Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtudtam, hogy a testvérem...

Megtudtam, hogy a testvérem csak a féltestvérem. Nem értem, mért kellett ezt eddig titkolni?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem,28 éves.Én 22 vagyok. Eddig soha nem gondoltam volna azt,hogy apánk nem közös.És tegnap megtudtam,hogy neki más volt az apja.Anyám az egyetemen ismerkedett meg nővérem apjával,majd férjhez is ment hozzá és terhes lett nővéremmel. De nővérem apja inni kezdett,agresszív lett,így anyám hazaköltözött,az akkor másfél éves gyerekkel a nagyiékhoz. 3 éves volt tesóm,mikor megismerte anyám apámat.

Kérdeztem,hogy mért titkolták ezt eddig előlem és mondták,hogy ,mert nem tartották fontosnak.Ez nem fontos? Hát szerintem meg azért az.Habár nővéremet akkorsem szerethetném jobban,ha édestestvérem lenne,de valahogy becsapottnak érzem magam,hogy a nagyszüleim,anyámék,nővérem titkolták előlem az egészet 22 éven át.Elvileg egy boldog család a miénk,akkor ezt mért nem lehetett elárulni? Persze apám a nevére vette anno nővéremet,és ez nagyon szép dolog volt tőle és az is,hogy úgy nevelte,mintha az ővé lenne.

Tudom,túlreagálom,de azért nem esett jól.

Ti elmondtátok volna a szüleim helyében?


2012. nov. 29. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted melyik lett volna a megfelelő életkor, amikor elmondják neked?


Nálunk is hasonló a helyzet. Megmondom őszintén nem is emlékszem, hogy mikor tudtam meg, hogy a nővérem apukája másvalaki. Nem is érdekel. A mai napig sem. Attól ugyanolyan testvérem.

2012. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát unokatesónk pl 14-15 évesen tudta meg hogy a testvére a féltestvére. Nem gondoltam,hogy felnött fejjel kell megtudnom.Rosszul esett,ennyi az egész.
2012. nov. 29. 13:38
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Nekem is van két bátyám, de én végig tudtam, hogy féltestvéreim.


De ha belegondolok végül is a Te szempontodból semmi jelentősége nincs. Persze először sz@rul esik az embernek, de gondold végig, biztos nem gonoszságból nem mondták eddig, hanem nyilván kiskorodban még nem akarták, aztán már biztos ők is szinte "elfelejtették" mert semmi vonzata nem volt. Gondolom nővéred igazi apja nem járt minden hétvégén látogatni a lányát és tényleg igazi család vagytok.


Most mondták el, ennyi, sz@r, sz@r, de mégis szerinted akkor mikor kellett volna elmondaniuk ha eddig sem volt jelentősége? Máskor sem reagáltál volna másképp, azt meg elismerheted, hogy egy 4 éves gyereknek ezt nem feltétlenül kell az orrára kötni még. Ha más nincs, akkor szerintem lépj majd túl rajta, végül is ha boldogak vagytok, ez már nem oszt nem szoroz.

2012. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tették, kb. most vagy abban az életkorban, hogy fel tudd dolgozni az információt. Ne haragudj rájuk ezért (bár természetes, hogy meg vagy döbbenve).
2012. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem,én ugyanúgy szeretem,mért változna bármi.Az apja meg meghalt évekkel ezelőtt. Nekem az a fura,hogy az egész rokonság tudta,csak nekem nem mondtak semmit. De hát mindegy is.
2012. nov. 29. 13:41
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez nem harag! Nem haragszom,csak szimplán rosszul esik.
2012. nov. 29. 13:41
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedvesem. Némileg jogos, hogy becsapottnak érzed magad, de ha tovább gondolod a történteket,rá fogsz jönni:mindenki téged akart óvni, és mindenki a legjobbat akarta Neked.Végül is nem tök 8, hogy mi az apád neve, ha soha feléd sem nézett,aki nem is akarta hogy megszüless, és ha van egy család aki szívből szeret Téged? Tiszteld anyádat,és a családot hogy ilyen helyzetben is örömmel fogadtak Téged.

Nagyon rosszul teszed, ha ezt felrovod nekik!!!Apukád se akkor, se most le se s----Téged.Tényleg ragaszkodsz hozzá...? Én mint anya, büszke lennék, ha olyan bátor lettem volna, mint a Tiéd. Anyukád már akkor szeretett Téged, amikor még csak zigóta voltál.

2012. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
13:42-es! De nem az én apám az aki felnevelte nővéremet.Akkor miről is beszélsz te tulajdonképpen???
2012. nov. 29. 13:45
 9/15 A kérdező kommentje:
Szóval :) DE AZ ÉN APÁM AZ,AKI FELNEVELTE NŐVÉREMET.AKKOR MIRŐL IS BESZÉLSZ TULAJDONKÉPPEN???
2012. nov. 29. 13:46
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Na akkor ki is nevelte a nővéred????
2012. nov. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!