Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Új, nagyobb albérletet keresün...

Új, nagyobb albérletet keresünk, mert jön a kistesó. Ma megnéztünk egy házat: sok szoba, dupla garázs, szauna, medence, jó helyen, elfogadható árban. A 2.5 éves kislányom azt mondta, hogy ő nem akar oda költözni. Ti oda költöznétek?

Figyelt kérdés
Ha kérdem miért nem akar oda költözni, azt mondja, hogy most nincs kedvem elmondani. Két hete néztünk egy másik házat, arra azt mondta, hogy szeretne oda költözni. (Az nekünk nem tetszett, mert kicsi volt a nappalija stb).

2016. febr. 19. 13:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
majd biztos a 2,5 éves gyerekem diktálná hova költözzek...
2016. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Meséljetek róla, hogy milyen lehetne az új hely, számotokra mi tetszik benne. Kérdezd meg, hogy melyik szoba tetszett neki, lehetne az az övé. Milyen színűre festené ki, a kis játékait hova szeretné tenni. Menjetek, fedezzétek fel a környéket, stb. Hátha kedvet kapna hozzá. Mondjátok el, hogy fontos, hogy mindenkinek tetsszen az új hely. Várjatok egy kicsit.
2016. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Én biztos nem egy 2 éves gyerek éppen aktuális heppje szerint választanék albérletet. Holnap lehet, hogy tök mást mond.
2016. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Épeszű ember ilyen dologban nem ad egy gyerek véleményére, pláne nem ekkora gyerekere. Ha kistestvére nem akar, akkor mész abortuszra?
2016. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Provokatív, dicsekvő kérdés, ne dőljetek be neki.
2016. febr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
2. vagyok. Megint csak gratulálni tudok azoknak, akik lepontoztak. Nem azt mondtam, hogy ő döntse el, de lehet hozzá kedvet csinálni.
2016. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Ebben ennyi évesen nem a gyerek dönt. Meséljétek el neki az ő szintjén, hogy miért lenne ott jobb. Egy idő után megbarátkozik vele, de ne az ő kedve legyen a mérvadó egy ilyen fontos kérdésben. Ennyi évesen nem látja még át a hátrányokat (rossz szigetelés, rossz környék, stb.)
2016. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%
nem hiszem,hogy lehet avval dicsekedni,hogy albérletben élnek,sőt otthon nélkül vállalnak be két gyereket.
2016. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

ezt nagyon remélem nem egy szülő írta ki... mert elég nagy baj van,hogyha ilyen életképtelen ember gyereket vállal..

nyilván ha tetszik az albérlet, kiveszitek. a gyerek majd megszokja, valamint később rájön, hogy nem is olyan rossz ez.

bár szerintem felesleges nagyzolás sok szobát, medencét, szaunát megfizetni az albérletben.. én inkább ellenék egy kétszobás lakásban és spórolnék mellette, hogy saját lakásba költözhessek..az többet ér, nagyobb anyagi biztonság, mint hogy most jól megy és milyen menő lakást béreltek.. ráadásul bármikor kitehetnek onnan. szóval szerintem ne ilyenre verjétek el a pénzeteket..de nyilván ti tudjátok.

2016. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is dicsekvésszagú a dolog. A kérdés szempontjából irreleváns, hogy hány szoba van, és normális ember nem is írná le. Csak annyit, hogy "Találunk egy új albérletet, ami tetszik, az igényeinknek is megfelel, de a 2,5 éves lányunk nem szeretne ott lakni. Azt nem mondta el, hogy miért. Szerintetek költözzünk, vagy ne?"
2016. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!