Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyikünk részéről volt jogos...

DuplaKV kérdése:

Melyikünk részéről volt jogos a kiakadás?

Figyelt kérdés

Elnézést, amiért ilyen hosszú lett, de nem tudtam rövidebbre fogni!

Édesanyám ma felhívott, és belekezdett, hogy jajj szegény nővérkémet (megint!) kirúgták. Idén ez már a második hely volt, ahol nem tűrték meg a stílusát. Arról is panaszkodott, hogy már nem tudja úgy támogatni az ő "édes kicsikéjét", ahogy korábban. Ez utóbbi számomra értelmezhetetlen, hiszen most készülnek venni neki egy családi házat Pesten, mivel a lakásban (2szobásban egyedül az ölebével) nem fért el.

Tudni kell, hogy én két helyen is dolgozom egyetem mellett, hiszen január óta már az egész albérletet, meg minden egyebet magamnak kell intézni. Korábban csak az ételről, és a rezsiről kellett gondoskodnom, a bérleti díjamat a szüleim fizették.

Anyám szerint én, az "életképtelen kölyke" igazán megtehetnék annyit, ha már képes vagyok fenntartani magam, akkor ne tegyek félre, hanem utaljam át a nővéremnek a megmaradt pénzt.

A probléma az, hogy nem azt kérte, hogy valamennyire segítsem ki az anyagilag megszorult testvéremet egyszeri alkalommal (nagyon meghúzva a nadrágszíjat ezt még meg tudnám tenni), hanem az, hogy konkrétan közölte, hogy havi 50, de inkább 70000-rel támogassam a testvérem normális (piszkosul túlzó) életmódját. Természetesen elutasítottam, hiszen nekem nem heti kétszeri fodrászra kell a pénz, meg az ötszázhuszonhétezredik márkás ruhára, hanem ételre, lakhatásra, és megtakarításra, ha esetlegesen beütne a krach ne teljesen üres zsebbel álljak a világban. Nem mellesleg a diákmunkákból alig valamivel többet kapok kézhez, mint amit szeretnének elkérni tőlem.

Ezt anya nem képes megérteni, és szerinte én egy hálátlan semmirekellő vagyok, aki még ennyit sem képes tenni a testvéréért, és teljesen felháborodottam közölte, hogy nem hiszi el, hogy lehet ilyen szemét a kisebbik gyereke, aki ennyivel sem hajlandó támogatom a nővérét. Én véglegesen az utóbbi mondatán akadtam fenn, mivel nem egyszer tartottam már a hátam a nővéremért, mégis én lettem a gonosz, mert nem költözöm ki az utcára azért, hogy neki jó legyen.

Jogosan háborodtam fel, vagy tényleg elvárható lenne a rendszeres segítségem?



2016. febr. 5. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Jogos a kiakadásod, mondjuk én ilyen szülőkkel biztos, hogy nem tartanám a kapcsolatot. Nem elég, hogy őt feltűnően nagyobb mértékben támogatják, mint téged, de még azt is elvárnák, hogy te is őt segítsd, majd így beszélnek veled, ha nemet mondasz?! Tudod kivel játszmázzanak...
2016. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
jogosan háborodtál fel és felvázolhattad volna, hogy oké kifizeted a nővéredet,de akkor te hol és miből fogsz élni ha már téged nem támogat senki pedig tanulsz és dolgozol míg nővéred csak várja a sült galambot? és nem a testvér kötelessége hanem a szülőé támogatni a gyereket ha már elszúrta a nevelését és munkakerülő kis r.ibanc lett belőle
2016. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Naponta van minimum két ilyen kérdés, ami nagyon durva. Nem állítom, hogy nem léteznek ilyen agyhalott emberek, de az is tuti, hogy nincs ennyi, mint itt gyakorin állítják. Persze az piszkos anyagiakból származó nagy méretű igazságtalanságokról szóló kérdések mindig jó sok oldalnyi választ hoznak...
2016. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem te is tudod, hogy jogos volt a kiakadásod.

Bár bevallom őszintén, én ilyen szülővel nem is tartanám a kapcsolatot. Éljen "boldogan" a másik gyerekével, nekem ilyen szülőre nem lenne szükségem.

2016. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Te is tudod, hogy igazad van. A nővérednek mond meg,h kaját tudsz neki adni,pénzt nem :)))))
2016. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
69%
Szeretem, amikor a kérdés kiírója nem akar semmit kérdezni, csak panaszkodik, mert nincs kinek:D
2016. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Ezt inkább muterodnak kéne előadni.
2016. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Én kiröhögném a kedves anyut.
2016. febr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%
Közöld vele, hogy vegyen neked is lakást, és akkor egy ideig oda tudod adni nővérednek az albérleti díjat.
2016. febr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csakis a te részedről a jogos a kiakadás.


Nem elég, hogy anyád rosszul nevelte a nagyobbik lányát - mert mindent megengedett neki és a rovásodra is -, hanem még most beosztaná a te életed is, és a te nyakadba varrná a tesót. Milyen jogon is?


Mind a hárman felnőttek vagytok - ki-ki úgy rendezi az életét, ahogyan tudja.


A nővérkéd megtanulja, hogy a tetteinek van következménye, az anyád azt, hogy nem zsarnokoskodhat felettetek (mert a nővéred felett is azt teszi ám, azzal, hogy lúzer helyzetbe hozza!), te pedig azt, hogy nem vagy a család kapcarongya és balekja.


Mondj nemet, és ha bármelyik is hisztizik, akkor azonnal szakítsd meg velük a kapcsolatot egy időre. Ha kell, végleg. Én ezt tettem, amikor a nyakamba akarták sózni a "szegény" semmirekellő öcsémet.

2016. febr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!