Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy a törvényekben jártas...

Egy a törvényekben jártas személy véleményére lenne szükségem apámmal kapcsolatban!?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a szüleim elváltak kb másfél éve, viszont az egész család még egy fedél alatt lakik. Van egy öcsém, 14 éves, én 19 éves lány vagyok és persze a szülők. Édesapám volt aki ,,kivivta" magának a válást, mivel egyik nyáron az jutott eszébe, hogy semmi pénzt ne adjon a házhoz, amit azzal magyarázott: anyátok nem tud spórolni. Persze ennek ellenére apám elvárta, hogy anyám főzzön, takaritson, mosson rá, anyu pedig felhasználta a megtakaritott pénzünket. Mikor az elfogyott saját kasszára tértek át és egy éven belül meg is történt papiron a válás. Majd fél évbe telt mig elintéztük, hogy némi gyerektartást fizessen, ami átszámolva 20 000 ft egy hónapban, ami édeskevés, mivel én idén elkezdtem az egyetemet és öcsém is hamarosan középiskolába fog járni vidékre. Annyit kell még tudni, hogy apám készitetett egy papirt, miszerint ő elmebeteg és édesanyám miatt került ebbe az állapotba. Mivel én nem vagyok odahaza, igy a család másik 2 tagját terrorizálja a nap nagyobb részében. Minden 3. hónapi rezsit hajlandó fizetni, a mi fánkat tüzeli, amit anyám összevágott és a legrosszabb, hogy folyton azt mondogatja anyámnak, hogy elősködők vagyunk és mi használjuk el az ő dolgait. Olyan eseteket felhoz, amik egész máshogy történtek, mintha tényleg nem lenne észnél, idegcsillapitot és más egyéb gyógyszereket is beszed napi szinten.

Hallottam olyan lehetőségről, hogy mivel én nagykoru vagyok, ezért valamilyen módon el tudom intézni, hogy apámat kitegyék a házból, ha én azt vallom, hogy szerintem fenyegetést jelent számunkra a pszichés problémái miatt. Igaz ez? Esetleg valami más lehetőség?



2016. jan. 28. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Hazat el kell adni, es szetkoltozni, ennyi a megoldas.

Ha elered hogy kitegyek, mibol fizetitek ki? Gondolom kettejuk neven van a haz.

2016. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a ház közös, tehát mindkét szülőé. Egyedüli megoldás, ha eladjátok a házat és a szülők megosztoznak.
2016. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Igen, a házunkat áruljuk már, viszont még nem akadt rá aki megvenné. És azt nem tudom elintézni, hogy egy otthonba zárják vagy valami? mert nekem egy ügyvéd ilyent mondott..és akkor ki kellene neki fizetni a ház ráeső részét?
2016. jan. 28. 14:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor viszik el a pszichiátria zárt osztályára, ha ön- és közveszélyes. A leírtakból nem ez tűnik ki. Ha be is viszik, rövid idő múlva kiengedik és ha szükséges az elmeállapota alapján, gondnokot rendelhet ki a bíróság apukád mellé, de csak orvosi javaslat alapján, ezt nem tudjátok megkerülni. Viszont a vagyona akkor is a vagyona marad, csupán annyi változik, hogy a gondnok fogja figyelni és őrizni, hogy megmaradjon számára.
2016. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2016. jan. 28. 14:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolso jol mondja, es egy gondnokkal megannyira se tudtok majd megegyezni mint vele.


Meg kell vele beszelni hogy nezd apu, te is mi is ruhelljuk ezt a helyzetet, el kell adni a hazat, felezni a penzt, aztan menjen mindenki amerre lat.


Nem tunik annyira ostobanak (ha ennyi mindent el tudott intezni) hogy ne ertene meg.


Olyat nem fogsz sehogy se elintezni hogy elvegyek tole a jogos tulajdonat. Ilyen torveny ugyanis nincs, hala a jo egnek, hogy valakitol csak ugy el lehessen venni egy fel hazat.


A valasnal egyebkent ugy kellett volna megegyezni hogy a haz az egyike legyen, a masik meg kifizeti.


Nem tudtok felvenni jelzalogra akar felhaznyi penzt hogy kifizessetek?

2016. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szia. Nem vagyok szakember, de tudok adni egy tanácsot. Szerintem fordulj a helyi Családsegítő Központhoz. Ott pont ilyen és hasonló dolgokkal foglalkoznak, elvileg ügyvédet is biztosíthatnak. Az öcséd fiatalkorú ami szintén fontos dolog, mivel veszélyezteti Őt. Ne halogasd, nem fog változni csak rosszabb lesz. Légy bátor és kérj hivatalos segítséget. Nagyon remélem , hogy sikerül!!!
2016. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben elsőként a házat kellene megosztani falakkal, külön bejárattal, hogy apád teljesen külön háztartásban éljen, ha nem reális hogy gyorsan eladjátok (vagy azt apád hátráltatja).


Míg a szocializmusban elég könnyen kényszer gyógykezelésre lehetett vinni egy családját fenyegető, verő alkoholistát, ma ez már elég nehéz, ráadásul esetekben semmi sem indokolja, hogy apátokkal egy háztartásban éljetek.

2016. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:

"némi gyerektartást fizessen, ami átszámolva 20 000 ft"


Ha átszámításról beszélsz, akkor nem Magyarországról van szó, ugye?

Akkor így nem lehet jogi tanácsot adni, mert nem ismerjük az adott ország törvényeit.

2016. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!