Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem veszi észre, hogy mennyire...

Nem veszi észre, hogy mennyire megbánt? Nektek is rosszul esne?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok, édesanyámmal van egy kis problémám. Utóbbi időben elkezdett kritizálni. Csütörtökön volt egy ilyen beszólása felém, hogy milyen sárgák lettek a fogaim. Már ez nagyom rosszul esett, hiszen tudja, hogy problémák voltak az ínyemmel, így egy természetes alapanyagú fogkrémet használok, ami nem fehéríti a fogam. Erre ő, hogy vegyek fehérítős fogkrémet, mert ezelőtt mindig olyan szépek voltak a fogaim...stb. Akkor kicsit ingerültebben megmondtam neki, hogy fontosabb az, hogy egészséges maradjon az ínyem, mint hogy Hollywood-i mosolyt villantsak. Akkor úgy láttam felfogta milyen bántó volt a megjegyzése, erre ma felhív, hogy rátalált egy otthoni fogfehérítőre, ami direkt érzékeny fogínyre való, beszélt is több emberrel, aki használta, plusz felhívta a fogorvosát is, mindenki csak ajánlja. Ő mindenképp rendel magának, rendeljen-e nekem is. Mondtam neki, hogy nincs ilyen baromságokra pénzem. Erre ő mondja, hogy megveszi nekem. Mondtam, hogy nem akarok ajándékot, inkább költse magára, erre jön azzal, hogy majd megadom amikor akarom. Ekkor elszakadt nálam a cérna, és kicsit hangosabban megmondtam neki, hogy nincs ilyenre szükségem, és ha nem fejezi be a kritizálásomat, akkor jobb ha megszakítjuk a kapcsolatunkat, majd kinyomtam a telefont. Szerintetek jogos a kiaakadásom, és várjak míg bocsánatot kér, vagy nekem kellene? Teljesen megalázónak érzem ezt a helyzetet, főleg, hogy egyik ismerősét is felhívta, aki ezt használja, ezekután arról fog tuti mindenkinek pletykálni hogy sárgák a fogaim.

#anya #kritizálások #kritizáló szülők
2016. febr. 20. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Segíteni akar neked, nem tudom, miért veszed ezt kritizálásnak. Nyilván téged is zavar, hogy sárgák a fogaid, különben nem harapnál ennyire a témára. Pletykálnia meg nem kell róla, úgyis látja mindenki.
2016. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem azt, hogy fogfehérítőt keresett neked érzékeny ínyre egyáltalán nem volt sértő. Nekem úgy tűnik, mintha a tetteivel próbálná meg jóvátenni azt, amit mondott. Csak segíteni akart, nem tudom, miért lettél azon ideges.
2016. febr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem neked kéne elnézést kérni... Ő csak jót akar neked. Lehet hogy nyersen fogalmazott, de ez van. Ne várd el tőle, hogy olyat mondjon, ami nem igaz. Most miért? Figyelt a részletekre, direkt keresett neked egy jó fogkrémet... Hallottam én már durvább beszólásokat is. Szerintem ne haragudj rá ezért. Mondd meg neki, hogy neked ez picit rosszul esett, de sajnálod h kiakadtál. Legalábbis én ezt tenném.:)
2016. febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%

Nekem azt mondta a fogorvos, hogy az ilyen "házi" szerek semmit nem érnek, max. az amit maga a doki csinál. (Nekem megcsinálta, jelzem: annyit ért mint halottnak a csók.)

Egyébként jogos a kiakadásod. Legfeljebb hagyd, had vegye meg, aztán közöld, hogy nem használt (nem kell ténylegesen használnod).

2016. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem túlzásba estél. Segíteni akart, örülhetnél neki. Fontos a fog egészsége, de nem árt, ha nem sárgák a fogaid, mert ránézésre senki nem azt gondolja, hogy így problémáid miatt nem jó fogkrémet használsz, hanem, hogy elhanyagolod. Mondjuk én mondtam családon belül, hogy szóljanak, ha valamit úgy látnak velem kapcsolatban, hogy negatív irányba változott, mert nem biztos hogy észre veszi az ember saját magán, és inkább ők mondják, mint más. Nem gondolom, hogy ez kritizálásnak számít, de lehet, hogy én nem vagyok ennyire érzékeny. Na de ilyen miatt megszakítani a kapcsolatot?! Kérj bocsánatot.
2016. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem azt akarta jóvá tenni, amit mondott. Szerintem le akarja húzni az önbizalmam. Vagy azt akarja, hogy fehérek legyenek a fogaim, mert így már nem vagyok már számára tökéletes.
2016. febr. 20. 12:11
 7/16 A kérdező kommentje:

Anyu fogorvosa meg azt mondja, hogy a fogorvosi fogfehérítés nem ér semmit. De ő nem is csinál ilyet, gondolom ezt is azért mondta csak, hogy nehogy más fogorvosnál csináltassam meg.


