt még kihagytam, hogy sajnos nincsenek barátnői és szerintem ez is a gond, mert akkor jobban el tudná magát foglalni. Amúgy anyum párjának sokat köszönhetek, mert Ő rengetegett mondta neki, hogy ez az élet rendje, hogy felnőttem és elköltöztem. Múltkor volt egy eset még, hogy hazahívott, hogy takarítsak ki és segítsek be. Ehhez mit szóltok? Erre barátnőm azt mondta, ne engedjem magam kihasználni. Mi a véleményetek? Volt valaki hasonló helyzetben?


2013. dec. 31. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szegény Anyám... Mikor megmondtam neki, hogy szándékozunk elköltözni, amint lehet (még kilátásunk sem volt rá) órákon keresztül ült a mosógépen és zokogott.

Ezt én is megteszem mostanában, mikor a lányom hazalátogat külföldről pár napra, és visszautazik.

2013. dec. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Ugy fogadta, hogy hozzamkoltozott...
2013. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem azért nem akar elengedni, mert ő is érzi, hogy a te esetedben nem csupán az élet rendje volt a költözés, hanem menekültél otthonról, mert konfliktusos volt a kapcsolat anyukáddal. Nem akarta valószínű, hogy rossz szájízzel váljatok el. Hiába írod még a költözés okaként a saját élet iránti vágyat és azt, hogy a pároddal élhess, ezek fél sort kapnak a mondandódban, a többi meg arról, szól, hogy milyen rossz volt otthon. A te költözésed oka első sorban az volt, hogy megszabadulj anyukádtól. Normális esetben a fiatal amikor külön megy, akkor megérik erre, és azért megy külön, mert saját életet akar, és ezt a szülő is megérti, sőt ha teheti támogatja ebben a gyermekét, és ez az élet rendje. Nektek mivel problémás lehetett évek óta a kapcsolatotok, így nem akar anyukád elengedni, mert attól fél, hogy akkor onnantól feléjük se néznél többé.

(az, hogy hazahív takarítani, szerintem egyébként normális, nyilván nem kell neki azonnal ugrani, de ha engedi az időd, miért ne segítenél)

2013. dec. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó igen voltak viták,de mikor jó volt a hangulat és minden rendben volt,akkor is említettem neki a költözést,hogy már szeretnék összeköltözni a párommal,de akkor nem azon járt az eszem,hogy megszökjek végre otthonról. Akkor sem örült neki és azt mondta nem kell elkapkodni még bőven ráérünk. Pedig már 3 éve megvolt a párom és akkor már 23 voltam. Csak később meg már egyre jobban el akartam otthonról jönni. Szóval a végén már menekültem. De azok után amik voltak nem csoda. Azt hitték majd megnyugszik,ha elköltözöm,de nem mert azóta is balhékat csinál és csak kiabál a többiekkel.
2013. dec. 31. 16:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám akkor aludt életében a legjobban, mert tudta, hogy jo helyen vagyok, biztonságban a (most mar) Férjem mellett.

Apukám kicsit "megzakkant", Naponta 2* hívott. Elotte ilyen Sosem voolt. Telefonon Sosem beszéltünk.

Én 120km-rel arebb koltoztem, fővárosból vidékre.

Aztán jött az első unoka, Naponta 3-4* beszéltünk telefonon a szüleimmel. Szinte minden héten 1* lejöttek hozzánk. Sokat segítették igy is mindenben. Bar hozzátartozik, hogy hatalmas "honvágyam" volt. Sűrűn sírtam, bar a Férjem előtt ezt titkoltam rendesen.

Szerintem anyukám érezhette, hogy mennyire hiányoznak.Lassan egy eve hazakoltoztunk a férjemmel,es a lanyunkkal. Vettünk egy saját lakást, ami 10percre van a szüleimtől. Heti 3* talakozunk, telefonon gyakran beszelunk.

Egyebkent a mi kapcsolatunk, amig otthon laktam borzasztó volt. Nővérek volt a szent es sérthetetlen. Én pedig a borzasztó egy gyerek kategoria.

Nővéremmel iszonyatosan megromlott a kapcsolatuk. Allandoan fújnak egymásra sajnos. ;/

2013. dec. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
10 percre laksz a szüleidtől, telefonon beszéltek gyakran. gratula.
2014. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én anyum amikor anyi volt mint én már külön élt, én meg xd
2017. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!