Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elköltözöm a szüleimtől...

Ha elköltözöm a szüleimtől (valakitől kölcsön kértem kaucióra még bérleti díjra+rezsire. Akkor ezt hogy közöljem velük, hogy elköltözöm és hogy az a személy adott kölcsön akit utálnak?

Figyelt kérdés
2015. aug. 1. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nagykorú vagy, semmit sem kell közölnöd, amit nem akarsz.

Ha kiskorú, akkor meg úgysem mehetsz el csak úgy.

2015. aug. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
23 vagyok
2015. aug. 1. 06:54
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Írd le nekik, de a címedet is add meg mert nincs annál rosszabb érzés ha a szülő nem tudja hol érhetné el a gyermekét. Még ha nagykorú is.Ne feledd, hogy tartozol nekik minimum ennyivel.Bármit is tettek vagy mondtak.Ja és később ha majd szükség lesz rád akkor se felejtsd el őket.Majd egyszer rád fognak szorulni valószinűleg.Ha lehet egy közeli helyre költözz.Éld a saját életed mert már abban a korban vagy ,de soha ne tagadd meg a szüleidet, akármilyen emberek is.Ezzel példát is mutatsz a majdani gyermekednek, hogy hogy helyes cselekedni.
2015. aug. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mumusan ***** válasza:
51%
Mondd meg hogy szeretnél önállósodni. Kipróbálni magad a nagybetűs életben. Mondd hogy összegyűjtötted a pénzt.
2015. aug. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen már te felelsz az anyagiakért. A kölcsönt is neked kell majd visszafizetni. Nem tudni, milyen a viszonyod a szüleiddel. Bár, ha ez a kérdés felmerült, akkor nem a legbensőségesebbnek tűnik. Így aznap, amikor költözöl, közlöd velük, hogy most elmész. Hogy hogyan szerezted a pénzt, az csak rád tartozik.
2015. aug. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mumusan ***** válasza:
0%
Azért ne aznap szóljál. Kész tények elé állítva őket. Ha tapintatosan közlöd, akkor anyud még egy heti kajával is megdob az tuti.
2015. aug. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell tudniuk, hogy kölcsön kértél, én sem szoktam elmondani nekik.. Költözés előtt min. 2 héttel szólj, hogy most már szeretnél önálló lenni, ezért X-én elköltözöl, de hetente (vagy ahogy tudsz) meglátogatod őket. Az is jó, ha megkéred őket, hogy segítsenek átköltözni és akkor nem érzik kirekesztve magukat a dologból.
2015. aug. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó előre szólj! Ha rosszul fogadnák, pár nap "feszültebb" légkört kibírsz, ennyi áldozatot megér, ha odáig jutottál, hogy kölcsönre alapozva költözni akarsz. Viszont így elmondhatod magadról, hogy nyílt lapokkal játszottál, és emelt fővel mehetsz tovább (aznap szólva "behúzott farokkal elsunnyogni" olyan szánalmas)! És nem is tisztességes a szüleiddel szemben (hacsak nem kergettek konyhakéssel a nappaliban - de akkor meg már évekkel ezelőtt leléptél volna.)

A kölcsönről nem kell szólni nekik.

2015. aug. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!