Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az anyukám?...

Miért csinálja ezt az anyukám? Jogosan teszi?

Figyelt kérdés

Bocsi, remélem jó kategóriába írtam.

Szóval az a problémám, hogy elváltak a szüleim, mindketten találtak maguknak azóta párt. Anyáékkal élek és van az új férjétől egy 3 hós kisbabája. Anya mindig elvárja, hogy segítsünk neki. Most elkezdett velünk üvöltözni baba fürdetés közben hogy miért nem raktuk ki a baba törölközőjét, miért nem dobtam ki a pelust, miért nem fűtöttem be, mert halálra fagy a baba. Mindig büfiztetnünk kell, ha elmegy vhova csak 10 percre, menjek le azonnal hogy vigyázzak a babára, holott leckét kéne írnom és lent a baba ágyához közel nincs sehol hely, ahol tudnék tanulni. Azért is hülyeség, hogy vigyáznom kell rá, mert rácsos a kiságy, szal nem értem a problémáját.

Jó, persze néha jó babázni, de úgy, hogy kötelező...Az egyetlen dolog amit még nem csináltam, az a baba táplálása (még mázli)... Mielőtt mi hazaérünk este edzésről, az előtt neki sokszor el kell mennie és ju-jitsu után egy szót nem válthatok a barátnőmmel az öltözőben (máskor nincs rá lehetőségem), mert hogy sietni kell, otthon van a baba egyedül. Ha egyszer nincs kedvem a babával foglalkozni, akkor egyből elkezdi, hogy "Miért nincs egy perced a kistesódra? Mész gépezni és chatelni csak hogy külön legyél tőlem?" és akkor muszáj lesz fognom a babát különben rosszul érzem magam hogy nem segítek. De könyörgöm, nem az ő gyereke? Én is a gyereke vagyok és mégcsak 11 éves, nem kéne elvárnia hogy babysitter legyek.

Ráadásul nem is hiszem, hogy annyi dolga lenne. Ha főz, befog segíteni (még akkor is ha hullafáradtan 1kor beesek az ajtón és rohadt éhes vagyok), teregetni is én szoktam, elmosom magam után az edényeket (néha még utána is), ha viszont egy hónapban egyszer nem mosok el egy tányért, akkor egyből milyen lusta dög vagyok, és mindent neki kell csinálnia. Dehát ő az anya, ő vállalt 4 gyereket (a 2 bátyám is velünk lakik), ne nyafogjon ha egyszer nem csinálok meg valamit.


2010. okt. 23. 20:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2010. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
79%
Némelyiket nem, de már ne haragudj, de én még ilyet nem hallottam, hogy a 3 hónapos gyereket otthon magában hagyja, míg a nagyért elmegy edzésre. Hülye ez a nő vagy mi?
2010. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim válasza:
100%
Arra van joga h megkerjen h segits de ahhoz nincs h akaratod es a tanulas rovasara csicskaztasson. a noveremnek 7 es 4 eves gyerekei vannak de meg annyi idore sem hagyja oket egyedul mig lemegy a szemettel a haz ele.
2010. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

Nem hülye..Leírom egy kicsit máshogy: Szóval a bátyámmal ju-jitsun voltunk (a legnagyobb felnőtt csoportba jár) és anyának szülőire kellett mennie 7re, szóval nekünk sietni kellett, mert történetesen 7-ig tart az edzés, bár fuvart szereztünk. Nem tudott mást csinálni, szülőire nem viheti el a húgomat. (Egyszer elvitte egy másikra és ki kellett mennie mert sírt a kisbaba.)

De kérlek ne írj ilyet róla 2. válaszoló :(

2010. okt. 23. 20:46
 5/62 A kérdező kommentje:
Igen, az első 2 hétben még szívesen segítettem mindenben, de amikor már X hete azonnal ugranom kellett, már meguntam. Azért szerintem annyira nem kell vigyázni a gyerekekre, hogy még szemét levitel/kivitel közben is vigyázzon rájuk, de ő ismeri a gyerekeit.
2010. okt. 23. 20:48
 6/62 anonim ***** válasza:
84%
Újszülöt kisbabát nem lehet egyedül hagyni pár percre sem.
2010. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
30%

Ez nem jog kérdése! Ez a te családod, a te édesanyád, a te testvéred.

Egy baba születése, nem egyszerű dolog. Nagyon igénybe vesz mindenkit. És szükségük van a segítségedre, és a türelmedre, és a kitartásodra.

Ez nem könnyű helyzet. Inkább légy büszke magadra, hogy komoly dolgokban vehetsz részt.

Egy év múlva lényegesen könnyebb lesz minden. És hidd el nekem, hogy utólag azt fogod mondani, hogy megérte. Mert egy igazi gyönyörű családod van.

De el is ronthatod. Igenis nagyon sok dolga van anyádnak. Gondolom éjszaka keveset alszik. Gondolom a kicsi szopik, igy a szervezete le van terhelve.

És nem csak fizikai dolgok vannak. Minden bizonnyal sokat törődik veletek. Számon tartja mire van szükségetek, mi történik veletek. Irányítja az életeteket.

Elronthatod, ha most nem vagy türelmes, és ítélkezel. Nem éri meg.

2010. okt. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:
Valójában semmi baja se lett a kisbabának, aludt mint a bunda, de ne terejlük el a témát.
2010. okt. 23. 21:19
 9/62 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem meg igenis, hogy segítened kell neki! Én pár éve, amikor haza értem már nekem kellett csinálni a kaját, mert mind2 szülőm odavolt dolgozni. + mennem kellett a húgomért oviba, aki enyhén kifejezve már akkor is hiperaktív volt... Igaz hogy 12 éves voltam, de azt hiszem nem állsz messze tőle.
2010. okt. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
98%

Nem.

Hol van az apja a gyereknek?

Nem tudnál apuddal lakni? Én biztos elgondolkodnék rajta. Te még csak gyerek vagy, és nem vagy babysitter. Jesszus :(, milyen szörnyű anyák vannak :(, nekem is az anyámmal sok gondom volt, de az én anyám önzetlen, jótét lélek volt, aki mindent megtett volna értem és az öcsémért. De vannak anyukák, akik közel se ilyen önzetlenek...

Nagymamáddal nem tudsz erről beszélni? Valakivel beszélned kéne, aki nem veletek lakik... Még nem igen tudsz te se objektív lenni ebben a dologban, szal ezért mondom, hogy kérd egy máshol lakó családtag segítségét, hátha előrébb juttok a megoldásban.

2010. okt. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!