Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg vele, hogy...

Hogy értessem meg vele, hogy nem vagyok beteg, egyszerűen csak ilyen az életem és ezért nem kell pszichológushoz rángatnia?

Figyelt kérdés

Már jártam fél évet pszichológushoz, semmi értelme nem volt.

Anya most újra vinni akar, mert szerinte "beteges", ahogy élek. Az a gondja, hogy nem kötődök senkihez és mindig szórakozok.

Vannak barátaim, barátnőim, nem is kevés. De ha érzem, hogy kezdenek kötődni hozzám, lerázom őket, éreztetem, hogy ez nekem sok. Ugyanez érvényes rám a romantikával kapcsolatban. Szeretem a fiúkat, férfiakat, de csak addig, amíg semmi komolyat nem akarnak.

Igen, szinte minden este elmegyek valahová, keveset vagyok itthon. De ez szerintem nem gáz, inkább 17-18 évesen tegyem ezt, mint 40 évesen.


Folyton azt hallgatom, hogy ő annyi szeretetet adott nekem mindig, én mégis úgy viselkedek, mint egy érzelemmentes gép, akit csak a bulik éltetnek.

De amikor nem ilyen voltam, sokkal rosszabb volt és csak én sérültem. Amióta változtattam, semmi gondom nincs.


2016. febr. 16. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó mondataidban a lényeg. Bántottak, nem tudtad feldolgozni ezért eltaszítasz mindenkit. Anyukád látja ezt és ezért kell járnod.
2016. febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Mit mondjak erre. Nem is normális, hogy ennyire nem tudsz, akarsz kötődni senkihez. Szerintem legyél hálás anyukádnak, hogy segíteni akar, és hogy melletted áll. De mivel lázadsz, nem akarsz változtatni, kár pszichológusra költeni.
2016. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
És hol van az apád ?
2016. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, egyszerű: anyád felkínálja a lehetőséget, te meg ha akarsz elmész, ha nem akarsz, nem mész el. A te döntésed.
2016. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Költőnő? ***** válasza:
66%
Pedig a leírtak alapján van baj.
2016. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Az elsőnek igaza van. Az utolsó mondatod mindent elárult. Anyukád mindenkinél jobban ismer, és félt, ugyanis ebbe, ahogyan most élsz nagyon könnyen bele lehet fásulni, és hosszabb távon sokkal nagyobbat fogsz sérülni, mintha néha megbántanának. Illetve elszalasztasz olyan lehetőségeket, olyan emberekkel, akik lehet, hogy hosszú távon boldoggá tudnának tenni. Én is csináltam hasonlót, de aztán éreztem, hogy kezdek magányos lenni, hogy valami nem jó. Lehet, hogy azt gondolod, ez így jó neked, de tedd fel a kérdést magadban őszintén: ez tényleg jó? Ki fogsz üresedni, és azt fogod észrevenni, hogy nincs senkid. Az anyukád meg szeretne téged óvni ettől. Nem kell ehhez pszichológus egyébként, az ember csak magán tud segíteni, egy doki maximum segíthet felszínre hozni a dolgokat. Én mindig magam jöttem rá a gondjaimra. Azt ajánlom ülj le, és őszintén gondold át az életed, a dolgaidat, és ne félj. Néha pofára kell esni, néha fájnia kell, de azt is át kell éld, különben egy élő halott leszel. Létezel majd, de nem élsz. Látni fogod, hogy mások boldogok, és utálni fogod őket ez miatt, miközben Te minden este magányos leszel, és csak hazudozol magadnak. Amikor majd lesz egy rossz napod és senkinek sem tudod elmondani, az fog fájni igazán. Az ember hosszú távon nem tud egyedül maradni, akaratlanul is kötődni kezdesz majd valakihez, és pontosan a zárkózás miatt lehet, hogy rossz emberhez. De az is lehet, hogy amit az elején mondtam, tényleg belefásulsz a dolgokba, és a végén majd már nem is tudsz senkit közel engedni, bármennyire szeretnéd.


Az a baj ezzel a hozzáállással, hogy bár rövid távon jónak tűnik, hosszú távon ez a legrosszabb, ahogy élhetsz.

Remélem tudtam segíteni.

2016. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Az én véleményem az ,hogy magadnak kell feldolgoznod és nem egy agykurkászal kell ezt megbeszélned, 20 éves koromig nem kötödtem senkihez se idöm se energiám nem volt suli meg melo melett. Majd el jön az az ember akibe újra megtudsz bizni. A 2 véglet nem jó ha tulságosan megbizol valakiben vagy ha mindenkit eltszitasz magadtol akitöl félsz ,hogy megbánthat. Ami nem öl meg az megerösit.
2016. febr. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Én is úgy gondolom, hogy ilyen idős korban te döntöd el, hogy jársz-e vagy sem. Ha lelki problémád lenne, akkor biztosan mennél. Ennyi idősen szerintem normális ez a fajta viselkedés (feltéve, ha nincsenek mellette kiborulások, veszélyes helyzetek).

Majd változol, ha szükségesnek érzed.

Nekem úgy tűnik, anyu érzi magát inkább rosszul (amit tőled vár, amit kivetít rád). Úgy tűnik, nehezen viseli, hogy felnőttél.

Megpróbálhatnátok hetente egyszer nyugodtan hosszabban beszélgetni. Kérd meg, hogy hallgasson meg, és te is hallgasd meg őt. Ha meg tudjátok oldani, csináljatok 1-1 közös programot. Javasold neki, hogy ő is mozduljon ki többet másokkal.


Nekem is ilyen korú a lányom, át tudom érezni a helyzetet.

2016. febr. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

Nyilván van gond, ha csalódások miatt lettél ilyen. De ez az élet. Csalódunk másokban, szenvedünk, felállunk, továbblépünk. Ez a normális.

Ezzel a viselkedéssel egyébként pont azt csinálod, ami miatt ilyen lettél. Most te bántasz meg másokat, és ők sérülnek.

Lehet, hogy anyukádnak igaza van, bár betegesnek nem nevezném, de semmiképp nem normális ez a viselkedés.

2016. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Nézz szembe a problémáiddal, légy őszinte magadhoz. Ha ebben segít egy pszichológus, akkor jó, ha nem, akkor tényleg nincs értelme. Gyógyszert ne szedj lelki bajokra soha! Természetes a 20 év körüli krízis, le kell zárni, át kell élni nagy fájdalmakat, hogy később az ember megbecsülje, amit kap az élettől. Ehhez idő kell. Kinek 1 év, kinek 2, kinek 10. Persze nem az utóbbi a normális, de ha ez van, akkor ez van. Majd 10 év múlva leszel újra szerelmes. De persze a fiatalkori hülyeségeinek az ember egész életében fizeti az árát. Ha belebonyolódsz olyan kapcsolatba, ami csak menekülés lesz, boldogtalan rab leszel, amiből nehéz kiszállni és veszélyes is. Meg kell gyászolni a dolgokat és ehhez idő kell és szembenézés, bevallani, hogy nagyon fáj és nem hitetni el magunkkal, hogy túl vagyunk rajta.
2016. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!