Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan érzem magam rosszul?...

Jogosan érzem magam rosszul? (többi lent)

Figyelt kérdés
Anyukámmal állandóan csak veszekszünk, ritka amikor nem. Nagyon sok rosszat mond rám pl:Buta(csúnyábban csak máshogy nem engedi kiírni a kérdést),szakadt utcalány(csúnyábban csak máshogy nem engedi kiírni a kérdést), degenerált buta(csúnyábban csak máshogy nem engedi kiírni a kérdést) gyerek.. Ezek nekem nagyon rosszul esnek. Sokszor sírok. Majdnem mindennap eszembe jut hogy milyen jó lenne meghalni (öngyilkosságról nincs szó, csak elképzelem) Állandóan egyedül akarok lenni, ha tehetem akkor nem vagyok otthon. (suli után átmegyek a barátaimhoz, hétvégén náluk alszom) Depressziós lennék? Komoly válaszokat várok. 13/L

2016. jan. 10. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, jogosan érzed magad rosszul. Nem esett szó más szülőről/ nagyszülőről /rokonról, de első körben hozzájuk kellene fordulnod segítségért. ha van valaki, akiben megbízol.
2016. jan. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A nagyszüleim már nem élnek,csak a barátaim maradtak. a szüleim nem váltak el, csak apukám sokszor anyum oldalára áll , de néha mondja neki, hogy ne beszéljen velem így, de nem sokat segít.
2016. jan. 10. 13:40
 3/7 anonim válasza:
100%

Ugyanez a helyzet van nálunk is. Csak nekem van két öcsém, akik kiskedvencek, és vagyok én, aki azért is hibás, ha valamit az öcséim elrontottak.

Jogosan érzed rosszul magad, de próbálj változtatni ezen. Én elkezdtem kevesebbet beszélni az ősökkel, többet a barátaimmal. Zenét hallgatok, ez is sokat segít. Vagy alkotok. Kipróbálhatod ezeket a felnőtt színezőket, megnyugtatnak. És - lehet, hogy másnak nem tetszik az, amit írni készülök - nevesd ki őket, ha nem látnak. Ha tudod, hogy oktalanul vádolnak/mondanak ilyeneket rólad, akkor ne hagyd magad, hogy megtörj!

A depresszió esélye pedig fennállhat, ebben viszont nem tudok segíteni, mert én is ebben az állapotban vagyok, de segítséget nem kaptam.

2016. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
próbálj apukáddal négyszemközt őszintén beszélni.
2016. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget/valaszokat es a 3. valaszolo irjon ha szeretne:)
2016. jan. 10. 19:31
 6/7 A kérdező kommentje:
2.*
2016. jan. 10. 20:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon elszomorodva olvastam, hogy így bánik veled anyukád... :(

Lassan anya-korba érek, és szomorú vagyok, mikor anyák így bánnak a gyerekeikkel... Hova lett a szeretet? Pedig az lenne a legfontosabb.


Szerintem te biztos nem vagy buta, sem a többi, aminek nevezett, ő viszont egy idegbeteg! (ne haragudj, hogy ezt mondom)

Szerinted mitől lett anyukád ilyen veszekedős? Miért lehet elégedetlen az életével? Mert szerintem alapvetően valami mással lehet baja, nem veled, mert nem tűnsz háládatlan gyereknek egyáltalán, hiszen te magad is szomorú vagy mindezek miatt.

Valami más baja van, és ezt sajnos rád (is) kivetíti.


Legyél tényleg minél többet a barátaiddal -- illetve bárkivel, akitől sok szeretetet kapsz.

Én ugyan nem a családomtól voltam régen depressziós (anyukámmal megvoltunk, ha nem is túl jól, de semlegesen), viszont engem az egykori osztályom közösített ki nagyon... Volt ugyan egy saját, nagyon jó baráti társaságom sulin kívül, ők mindig feldobtak, de sajnos nem mindig értek rá. Olyankor én is sokat sírtam, és gyomorgörccsel mentem iskolába.


Küldök sok virtuális ölelést! <3


31/N

2016. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!