Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mióta élek nem foglalkoz...

Anyám mióta élek nem foglalkozik velem, ellentétben az öcsémmel. Miért? Hasonló valakinél?

Figyelt kérdés

A lényeg,hogy apukám még kiskoromban meghalt. Na onnantól kezdve anyám elutasított teljesen. Az öcsémnek velem ellentétben mindent megadott,de velem nem foglalkozott. Szó szerint. Kaját kaptam és annyi...új ruhákról sose álmodhattam vagy,ha spontán megtetszett valami én nem kaptam meg. Érzelmileg semmit nem kaptam tőle soha. Ha tanácsra volt szükségem ő elutasított..mondván,hogy nem ér rá. A középiskolában bántalmaztak lelkileg/testileg..anya csak legyintett. Biztos én olyan voltam erre hivatkozott. Máskor meg,hogy megérdemlem. Elkezdtek piszkálni olyanokkor 15 évesen,hogy leszbikus vagyok azért nincs még pasim. Anyám elhitte...és csak kinevetett.

Anyám mindig lenézett,lehülyézett...állandóan azt mondta,hogy ronda vagyok és semmire se viszem,mert eszem sincs. Most egyetemen végzős vagyok...egyetlen egy vizsgám nem sikerült,de van még esélyem. Anyám már leszólt,hogy minek próbálkozom úgy se fog menni.

Nyáron is,amikor nyaraltunk állandóan futott szó szerint a tesóm és a barátnője után,hogy várja meg őket. Én meg egyedül maradtam a nyaralás alatt. Ha szóltam neki hátra se fordult csak futott tovább,hogy utolérje a kisfiát. Egyesek szerint a kivételezés oka,hogy a tesómban apát látja...Én nem tudom,de ma felnőttként is nagy sebek vannak bennem emiatt. Még velük élek és ma is nagyon erősen előjött ez a megkülönböztetés,ami fáj.

Tudtok valamit tanácsolni? Én nem érzem magam hibásnak..rengetegszer próbálok közeledni,de ellök,hogy hagyjam. Nem tudom mit tehetnék még,de őszintén már nem is szívesen megyek utána,mert nincs értelme.Miatta pedig úgy érzem,hogy engem senki se szerethet és mások is így elhagynak,mint anya. :( Így meg nem egyszerű kapcsolatokat létesíteni.


25/L


2016. jan. 25. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen nem anya. Nálam enyhébb mértékben, de ugyanez volt. Testvérem volt a félisten, én meg csak úgy vagyok. Mára már elváltak a szüleim, anyám lelkileg régebben ugye, fizikailag csak most hagyott el engem. Egyetemen szintén végzős vagyok, és lenézett, mert pl. nem sikerült elsőre a nyelvvizsgám.

21/L

2016. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mások attól még szerethetnek, nem benned van a hiba, hanem az anyádban. Mondanám, hogy menj pszichológushoz, de az túl költséges mulatság. Anyádról szakadj le, ne fuss utána, keress más kapcsolatokat.
2016. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az en anyam is ilyen, csak napi veres is volt. Ezt nem lehet egyedul megoldani, par sor tanaccsal amit itt fogsz kapni. En elmentem pszichologia oktatasra, az oldotta meg a dolgot.
2016. jan. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%

elég életképtelen hiszti gépnek tüsz,

a tesod nyilván mutatot valami féle kurázsit amire te sose leszel képes

2016. jan. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Így van, utolsó... aki a földön fekszik, abba bele kell rúgni még1et.

Gyerekként, tizenévesként aztán rohadtul sok lehetősége van annak, akin átnéznek, de az ilyen pusztulatok, mint te, csak ennyit bírnak, hogy névtelenül leköpjenek másokat, csak mert kiírja a fájdalmát és mer kérdezni... Süllyedj el...

2016. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :) Utolsó előttin csak nevetni tudok :D Mivel én többet tettem le az asztalra,de te biztos jobban tudod. A tesóm húszon éves és anya tartja el..én magamról gondoskodok.A tesóm nem is dolgozik,soha nem is dolgozott..szakmája sincs,de ő a kedvenc. Te is nagy ész lehetsz.Sajnállak.

A többieknek köszönöm a biztató szót. Pszichológushoz szeretnék járni,hogy ezt a gyerekkori traumát feldolgozzam,de a pénz a gond egyenlőre.

2016. jan. 27. 08:47
 7/9 anonim válasza:

az utolsó kettő egy tajparaszt már elnézést..

egyébként hogy sikerülnek a dolgok ?:)

2016. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó! :)

Anyám talán kezd normálisabb lenni velem. De azért néha még van kivételezés. Próbálom már nem felvenni,mert a gyomromra ment a sok idegeskedés.Most nem csak miattuk,hanem amúgy is volt sok minden. A Főiskolát sikeresen befejeztem,minden vizsgám jól sikerült :) Talán büszke is volt rám kicsit,mert mutogatta mindenkinek a munkahelyén a taláros képeimet.

2016. júl. 3. 11:51
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
túl sok filmet nézel
2016. júl. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!