Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sosincs pénzünk, de apukám...

Sosincs pénzünk, de apukám szerint ennyiből meg kellene tudnunk élni. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, én elsős egyetemistaként anyukámmal élek együtt. Anya minimálbér keres, azaz kb. 80 ezer ft-ot kap kézhez. Ehhez ad apukám havi 20 ezer gyerektartást és 5 ezer cafeteriát, plusz az egyetemről szociális támogatásokból én adok anyunak havonta kb. 20 ezret. Tehát kb. 125 ezer ft a bevételünk. Az egyetem mellett én dolgozok valamennyit, amennyit tudok, ebből kijön annyi pénz, hogy anyunak az élelmiszeren (és a közös rezsin) kívül rám nem kell költenie, maximum az egyik bérletembe szokott még adni pár ezer ft-ot, minden mást (ruházkodás, gyógyszerek, szórakozás, tisztálkodási és szépságápolási szerek) magamnak veszek. Hitelünk nincs. A rezsink így télen kb. 45-50 ezer ft körül van, nyáron 20-30. A hónap végén már általában fillérre ki kell számolnia anyunak a pénzünket vagy néha kölcsön is kell kérni. Apu szerint ez érthetetlen, két embernek ennyi pénzből ha nem is nagylábon, de ki kellene jönnie. Szerintetek?
2016. febr. 19. 16:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Mondjuk ha nincs hitel, télen csak 50 ezret fizettek, te is megkeresed a kis pénzedet, akkor így számolva 70 ezer forintnak maradnia kéne.. De maradjon csak 20-30 ezer, de maradnia kéne.. Valamiért nem tudjátok beosztani a pénzt rendesen.
2016. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

A lakbert nem irtad, az mennyi? Ha nincs se lakber se torleszto (ja latom hitel nincs), akkor tenyleg ki kene tudni jonnotok.

Nem irjatok a kiadasokat? Mire mennyi megy el ?


Nem is ertem hogy ha alig tudtok kijonni akkor mibol tudtatok lakast venni.

125-bol ha lejon atlag 35ezer (45 es 25 atlaga) akkor marad 90. Ebbol csak a kajat kell vennetek, akkor tenyleg nem ertem mi a banatra megy el annyi.

2016. febr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy anyu konyhán dolgozik, így viszonylag sokszor tud hozni haza ebédnek vagy vacsorának valót, egy héten maximum 2-szer főz.
2016. febr. 19. 16:22
 4/15 A kérdező kommentje:
Lakást abból a pénzből vettünk, amit a váláskor apu kifizetett anyunak (ő maradt ott a régi házban).
2016. febr. 19. 16:24
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Megértelek, ez tényleg kevés pénz. biztos nagyon be kell osztanotok. aki sokszor ennyit keres,mint édesanyád, az könnyen beszél. Saját tapasztalatból tudom, ha nem vesz az ember semmi felesleges "luxus" dolgot, akkor is elmegy a pénz.Tudom, hogy ez nem nyugtat meg, de együttérzek Veletek.
2016. febr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Lehet olyan ételeket vesztek, ami drága és nem engedhetnének meg magatoknak (pl. Egy héten többször hús). A minden vásárlásnál plusz 1-1 joghurt is sokat jelent havi szinten. Ennyiből ilyen feltételek mellett még tartalékpénznek is maradhatna. A hó végi számolgatással nincsen baj. Bár ez azt is feltételezi, hogyha hónap végén tudtok spórolni, az elején is visszatudnátok venni a költekezésből.
2016. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 intrepid ***** válasza:
13%
Sokan megélnek ennél kevesebb pénzből is.
2016. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

Ha még a kaját is hazahozza anyud, akkor tényleg nem tudjátok beosztani a pénzt. Akkor bizony maradnia kéne.

A kaján lehet a legtöbbet spórolni.

2016. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Valószínű, ennyi, nekem sem lenne elég. Pedig egyáltalán nincsenek nagy igényeim.
2016. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
12%
van tv , net, villany, víz, meleg víz, fűtés, közös költség, kaját tud hozni amiért lehet, hogy fizetnie kell 125 az nagyon kurta pénz és neked is bele kell szállnia a bérletbe, egy reggeli 300-1000 ft ha cigizik még egy 1000 kollégákkal kv, a konyhára csak kell ez az, mosószerek, mosogatószere, takarítószerek, egy élet biztosítás, v kettő esetleg lak biztosítás, autó
2016. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!