Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kerülhetek gyermekottho...

Hogyan kerülhetek gyermekotthonba?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok.

Anyukámmal nagyon rossz a kapcsolatom.

Folyton leszól érezteti velem hogy milyen szar vagyok.

Azt mondta hogy ő a hibás mert megszült.

mindig ilyeneket mond.

Van egy egy évvel idősebb nővérem. Ő mindig leszól és együtt szoktak ordibalni velem.

mintha élveznék ezt vagy nem is tudom.

Persze tudom ez így most nem sok.

De még tudnék mesélni.

Anya azt mondta hogy berak szívesen ha ez minden vágyam.

De ez hogy megy? Kell valami indok?

Vagy ha én is szólhatok hogy emeljenek ki a családból akkor azt hogy kell.

Mert tényleg nagyon rossz egy olyan házba haza menni ahol egyfolytában nyomás alatt vagyok és folyton sértegetnek.

minden választ szívesen fogadok


2016. febr. 20. 23:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Gyermekotthonban még nagyobb nyomás alatt leszel, csak ott nem két ember fog élve kizsigerelni hanem egy egész csoport. Ha azt nem tudod elviselni, hogy anyud, és a nővéred piszkálnak, akkor hogy véded meg magad az otthonban? Tudom miről beszélek, otthonban nőttem fel. Volt, hogy véresre verekedtünk, mert nem hagytam magam..Ne kívánd a gyermekotthont mert az sokkal rosszabb..
2016. febr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, te is szólhatsz, de ne az utolsó utáni lépéssel kezdjed... valszeg untig elég lenne, ha elmennétek egy nevelési tanácsadóba közösen... az meg simán elintézhető, keresd meg az iskoládban az ifjúságvédelmi felelős tanárt, és add elő a problémádat, és azt, hogy ezt szeretnéd elérni.
2016. febr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Te most nyilván zsarolni akarod a családodat vagy sajnáltatni magadat.... Nézd, lehet, hogy nem könnyű a helyzetedet, de a gyermekotthont nem akarod. Keresel valamit, amivel vagdalkozni lehet, de ott a mostaninál sokkal több bántás érne. Te tényleg azt hiszed, hogy a gyermekotthon megoldaná az életedet?
2016. febr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Ez nem hangzik olyan súlyosnak, hogy otthonba kellene kerülnöd. Engem szíjjal meg pálcával vernek a szüleim, mégse gondolom hogy otthonba kellene mennem.


16 F

2016. febr. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Ne hari, de ez nagyon nem elég ok, hogy gondozásba kerülj.

Az állami gondozás nem wellness szálló. Éheztetnek, vernek?

Meghallgatnám azért a másik felet is. Ez inkább tipikus tini hisztinek tűnik.

2016. febr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
#4, valóban, inkább a szüleidnek kellene a börtönbe.
2016. febr. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Én ott nőttem fel, nem sír a szám nagyon, nem annyira rossz, de ha CSAK ENNYI INDOKOM lenne, elmenni otthonról.. Otthonba.. Inkább a vesém adnám oda,komolyan. Nem jó, sőt. :(

Ha csak verbálisan bántanak, hagyd rájuk, nyomorékok, te legyél jó, az majd megtérül a bunkó emberek meg úgyis magányra vannak ítélve.

2016. febr. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Eleve egy 15 évest már nem nagyon emelnek ki az otthonából. Ha eddig nem vertek, éheztettek..., akkor nem valószínű, hogy az elkövetkező 3 évben olyan veszélyben lenne az életed, ami ezt indokolná.


Amúgy meg én nem tudom, mit gondolsz, hogy egy állami gondozott élete az fenékig tejfel, vagy mit?


Tényleg tipikus tinihiszti, ami minden logikát nélkülöz...

2016. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom. Engem is vertek, de a lelki terror jobban zavart, depressziós lettem, borzalmas volt érezni, hogy nem szeretnek. Szerintem a verbális bántalmazás elviselhetetlenebb mint a fizikai, annyira nem zavart ha lila folt volt a szemem alatt. Otthonban is voltam pár napot (amíg át nem tettek nevelőszülőkhöz). velem ott az otthonban rendesek voltak, a gyerekek csak a nevelőknek szólogattak be folyton, de engem befogadtak, furcsa volt, de lehet hosszú távon rosszabb. Szerintem ha a suliban szólsz hogy rossz otthon valahogy segítenek. Max pszichológushoz küldenek, de te is tudod, hogy a lényeg, hogy valahogy segítsenek.
2016. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Előző, 8:58-as vagyok: 16/L. 15 évesen, azaz tavaly emeltek ki otthonról. Viszont nekem tényleg ott volt a fizikai bántalmazás is, amit komolyabban vesznek.
2016. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!