Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Új, nagyobb albérletet keresün...

Új, nagyobb albérletet keresünk, mert jön a kistesó. Ma megnéztünk egy házat: sok szoba, dupla garázs, szauna, medence, jó helyen, elfogadható árban. A 2.5 éves kislányom azt mondta, hogy ő nem akar oda költözni. Ti oda költöznétek?

Figyelt kérdés
Ha kérdem miért nem akar oda költözni, azt mondja, hogy most nincs kedvem elmondani. Két hete néztünk egy másik házat, arra azt mondta, hogy szeretne oda költözni. (Az nekünk nem tetszett, mert kicsi volt a nappalija stb).

2016. febr. 19. 13:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon egyszerű. A gyerek megy az egyik albiba, ti meg a másikba.
2016. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 acelsziv ***** válasza:
83%
NNa. Itt a hétvége és a sok unatkozó kis pronyó nekiál kamukérdéseket írogatni. Csináld inkább a leckédet, hülyegyerek.
2016. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 rrrrrreennnnn ***** válasza:
72%

De gàz! Ennél nagyobb kamut.

Amùgy ha igaz LENNE: Fizessetek a luxusalbérletért, nemhogy gyűjtenétek sajàtra. A férjed 19, te meg egy hìjàn 20. Lehet a kislàny azèrt nem akar költözni, mert felfogta,hogy nem a luxussemmiért kellene fizetni, hanem félrerakni sajàtra.(persze ha a sztori igaz lenne)

2016. febr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
45%
Kamu!!! Aki albérletre kényszerül, az nem több szobás, dupla garázsos, medencés, szaunás, stb lakást keres:))) Legalább kamuzni tanulj meg.
2016. febr. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

A kérdés nem kamu és nem menőzés. Kivéve a második hozzászólót szinte mind támadtátok különböző szempontok szerint. Egy kicsit leírom, hogy én, hogy látom.

1. Az első a pénzügyi szempont, hogy nem engedhetjük meg magunknak. Hát mi pedig pont pénzügyi szempontból döntünk a bérlés mellett. Nekünk kb annyi pénzünk van befektetve, mint amennyit az a ház ér, és így kétszer annyi passzív jövedelmünk van, mint amennyiért bérelhetjük ezt a házat. Butaság lenne annyi pénzt befektetni egy saját házba. Igy még helyhez sem vagyunk kötve, óvoda, iskola miatt később simán arrébb megyünk és nem kell kínlódni egy eladhatatlan hodállyal.

2. A 2.5 éves gyerek döntését nem figyelembe venni?. Mi egyenértékű félként kezeljük a kiscsajt. Nincs annyi tudása a világról, viszont ő is el tudja mondani az érzéseit, igényeit. A mi dolgunk dönteni a környék és a szigetelés stb szempontból, de ha valamelyik családtag nem érezné jól magát, akkor keresünk tovább. Általában mindig vídám kiscsaj folyamatosan mondta, hogy menjünk ki, menjünk haza. Lehet, hogy ő érez valamit abban a házban. Ti is vagytok úgy néha emberekkel, hogy valami kellemetlen érzésetek van vele kapcsolatban, de nem tudjátok megmagyarázni. (Egyik barátom szokta ilyenkor mondani: "ha kutya lennék megharapnám, s meg sem kellene magyaráznom, hogy miért.") Talán hiszem, hogy a gyerekek érzékenyebbek ilyen dolgokra, aura, chi, jin jang, nem tudom, nem értek hozzá, ezért tettem fel a kérdést. Ezek szerint ti sem.

3. Luxus? Ha két autó van a háztartásban, akkor nem árt dupla garázs, télen nem kell kapargatni, plussz meleg autóba ülsz bele, nyáron nem fő fel minden benne és hűvös autóba ülsz bele, esőben egyből bemész a házba, biztonság, jégeső stb stb. A dupla garázs nekem alap. A szauna luxus? Szerintem fölösleges helyfoglaló 300 ezer ft-os doboz. Már bánom, hogy beleírtam a kérdésembe, nem menőzésnek szántam, hanem, hogy tényleg fullos ház, ahol egy család jól ellehet. A medence? Kb pár 10 ezer ft-ért lehet venni mobil medencét... így mindenkinek lehet, nehogy már ezen irigykedjen valaki.


Összességében köszi a válaszokat, nem gondoltam, hogy ennyire egyoldalú kommenteket kapok, de jó volt látni, hogy merre halad a társadalom. Szarjuk le a gyerek igényeit, hiszen nagyobbak, erősebbek, okosabbak vagyunk nála... meg amúgy is mi adunk neki enni stb. Aztán később lehet gondolkodni, hogy hol rontottam el. :) Hát itt, nem figyeltél eléggé rá. Ez az én véleményem.

Azért bírlak titeket, szerintem mind jót akartok a válaszaitokkal :)

2016. febr. 24. 15:46
 16/18 anonim ***** válasza:
93%

Látod, még mindig menőzöl ezzel a hosszú kommenttel :)

Abban igazad van, hogy albérletbe nem feltétlenül kényszerből mennek az emberek, Németországban és Hollandiában pl többen laknak albiban, mint sajàt ingatlanban. Ezer oka lehet, miért bérel valaki házat.


De azt meg te lásd be, hogy a kérdéshez semmi köze annak, hogy milyen a ház, innentől kezdve a részletek taglalása igenis menőzés.


Egy 2,5 éves kislány pedig nem a chi-t érzi, hanem egyszerűen olyan kedve volt. Holnap meg lehet más kedve lesz. Nyilvàn mondjuk a szobáját minden további nélkül kiválaszthatja, de akármennyire szeretem is a lányom, azért nem mondanék le én sem egy jó lakóhelyről, mert éppen nyafogós kedvében volt.

2016. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
92%

A gyereket szeretni, nevelni kell, de ez nem jelenti azt, hogy nem húztok egy bizonyos határt. A lányodnak meg kell tanulnia, hogy vannak olyan helyzetek, amikor a szülők döntése az elsődleges. Így fogja megérteni a saját határait.

Ha tálcán kínálnák a jobbnál jobb albikat, akkor dönthetne a gyerekem, mert nincs igazából fajsúlyos fontossága, hogy melyiket választjuk. De ha tudnám, hogy kifutunk az időből, netán pénzből, akkor tuti nem az ilyen kiskorú gyerekem véleményére hallgatnék.

Egyébken ha valami mumustól tartasz, hívj papot, és kész.

2016. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
80%
Ha ennyi pénzed van albira miért nem veszel egy házat? A marson...
2016. ápr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!