Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok anyagilag a...

Támogatnátok anyagilag a szüleiteket, vagy csak magatokra gondolva, mindent a diplomáért?

Figyelt kérdés
Itthon fizetem a rezsit, tudom hogy nagy segítség, de végülis az lenne a "helyes" ha sza****k a fejükre magasról, és a jövőmet építeném a diplomával.

2016. febr. 4. 08:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én támogattam őket. Nem lett diplomám. Azóta lehetne, de nincs rá szükségem. a papírtól nem lenne se több munkám, se nem tudnék többet (teszem hozzá, azért egyetemre jártam, csak otthagytam. nekem tényleg csak papír lett volna) Végül mikor egyenesbe jött anyám, akkor elmentem tanulni, arra fordtottam a pénzt. De közben rájöttem, hogy tényleg felesleges papírt gyártanom. Mivel nem orvos vagyok pl, így nem múlik rajta semmi. szóval otthagytam a mésik egyetemet is :)


És igen, ha újrakezdeném, avval az ésszel ugyanígy csinálnám. És nem nem bántam meg. Amúgy utánanéztem, visszamehetnék most is tanulni. szal ha meghülyülök, lehet egyszer mégis befejezem és elmegyek egy phdre is plusz. (volt ösztöndjam annó, szal van ahol várnának, terület, ismerettségek megmaradtak)


Azért remélem a gyerekeimnek nem kell választani majd. Illetve én is olyan helyzetben maradok, hogy nem szorulok így ideiglenesen se a gyerekekre míg tanulnak.


Persze nekem benne volt, hogy a jövőmbe mindig beleképzeltem anyám tesóm, a régi családot is. Azóta családot alapítottam, vannak gyerekeim, és így jó. Szóval a jövőképembe nem fért bele, hogy mondjuk nem lesz nagymama, vagy nagybácsi, mert felnőttként elszakadtunk annyira. Nálunk ez a minta nagyon erős volt. Tesóm pl aztán szerzett diplomát. mert neki a szakmai engedélyekhez kell. ennyi. az ember céltudatos, de azért nem szarik a másik fejére ahogy írod kérdező.


persze tojni is lehet, csak akkor számolni kell, hogy kidobod az egész kapcsolatot. és ez nem elsősorban a pénzről szól, hanem a törődésről.

2016. febr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

A karrier, függetlenség és szüleink segítése nem zárja ki egymást.


Én nem tudtam egyetemre menni, mert nem volt pénzünk, külföldre mentem, most jó munkám van, és pont úgy alakult, hogy a szüleim segítségre szorulnak - nem okoz problémát sem anyagilag, sem lelkileg, hogy segítsek nekik. Közben kialakult a saját, önálló életem, párkapcsolatom, végre egyetemre járok.


Szóval nem értem, miért kellett neked "választani".

2016. febr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%

Na varj el vagy te tevedve, nem a te reszedrol segitseg meg tamogatas az ha fizeted a rezsit, hanem az o reszukrol az, hogy van hol laknod ingyen.

Egy lakber rezsi kombobol altalaban elobbi a combosabb ugyanis...

2016. febr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az, hogy besegítesz otthon teljesen független attól, hogy anyuci szoknyáját fogod vagy fogatják veled. A kettő nem következik egymásból. Én is támogatom a szüleimet, nem élek otthon, önálló vagyok, saját élettel. Ettől még szeretem a szüleimet és jóban vagyok velük.

Ha valaki nappalira megy annak ellenére, hogy ez nehézséget jelent a szüleinek, az sem az önállóság, hanem az önzőség és bunkóság jele.

Gondold végig, hogy mitől nem vagy önálló. De biztosan nem attól, hogy beleadsz otthon a rezsibe.

2016. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%

Azért a "magasról sza*ni a fejükre" viselkedést nem nevezném a függetlenedés egy módjának:S


Te tudod, mennyire kellett a hozzájárulásod a szüleidnek. Ha feltétlenül szükséges volt, akkor helyes, hogy levelezőre mentél. Az a diploma is ugyanolyan diploma lesz (csak nehezebb megszerezni, mert munka mellett tanulni tényleg nehéz).

Az, hogy anyukád sok minden gátol (pl. külföldi munka), nem helyes, és ezek szerint neked még meg kell vívnod a saját "függetlenségi harcaidat", mint mindenkinek, ami azonban nem teljes negálást és hátat fordítást jelent.

2016. febr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Anyám barátnőjének a gyereke volt olyan, hogy semmit nem segített otthon a csaj, valami házimunka legalább, de az se nagyon, leérettségizett, azt ment az orvosira, nem nagyon érdekelte a dolog mi lesz otthon. Persze ez nevelés kérdése.
2016. febr. 4. 13:42
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
az, hogy egyáltalán eljutottam ide, hogy most egy jó nevű egyetemre járok, én ezt is a szüleimnek köszönhetem, ha ők nem hajtanak annak idején, ha nem törődnek velem, ha nem adnak meg mindent, amit csak tudtak, akkor most nem tartanék itthon, szóval igen, ha bármiben hiányuk van, és én képes vagyok előteremteni, megadni azt, ami kell nekik, akkor természetes, hogy segítem őket!!
2016. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!