Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagy valószínűséggel rákos az...

Nagy valószínűséggel rákos az apukám, de el akarja titkolni? (Többi lenn)

Figyelt kérdés

Műtéte volt, pár hete kész lett a szövettanja is.


Egyik este fél füllel meghallottam, hogy a szüleim beszélgetnek... Pár szót, fél mondatokat értettem, de abból lejött, hogy nagy a baj.

Nem mentem oda, lesokkolt a hír.


Nagyon fájt ez az egész, így ma erőt vettem magamon és rákérdeztem, hogy mi lett a szövettan eredménye. A válasz: 'Semmi gond."


...

Bosszant és rosszul esik, hogy nem mondják meg, elvégre nem vagyok már kisgyerek (23). Igaz, őket is megértem, hogy nem akarnak szomorúnak látni, de mégis. Jogom van tudni; és talán segíthetnék is.


Nem vagyok hülye,nem kitaláció, azon a bizonyos estén elhangzott az "onkológia" szó is...


Bocsánat, ha zavaros lett.


Ti mit tennétek a helyemben?

Ha szóba hoznám, úgyis tagadnának mindent...


Vagy "felejtsem el", és ha úgy van elmondják?

Vagy úgyis kiderül idővel...


Köszönöm a válaszokat!


2016. jan. 25. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy ideig hanyagold a témát. Lehet majd kivárják a megfelelő alkalmat, hogy elmondják neked.


Igazából jó tanácsot nem lehet adni. Megnyugodni nem fogsz, mert mégis csak idegesít a helyzet.

2016. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem várj egy kicsit, mert lehet hogy a megfelelő alkalmat keresik, esetleg azon gondolkodnak hogy hogyan mondják el.

Szerintem még ők is le vannak sokkolódva.

2016. jan. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

23 évesen vehetnének már emberszámba. Ez mindenkinek nagyon fájdalmas és nehéz, ha tényleg így van, de nem kímélnek meg vele, ha csak később mondják el. Csak hazugságban tartanak, ami pluszban fáj neked.


Lehet, hogy odaállnék a helyedben, és megkérném őket, hogy bármi is az eredmény, mondják el őszintén, mert szeretnél tisztán látni.


És igen. Jogod van tudni, és talán segíthetnél is.

2016. jan. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akik aktívan tagadják/bagatellizálják a betegségük tényét. Amíg a kezeléseken részt vesz, akkor még ez az egyik legjobb stratégia (a másik a küzdők, tanulmányok bizonyítják, hogy egy a két típus a legjobb túlélő malignus betegségek tekintetében).

Feltehetőleg igen rosszul esik neked, de hagyd apukád, hogy a saját módján küzdjön meg vele - biztosíthatod a támogatásodról, hogy bármi történjék is, te ott leszel neki, de engedd neki azt, amit szeretne. Aztán ki tudja, lehet, hogy nincs még szövettani eredmény és tényleg nincs semmi baj :)

2016. jan. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha rák, mond nekik, könnyen gyógyítható s tudnál segíteni is, jogod van tudni, mondják csak el ha bármi van, ezektől am sincs okod szomorúnak lenni.

Kommunikáció. Egyszer megpróbálnám, félig mindent elmondva, majd rájuk hagynám.

2016. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!