Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadtassam el a családom...

Hogy fogadtassam el a családommal, hogy külföldre megyek, méghozzá messzire? (lent)

Figyelt kérdés

Bármire adtam a fejem, édesanyám mindenben támogatott, még ha voltak is olyan dolgok, amiket nehezen szokott meg ,vagy nyelt le az ő életszemléletével.

Végzek a tanulmányaimmal, a huszas éveim elején járok és utazni szeretnék. Terveim szerint fogok is. Fiatal vagyok, független, modern, talpra esett, nyílt a világra, a családom viszont helyhez ragadott, vidéki, akik számára külföld egyet jelent azzal hogy "elvisznek prostinak". (Pedig éltem már külföldön néhány hónapig.)

Egyelőre nem hoztam fel a családomnak, hogy mit tervezek. Nem tudom hogy álljak elő vele.

Igen, önállósodom, kirepülök, és az ÉN életemről van szó, de a család az mégis csak család, és nem akarok majd úgy elmenni ki tudja mennyi időre, hogy aggódnak értem, és/vagy nem fogadják el azt, hogy többre vágyom (és többre vagyok képes), mint azonnal letelepedni és elmerülni a szürke hétköznapokban.


2016. febr. 5. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Na és miből lesz pénzed csak úgy utazgatni?
2016. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Én úgy költöztem ki külföldre, hogy még aznap is piszkáltak...kellett hozzá 2 év, hogy elfogadják, sőt, belátták, hogy jól döntöttem. Azóta minden rendben van. Egyszerűen csak közöld velük, hogy mész, ennyi. Mond meg nekik, elmehetsz haraggal is, de inkább mennél nyugodt szívvel, békével. Szóval eldönthetik. Ha mégse fogadják, akkor majd idővel fogják. Ez ilyen sajnos.
2016. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt lásd be, hogy nem elfogadtatni kell - mert az agresszió feléjük, azt jelenti, hogy a te akaratodat akarod mindenáron átnyomni rajtuk -, hanem közölni, hogy mit döntöttél és menni. Az ő dolguk az, hogy ezt tudomásul vegyék és megemésszék. Azaz: elfogadják.
2016. febr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:

Hát valameddig dolgozni és gyűjteni se ártana a kezdésre, közben lehet tájékozódni a hol és mitről. Nyelve ráerősíteni, az is jótékony. Velük meg közlöd a saját szándékodat ami önállóság. Nem megdumálni őket, majd megértik ahogy... Elmondhatod nekik azt is téged miért nem visznek prostinak - jó lenne erről is netezned bőven hogy ha ettől félnek tudj reális válaszokat adni a kérdéseikre/kételyeikre. Gondolom igyekszel majd jönni hozzájuk - mint ahogy mások is így szokták amit szintén mondj el nekik. Nehogy azt higgyék tudatlanul hogy soha többé nem látnak. Azt meg fontold meg hova mész hogyan és nézz utána hogy megy az ilyen (bár lehet tudod).


Az önállósághoz nem kell engedély.

2016. febr. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nyelvet folyékonyan beszélek, az anyagi alap pedig össze lesz gyűjtve, mire megyek, tehát ilyenekkel nincs gond, a kérdésem nem is ehhez kapcsolódik. És első válaszoló nyilvánvalóan nem szórakozni megyek, hanem élni az életem, amibe a munka is beletartozik. :)
2016. febr. 6. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az édesanyád mindenben támogatott eddig, és ha látni fogja rajtad hogy valóban szeretnéd akkor biztos nem lesz baj. Én is huszonéves vagyok, és már 18 éves korom óta külföldön élek, ez valahogy így alakult ki, és a családom teljesen elfogadja hogy valószínűleg én már nem otthon fogok élni. De ennek ellenére imádom a családom, és amíg tudják hogy jól érzem magam addig ők is örülnek nekem.
2016. márc. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!