Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi ez az új "divat" manapság,...

Mi ez az új "divat" manapság, hogy váláskor a férfi kijelenti hogy ő nem foglalkozik a gyerek (ek) el, mert ő nem is akarta csak a felesége zsarolta/átverte?

Figyelt kérdés

Két férfi kollégám válik, mind a kettő ezt mondja. Az egyiknek ráadásul 3 gyereke van, állítása szerint egyiket sem tervezték.

Itt is olvasom többször, hogy ha válás után a férfi nem foglalkozik a gyerekkel akkor az az anya hibája mert biztos rákényszerítette.


Nem állítóm, hogy nincs olyan hogy a nő átveri a párját/férjét. De nem gondolnám, hogy ez ennyire mindennapos lenne.


Ráadásul ezzel annyira "lenézzük" a férfiakat. Szerintem azért ennél több eszük van.

Meg aki így át van verve, az általában lelép, nem marad még éveket, kockáztatva 1-2 újabb gyereket.


2015. okt. 11. 11:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez egy ostoba, és gyenge kifogás. És az a megnyilvánulás, jellemzi azt a férfit.
2015. okt. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Én is ismerek két ilyen díszpintyet.

Az egyikükkel ráadásul komoly vitám is volt, mert az volt a Szent meggyőződése, hogy a beteg és egy egészséges gyereket nevelő exfelesége a havi ötven gyt-ból Guccit vesz.

(Megjegyzem, ötvenből nem Gucci, hanem maximum Cuggi ruhát tud venni :D)

És valamilyen szinten együtt kellett laknom vele (én 2 barátnőmmel béreltem a pincét nyáron, ő meg anyukájával és a barátnőjével lakott fent).

De végül utolérte a végzete.

Voltak elmaradásai a gyerektartással, ezért a barátnője nevére vett kocsit. A csaj meg elvitte szakításkor. :D

2015. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, miért nősül meg egy férfi, ha nem akar családot, gyerekeket. Innentől hazug az egész ügy, a felelősség szempontjából pedig teljesen mindegy, hogyan hozta össze a gyereket.
2015. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
én is ismerek ilyet, de ő járt rosszul. 8 éves volt s gyerek a váláskor, onnantól kezdve nem foglalkozott vele egy percig sem, mert hogy ő nem akarta. Ennek már 20 éve lassan. Tavaly a férfit baleset érte, deréktól lefelé megbénult. Persze rögtön hívta a fiát, hogy segítsen gondozni, de a gyerek rávágta a telefont. Most a férfi van felháborodva, nem érti miért nem foglalkozik vele a gyereke.
2015. okt. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Egyszerű pszihológia: az áldozatot sajnáljuk, az elkövetőt nem.

Ezért igyekszik sok ember magát áldozatnak beállítani.

Ugyanez van a megcsalásnál:

az asszony ilyen olyan szemét, szex nincs és csak a gyerekek miatt vannak együtt.

Mert melyik díszpinty vallaná be: unom tíz éve ugyanazt a nőt dugni. Persze, van aki bevallja, de ő ritkábban jut potya numerához.

A legjobb amikor esküdözik hogy nincs semmi, közben az asszonyka gömbölyödik (biztos szűznemzéssel).

2015. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki úgy menti magát (főleg saját maga előtt) ahogy tudja. Nekik ez a menekülési stratégiájuk. De a tény az tény marad, a gyerekek után meg fizetnek majd, minden hónapban, akármit is panaszkodnak másoknak. A gyerekeket sajnálom, mert szánalmas férfiminta az az apa, aki nem vállalja a döntéseiért a felelősséget, legyen az jó vagy rossz döntés. Azzal, hogy a gyereken állnak bosszút, mert ők maguk rossz párkapcsolatban éltek, csak beismerik, hogy tényleg szánalmas apák, és szánalmas férfiak is. De ezt sosem fogják belátni,mert ahhoz bátorság kéne és őszinteség.
2015. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
A legelképesztőbb az, hogy simán elhiszik az emberek az ilyen hazugságokat ezeknek a paiknak. Aztán mikor a gyerek nem kíváncsi apukára, közlik, hogy mert anyuka ellenük neveli.
2015. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Döbbenetes,de egyre több ilyennel találkozom én is.Apukák újra a független életüket akarják élni,s még a kétheti láthatás is nyűg nekik.

Nálunk is egyre több veszekedés van,és a férjem az utóbbi hetekben azt vágja a fejemhez,hogy elege van,hogy egy héten 2-szer neki kell vinni és hozni a gyereket oviból.Pedig akkor megy kondizni,haverozni,a szüleihez,amikor akar,nem korlátoztam.Gyakorlatilag csak vasárnap van velünk.Ja,meg persze 2-szer hozni-vinni kell a gyereket.

2015. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos nagyon nem ritka. Két barátom is "a vállamon sírta ki magát" amikor az asszony közölte gyermeket vár. Mindketten becsülettel nevelik a gyermekeket közel húsz éve... (Fejenként kettőt)

Egy másik esetben a feleség lebukott, hogy a megállapodás ellenére nem szedi a tablettát... Azonnal válltak

2015. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Az a baj, hogy az emberek mindig csak a rosszat veszik észre, ezért tűnhet úgy, hogy sok van belőlük. Az én környezetemben is van néhány ilyen mákvirág, meg még ilyenebb is. Ha meg valahol összeül az ember az ismerősökkel, akkor persze, hogy mindenki az ilyen esetekre harap. De azért szerencsére ennek a szöges ellentéte is tapasztalható. Én pl egyre többször látom a gyerekeket az apukájukkal játszóterezni, babakocsis apukákat is, meg úgy általában is. Csak ugye ilyenkor jönnek a fent említett mákvirágok és a normális apukákra rásütik a vörösen izzó "papucs" bélyeget. Én csak szánni tudom az ilyen embereket, meg azokat a nőket is, akik még bedőlnek a sz@r dumának.
2015. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!