Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok anyagilag a...

Támogatnátok anyagilag a szüleiteket, vagy csak magatokra gondolva, mindent a diplomáért?

Figyelt kérdés
Itthon fizetem a rezsit, tudom hogy nagy segítség, de végülis az lenne a "helyes" ha sza****k a fejükre magasról, és a jövőmet építeném a diplomával.

2016. febr. 4. 08:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Ez meg milyen kérdés? hogy beszélhetsz így a szüleiddel kapcsolatban? Tudod mit? Mi "szarunk a te fejedre magasról" és a jövődre a szaros diplomáddal együtt - az a leghelyesebb.
2016. febr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, egy nem ilyen egyszerű. Akinek a szülője úgy nevelte a gyerekét, hogy szerette az első perctől fogva, törődött vele stb., azaz a gyereknek VOLT szülője - nem csak jogilag és papíron -, annak nyílván eszébe sem jutna az, hogy a szüleit ne támogassa, HA megteheti. Viszont ezek a szülők inkább ennének száraz kenyeret vízzel, akkor sem hagynák, hogy a gyerekük az élete lehetőségét - diploma - elszúrja.


Érdekes módon mindig azok a szülők követelőznek, hogy nekik - szerintük - mi jár a gyerektől, akik annak idején alig vagy semmit sem adtak a gyereknek. Ezek a gyerekek pedáloznak egy életen át (amíg rá nem jönnek, hogy hiába) a szüleik "szeretetéért", és azok azok, akiket sakkban lehet tartani bármiféle manipulációval.


Mint téged is. Ha te helyesnek tartod azt, hogy szXrj a szüleid fejére és első a karrier, akkor ő is ezt tették veled, amikor te kicsi voltál és törődni kellett volna veled. Nem csoda, ha most nem tudsz szabadulni tőlük.

2016. febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
Ha otthon laksz, alap, hogy beleadsz a rezsibe. Ha ez nem tetszik, költözz el és egy forintot se kell többet adnod a szüleidnek.
2016. febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem látok semmilyen negatív összefüggést a diploma megszerzése és a rezsi kifizetése között.


Hacsak:

- nem költégtérítéses szakon vagy, és halasztanod kell, mert így nincs pénz a tandíjra

- nem a szigorlat idejében slattyogsz el a postára a csekkekkel

- nem "veszed" a diplomád:S


Amúgy ha rászorulnának a szüleim, természetesen támogatnám őket, akkor is, ha már nem velük lakom.


Úgy lett volna "jobb" a kérdés, hogy félretedd-e vagy támogasd őket, de ha még velük élsz, mindenképp úgy illik, ha beleadsz a költségekbe (más kérdés, hogy nem minden szülő várja el / van szüksége rá).

A kérdés ilyen formában tényleg csak téged minősít.

2016. febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Figyelj, ha anyagilag meg vannak szorulva a szüleid, akkor nincs mese, bele kell adnod a rezsibe. Így is sokkal jobban jársz, mert nem kell bérleti díjat fizetned, csak rezsit. Vagy ki tudnád fizetni a kb 120-150 ezer Ft-os bérleti + rezsi díjat egy albérletre? Mert most ennyiért futnak az albérletek!
2016. febr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

5-ös voltam.


Jah és támogatnám őket, szerintem ez természetes.

2016. febr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy szó szerint veszitek erősen, de ez így nem igaz:D. Épp az a baj hogy túlságosan kötődöm hozzájuk, nem azért mert van fedél a fejem fölött. Emiatt nem mentem el nappali képzésre, mert már pénzt akartam keresni, hogy segíthessem őket, vagy inkább az anyámat. Azért írtam hogy sza*ni a fejükre, mert lényegében nem ez lenne a radikálisabb módja, annak hogy függetlenedj a szüleidtől? Külföldre is terveztem menni, lett volna munka, de az hogy messze van, meg miből eszek, hol alszok(pedig minden meg volt tervezve)? Nem vagyunk szegények, se gazdagok, de azért hogyne számítana ha nyugodt lélekkel tudsz menni nappali képzésre teljes erőbedobással, biztos "háttérországgal", így csak levelezőre megyek :D az a baj hogy anyám fogatja velem a szoknyáját, pedig én már elengedném, de nincs hozzá szívem. Ez az igazság én vissza lettem fogva, közben pedig olyan a személyiségem, hogy a jég hátán is megélnék.. De meglepődtem, azt hittem lesz valaki , aki tényleg felvállalja a karrierjét mindenekfelett. Kösz a válaszokat!
2016. febr. 4. 08:55
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Kb. ilyen ez a kérdés:

Mit csinálnál, ha találnál egy pénztárcát? Helyesen visszaadnád, vagy egy rohadt g__ciként eltennéd a pénzt?


Attól még, hogy magamat helyezem előre, nem jelenti, hogy bárkinek a fejére szarok. Egyébként nem is reális, mert a legtöbb helyen még a gyereket KELL támogatni, hogy el tudja végezni az egyetemet.

2016. febr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Szülőktől függ.

Ha tisztességesen felneveltek, akkor támogatni kell őket, elvégre neked is el kellett jutni oda, hogy letedd az érettségit, és hidd el, ahhoz nagyban hozzájárultak a szüleid.


Ismerek olyan szülőket, akik isznak, cigiznek, ütik-verik a gyereket, és le se sza.rják őket. Esetükben teljesen megértem, ha ők se akarják a szüleiket egy gyufával se támogatni, és attól se hatódnak meg, hogy ha az utcára kerülnek, hála az alkoholizmusuknak.

Ebben a családban viszont a 9 gyerekből egyet se fenyeget az a veszély, hogy diplomája legyen, van akinek a 8 általános se sikerült, van akit a középsuliból kivettek, hogy dolgozzon és lehúzzák pénzzel.


Szóval ha neked gyerekkorodban biztosították, hogy tudj tanulni, legyen tankönyved, ételed, ruhád, nem kellett 16 évesen polcot tölteni délutánonként egy multinál, és időnként leba.sztak, hogy tanulj jobban, mert sza.rok a jegyeid, akkor lehet, hogy máris többet tettek érted, mint amit a kérdésed alapján megérdemelnél.

2016. febr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

èn is itthon èlek,közben egyetemre járok.a szüleim közöltèk,mèg mielőtt jelentkeztem az egyetemre,hogy támogatnak,nem kell dolgoznom,csak koncentráljak a tanulásra. persze elvárják így,hogy ne csússzak,ne kerüljek át fizetősre..de ez alap.

de pl van olyan barátnőm,akinek sok testvère van otthon+az anyja egyedül keres.így nálunk meg az a természetes, hogy dolgozik egyetem mellett a barátnőm.

úgyhogy szerintem kár lenne általánosítani.ha valakinek jól keresnek a szülei,ès nincs szüksèg arra a 460 forintos órabèrrel megkeresett diákmunkás pènzre a szülőknek,akkor nincs. ezt is el kène fogadni, hogy vannak akik jobb helyzetben vannak.nem mindenhol elvárás,hogy adjon bele a rezsibe a gyerek.

egyèbkènt nyáron ènis dolgozok,de suliidőben nem. le lehet pontozni,ha jól esik.

20L

2016. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!