Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen átlagot várszel a...

Milyen átlagot várszel a gyerekedtől? Hányadik osztályos?

Figyelt kérdés
2016. febr. 12. 22:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Na majd figyeld, a "várszel"-ért majd megkapod a magadét... :D
2016. febr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%

Általánosban azért nem nagy dolog összehozni a kitűnőt, még az erősebb általános iskolákban is a gyerekek 20%-a kitűnő, máshol meg az osztály fele is akár.

Persze vannak tölteléktárgyak, meg amikor tényleg túlságosan szigorú a tanár.

Gimnáziumban a 4,5 fölötti átlag egész jó, de 4-es átlagig jó, persze iskolafüggő, a 'mucsaröcsögei' középiskolából csak a kitűnőnek van esélye egyetemre.

Persze ez a gyerek képességeitől függ, egy szülőnek látnia kell a gyerek képességeit és néha megnyirbálni a szárnyait, például 4-4,2 alatti átlaggal és 40 pont körüli, vagy az alatti felvételivel felesleges gimnáziumba küldeni, mert még, ha fel is veszik, nem biztos, hogy gimnázium után nem szakmunkásba/szakközépbe megy, mert az egyetem nem lesz meg.

2016. febr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 gnoomage ***** válasza:
76%

2# Wáó, ilyen hozzáállás is ritka, szerencsére...

Már maga az a tény, hogy te akarsz dönteni a gyereked jövőjéről és arról, hogy mit fog élete végéig csinálni... hááát... már csak ez szörnyű szülői képességekre vall...


Tőlem nem vártak el semmit, annyi volt a lényeg, hogy ne bukjak meg, én se fogok máshogy tenni... Ha a szülő próbálja beletuszkolni a gyerekbe úgyse marad meg a fejében, meg persze a depresszió is szép kis csodát fog vele tenni, aztán sír a boldogtalan anyuka, hogy életképtelen fia lett...

2016. febr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
19%

Erősen félreértesz.

Az elején elmondtam, hogy mi az, ami szerintem jó. Szerintem sem szabad erőltetni, nem mindenki egyforma, elvárni azért lehet, persze ez gyerekfüggő. Van, akinek kell a szülői elvárás, mert másképp nem tanul, van akit meg stresszel az, ha a szülő elvár valamit.

Aztán pedig azt, hogy a szülőnek is meg kell beszélnie a gyerekkel, hogy a képességeink megfelelő intézményt válassza. Ha véletlenül gyengébb képességű a gyerek nem szabad ráerőltetni, hogy gimnázium, aztán egyetem. Ha a gyerek azt akarja, akkor is meg kell vele beszélni.

Igen, természetesen nem a szülő dönt, de egy olyan családban, ahol megfelelő kötődés van a szülő és a gyermek között, utóbbi kikéri a véleményét az előbbinek, hogy ő mit javasol.

Összességében azt akartam mondani, hogy a szülőnek tudnia kell a gyermek korlátait és, ha az nincs is tisztában vele, terelgetni kell.

2016. febr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
28%

Általános iskolában 4-es 5-ös

Középiskolában ha szakmunkas,akkor a szakmai tárgyak menjenek jol neki (legalabb 3-as,de inkabb 4-es) a tobbibol meg ne bukjon meg

Szakkozepiskolaban sztem egy 3-as,4-es átlag bőven jó,érettségit kettesekkel is meg lehet szerezni :)

Gimnazium..ahol mindenki elvarja,hogy jol tanuljon a gyerek..hiaba okos nincs sok ideje tanulni..4es atlag ha sima erettsegit akar,de ha tovabb akar tanulni (pl.:egyetem) akkor 4.5feletti atlag

2016. febr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

Ha egy "átlagos" képességű gyerekről beszélünk, akkor érettségiig osztálytól teljesen független, a készségtárgyakon kívül a 4-es legyen meg mindenből. Persze ha valami tanulási nehézség van a képben, az más helyzet.

Egyetemen ne veszítsen félévet.

2016. febr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%
Legyen meg neki a 2-es mindenből ő dolga, hogy tanul és mit akar, nem kell stresszelnie magát ilyenek miatt.
2016. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Amennyit képes teljesíteni. Ha 3-as akkor 3-as, tudom, hogy megtett mindent érte. De ha kitűnőre képes akkor azt várnám el a gyerektől. (Nem azt mondom, hogy ha kapna egy 2-est év közben 4-es átlaghoz megbüntetném de ha az (fél)év végi jegyei közt lenne 2-es azért kapna.)
2016. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%

4-es, 5-ös, mindegy épp milyen osztályos.


Azért, mert nekem is ilyen átlagom volt.


Bizonyos tantárgyakból pl. nem érdekel, ha rosszul teljesít (ének, rajz, tesi, stb.), illetve a matek-kémia-fizika trió sem érdekel, ha máshoz van tehetsége.


Amit fontosnak tartok az az irodalom, történelem, nyelv az alapműveltség.

2016. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

Semmilyen átlagot nem várok el, mert hülyeség átlagot számolni.

11. osztályos a gyerekem, azt várom el tőle, hogy az érettségi tárgyakból (magyar, matek, töri, idegennyelv, természettudományos tárgy, választott tárgy) 4-es vagy 5-ös legyen, a többi le van szarva.


Pl. a félévi bizonyítványa ilyen lett:

magyar irodalom - 4

magyar nyelv - 5

matematika - 5

matematika fakultáció - 5

történelem - 5

angol - 5

angol fakultáció - 5

német - 5

biológia - 4

fizika - 2

etika - 3

vizuális kultúra - 2

testnevelés - 2


Ha ezt átlagoljuk, akkor kereken 4 jön ki, ami ugye nem a legjobb átlag. De mint már mondtam, nincs értelme átlagolni, mert a fontos tárgyakból jó jegye van, főleg a kamu tantárgyak (etika, tesi, vizuális hülyeség) húzzák le.


:)

2016. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!