Egyébként én nem kértem anyumat, hogy mondja el rólam a véleményét, majd ha kérdezem akkor megmondhatja. Azért esett olyan rosszul, mert csinosan fel voltam öltözve, szépnek éreztem magam, férjem is elmondta aznap százszor, hogy milyen dögös vagyok, anyu meg totál elvette ezzel a kedvem. Onnantól megint csúnyának éreztem magam :(

2016. febr. 20. 12:16
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, de ez egy kicsit mondvacsinált probléma, nagyon felfújod. Én úgy vagyok vele, hogy inkább a szüleim kritizáljanak, mint más, mert tudom, hogy jót akarnak.

Meg is mondják mindig a véleményüket, amit aztán vagy belátok, vagy nem, de sosem sértődöm meg rájuk. Azt is figyelembe veszem ugyanis, hogy gyakran a kritika építő jellegű, meg lehet hallgatni aztán eldönteni, hogy kell vagy nem, de ezért nem beszélni anyával már szinte antiszociális.

Egyébként ajánlok neked egy alternatívát: Létezik olyan, hogy ásványi fogpor, az a neve, hogy Dentomint.

Bioboltokban lehet kapni, kb. 500 Ft egy tégely és hónapokig elég. Nem kell minden nap használni, hetente háromszor, négyszer átpolírozod vele a fogaidat, mellette ugyanúgy használd a biofogkrémedet.

Nincs íze, semmi más mint zeolit, és kicsit gusztustalan érzés mert olyan, mintha homokkal mosnál fogat, de az eredményért megéri. Fogkrémmel való fogmosás után mártsd a nedves fogkefét a porba, és óvatosan körkörös mozdulatokkal dörzsölt át a fogaidat, majd alaposan öblítsd ki. Tapasztalatból tudom, mert a férjemnek is évek óta sárgásak voltak a fogai, és szinte már az első használat után látványosan szebb lett. Mivel semmiféle mesterséges vegyszer nincs benne, nem hiszem, hogy ártana az ínyednek.

2016. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 rrrrrreennnnn ***** válasza:
61%

Vàrtam, hogy beírj valami baromsàgot és làm...

Neked üldözési màniàd (is) van.

Mellesleg baromira tùlreagâlod és nagyon rosszul làtod a dolgokat. Anyukàd csak szòlt és megpròbàlt segìteni. Még azt is felajànlotta, hogy kifizeti neked. Annyit mondhattàl volna, hogy jò, egy pròbàt megér. Ha fogorvossal beszélt, ő biztos szòlt volna, hogy becsapàsokra, baromsàgokra ne költsön.

Ùgy làtom, te nem èrtékeled a jò szàndékot. Hangsùlyozom: a SZÂNDÈKOT. Még ha nem is kell. Erre te mit csinàlsz? Leb***od keményen, rànyomod a telefont és hozzàvàgod, hogy szakìtsàtok meg a kapcsolatot.

Annyit nehezedre esett volna mondani, hogy jò, rendelj, meglàtjuk, hasznos-e. Vagy ha màr ez nem is tellett tőled, legalàbb annyi:"köszönöm Anya, tudod, nem bìzom a termékben, Te rendelj magadnak, kipròbàlom, ha nekem is jò, megköszönöm, ha veszel szàmomra egyet..."

De b***d rà a telefont, kiabàlj vele és szakìtsd meg a kapcsolatot.

2016. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

"Teljesen megalázónak érzem ezt a helyzetet, főleg, hogy egyik ismerősét is felhívta, aki ezt használja, ezekután arról fog tuti mindenkinek pletykálni hogy sárgák a fogaim."


Mert maguktól eddig nem látták szerinted? Anyád csak jót akart, hogy ne legyen igénytelen megjelenésed!

2016. febr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!