Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meg tudok élni másodmagammal...

Meg tudok élni másodmagammal ennyiből ha ezáltal nem kell tovább segítenie engem a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
Egyik gyermekemmel együtt élek én 22500 Ft-ot kapok gyermekem 89000 Ft-ot. Kertes házban lakunk. Eddig a másik gyermekem támogatott anyagilag de szeretném ha már csak magára költene és megalapozná a jövőjét. Ő nem lakik velem. Szerintetek ennyi pénzből ki lehet jönni? Télen gázzal fűtünk egy szobát és fával a konyhát. TV telefon internet kb 10000 .- Hitel nincs.
2014. dec. 29. 19:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A szó szoros értelmében éhen halni nem fogtok, bár hó végére a krumplistészta is ritka csemege lesz.

Víz, villany, fűtés, szemétdíj, mind súlyos ezresek.

Miért nem vállalsz munkát?

2014. dec. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
5 éve nincs munkám nem vesznek fel a korom miatt is és a képzetlenségem miatt is (sajnos). De már nagyon sok milliót kifizetett helyettem a gyerekem és szeretném ha jobb lenne neki.
2014. dec. 29. 19:17
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

Nem lesz könnyű, de próbálj meg munkát szerezni. Esetleg valami tanfolyamot elvégezni. Kérj segítséget, érdeklődj a Munkaügyi Hivatalban.


Írtad, nincs végzettséged. Annyira buta nem lehetsz, mert az itteni átlagot lazán überelve sikerült egy kérdést kiírnod helyesírási hibák nélkül, összeszedetten megfogalmazva.

2014. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, a vessző nem az erősséged, de a többi rendben van :)
2014. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Sajnos a munkaügyi hivatalnál már csak regisztrálva vagyok most járok 4 hónapig egy tanfolyamra (csak azért, mert kell a közmunka hogy legalább a segélyt kapjam). És bevallom segítenek az itteni válaszok írásában.
2014. dec. 29. 19:44
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

Tehát még önállóan egy mondatot sem bírsz leírni?

Akkor tényleg baromi nehéz lesz munkát találni.

2014. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
56%

Igen, valaki számára büdös a munka... Milyen érdekes hogy én képes voltam találni magamnak munkát, sőt, nem is egy ajánlatot kaptam hosszútávra... még a takaritást is elvállaltam volna, de sajnos az egyetemi programom mellett nem volt rugalmas...

De ne aggódj, még igy is dolgoztam !!!


Utálom az ilyen panaszkodó felnőtteket, szégyeljétek magatokat hogy ilyen példát mutattok a fiatalságnak !!!

Méghogy nincs munka... hány embertől halottam ugyanezt... még jó hogy akkorsem hittem el nekik...


Szánalmas !!!!

Tessék menni dolgozni és nem máson élősködni !!!!!

2014. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
És ezután a másik gyerekeddel tartatod el magad? Nem gondolod, hogy ezzel súlyos terhet raksz rá, mert nem akar egyedül hagyni, ezáltal feláldozza rád az életét.
2014. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%

Kedves #7-es, te diák dolizol.


Az ismeretségi körömben sok diplomás sem talál munkát a szakmájában. És nem büfé szakosok. Fizikát tanít az egyik ismerősöm egyetemistáknak, mert a szakmájában nem talál már jó ideje normálisan fizető munkát.

És nem, takarítani nem fog elmenni. Ha a műszaki diplomások takarítanak, akkor mit csinálnak mások? :)


Én sem találok normális munkát, friss informatikusi végzettséggel. Igaz, 35 felett vagyok és nő, de 2 éve diplomáztam (nem is akárhogy, és tapasztalatom is van). Állítólag informatikus hiány van, de nem úgy látom. Ismerősöket vesznek fel, vagy a semmi pénzért dolgozni akaró max. 25 éveseket.


Köszönöm, azért meg vagyok. Lehet, nem is leszek alkalmazott, mert a privát munkákat keresik, és azt legalább megfizetik. De sajnos a cégekről nem jók tapasztalataim. Elvárják, hogy napi 10-12 órát dolgozz, ki nem fizetik, mert ugye kötetlen munkaidőbe vesznek fel, vagy vállalkozóival.


A 20-on éveseket még belet palizni, ők még elhiszik a mesét.


A mai világban nagyon észnél kell lenni, hiába vagy te becsületes, dolgozni akaró, a világ nem kedves veled. Ne hasonlítsd össze a diák munkát a valós élettel.


Én nem mennék el takarítani. Nem azért, mert a büszkeségem bántja, mert itthon is megteszem, csak pazarlásnak érzem, nem ezért tanultam, és nem ezért tanul senki sem. Ebbe nem kell energiát, pénzt beleölni.


Ráadásul, a társadalomnak is ráfizetés azért embereket taníttatni, hogy a végzettségük alatt dolgozzanak. Felesleges. Egy takarítónőt, hiába fontos és nélkülözhetetlen a munkája, felesleges előtte pl. építésznek tanítani.


És, nem, nem fogok bármit elvállalni. Diák koromban nyilván nem érdekelt, mert buli volt az árufeltöltés is, de azért kedves #7-es, ne gondold, hogy a dolgok normális menete az felnőtt korban is, amit írtál.


EZ egyszerűen PAZARLÁS!!!! A szellemi dolgok pazarlása, mikor egy szakképzett ember kuli munkát végezz. És ezt valaki, valakik nagyon meg fogják fizetni! Ezek a valakik pedig mi vagyunk, a most élő emberek, és az utánunk jövők.

2014. dec. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Még valami:


Te, #7-es nem vagy sem fiatal, sem diákmelós, csak egy troll, valszeg 45 felett.

2014. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!