Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért teszi ezt?

Anyukám miért teszi ezt?

Figyelt kérdés
Folyamatosan piszkál, beszólogat, és mindig én vagyok a fekete bárány. Jó tanuló vagyok, és amikor otthon vagyok, kb mindent én csinálok, főzök,mosok,takarítok,sokszor vigyázom a kishúgomra is, ha tudok, vagy ha kell, emellett jó tanuló vagyok, kitűnő szoktam lenni. De,ha eljövök a barátomhoz, van, hogy percenként ír, mit csinálunk, mi a kaja, meg ilyenek.. És engem ez is zavar,és az is, hogy ennyi házimunka és segítség mellett, ha netán épp nem csinálok semmit az adott percben, bejön, lustának nevez, és hogy nem csinálok semmit stb.. Sokszor mondtam már neki, hogy ez nem így van, és hogy más lányok sokkal rosszabbak mint én, de semmit sem érnek a szavaim. Egyszerűen túl sokat ellenőrizget, akár még társaságban is.. ír,ír, és addig ír még nem írok neki vissza. És ha netán nem írok neki vissza, felhív, hogy miért nem írtam vissza. Mit tegyek? 18/l

2016. febr. 5. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Anyádnak valami gondja van, nem hiszem hogy veled, mert a leírás alapján semmi gond veled... csak gondolom te vagy kéznél akin levezetheti az idegességét. Beszélgess vele, kérdezd meg hogy mi bántja, amikor beszól valamit akkor is arra kérdezz rá hogy történt vele valami vagy miért ideges, vagy hasonló, szóval válasz helyett kérdezz, nyugisan meg minden. Amúgy meg ha máshol vagy és írogat akkor kapcsold ki a mobilod.
2016. febr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

sztem mondd meg neki h vagy visszavesz, vagy elköltözöl otthonról mert már nem bírod..

ekkor majd jól megijed..

2016. febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha kikapcsolnám a telefonom, abból nagy baj lenne.. Hatalmas veszekedés, amint hazaérek, vagy amint bekapcsolom a telefonom. Szerintem tudja, hogy nem nagyon tudnék hova menni.. Az a baj, hogy mindig ez van, amikor hazamegyek. Mindig van valami baj. Pl most hétvégén elszerettem volna menni a barátnőimmel meginni valamit egyik este,és azt mondta, nem mehetek, mert egész héten a barátommal voltam..Holott csak 3-4 órát voltunk együtt..
2016. febr. 5. 20:10
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert rinyálsz folyton.
2016. febr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És miben is nyilvánul meg a "rinyálásom"?
2016. febr. 5. 20:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Találkozón: A telefonon létezik kikapcs gomb.

Otthon: ezt neked kellett volna már fél évtizede megoldani, ő nem az én anyám, úgyhogy nem tudok mondani semmit, csak azt, hogy próbáld elkerülni a konfliktusokat.

2016. febr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Állj szépen a sarkadra és tanulj meg nemet mondani. Lehet, hogy anyád féltékeny (mert fiatal vagy és okos, előtted a jövő), amellett, hogy egy lusta disznó, mert veled csináltat meg mindent, ami az ő dolga volna, de kapjon már az agyához! Te a lánya vagy, nem a birtoktárgya és nem a cselédje!


Apádtól kéne segítséget kérni, hogy védjen meg anyád agressziójától, ha egyedül nem boldogulsz.

2016. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is két lányom van, bár ők még nem nagykorúak. Szerintem anyukád egyszerűen pánikol, hogy te felnőttél és lassan kirepülsz a fészekből. Nem szép dolog, hogy mindent veled csináltat, én erre soha nem lennék képes. Viszont nekünk anyáknak is rengeteg hibánk van, amit nehéz beismerni a gyerekünk előtt. Nálunk pont a napokban volt az, hogy a kicsi egész nap hisztizett, nyűgös volt, a nagylányom meg elől hagyta a rajzos cuccait, mire a kicsi az én kedvenc, ezer éves könyvemet telepingálta. Én barom kivel ordítottam? A naggyal, hogy kivágom az ablakon a hülye festékeit, ha mégegyszer elől hagyja. Nem mondott semmit, kiment a szobából. Olyan bűntudat fogott el, utána mentem és bocsánatot kértem tőle, erre azt mondta: anya, tudom, hogy nem rám haragszol, csak fáradt vagy. Engem ez úgy szíven ütött, hogy a gyerekem így látja, azóta is szégyellem magam ezért.

Én is úgy féltem a lányaimat, mindig mindent tudni akarok, hogy telt a nagyobb napja, kikkel barátkozik stb.

De amikor csak fél mondatokban válaszol, rá kell jöjjek, hogy nem az én nyomulásommal fogom őt megóvni a bajtól, hanem avval, ha sokat beszélgetünk és megbízunk egymásban. Ez pokoli nehéz egy anyának, nyilván a te anyukád is azért írogat folyton. Szerintem ezeket beszéld át vele, mond el, ami rosszul esik, lehet, hogy ő is teljesen másképp látja ugyanazt a dolgot. Vannak esetek, amikor mindkét félnek igaza van a maga módján, meg kell beszélni, hidd el.

2016. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van rajta kikapcsoló gomb,de ha nem válaszolok, akkor hív, és addig hív még fel nem veszem. És ha hazamegyek, akkor már várni fog, hogy jól leszidhasson, amiért nem írtam vissza neki, stb.. Talán még szobafogságot is kapnék, amiért szeretnék tőle egy kicsit elszakadni, mint mások..Hiába mondok neki bármit. Mondtam már neki, hogy ő a lusta, és nem én, mivel én csinálok sok mindent..De fittyet hány az egészre.. Hiába kérem, hogy hagyjon, nem hagy.. Apukám sajnos nem jöhet számításba.. Tényleg nem a cselédje vagyok, de ha ezeket a dolgokat nem csinálok meg, akkor addig szid, amíg nem csinálom meg.. Néha az én anyukám is megbánja, amit a fejemhez vág, és itt a néhát kiemelném. Leggyakrabban csak a saját igazát fogadja el. Az én szavam kb semmit sem ér. És pont ezért nem akarom vele megbeszélni a dolgokat, mert így viszonyul hozzám. Elmondok neki valamit, ami neki nem tetszik vagy ő másképp csinálta volna, és már megint veszekedünk.. Teljesen kibírhatatlan, tényleg nem bírom..
2016. febr. 5. 22:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem mehetsz el? 18 éves vagy. Kabát és sapka fel, az ajtóból meg kiabálj vissza neki, hogy "Elmentem, x óra / nap múlva jövök." 18 éves vagy és nem 12 nehogy már ne engedjen el valahova.
2016. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!