Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kerülhetek ki ebből a...

Hogy kerülhetek ki ebből a családból? Annyira elviselhetetlenek.25/L

Figyelt kérdés

A szülő és a testvéri kapcsolatomban is problémák vannak...de ezek nem átmenetiek, több ideje tartanak.


A szüleim...nem olyanok mint más szülők. Elég konzervatívak, diktátor típusúak. Nehezen engedtek el 15-16évesen akárhova. Mindig elvárták gyerekkoromban is, hogy jól viselkedjek, igazából nem is nagyon volt velem bajuk. Velem már-már az a baj, hogy túlzottan toleráns és elfogadó vagyok, sokszor meg is alázkodok nekik, úgy hogy tudom hogy ez nem jó...például valamit nem akarok megcsinálni vagy segíteni nekik, mert mondjuk nekem más dolgom lenne, de a békesség kedvéért én megteszem...rengetegszer van ilyen.

Konkrét példa: Volt, hogy én segítettem nő létemre édesapámnak fát vágni a melegben, meg emelgetni nehéz dolgokat (bár nem vetem meg a fizikai munkát, meg kell segíteni a szülőknek, de nem igazán volt energiám és más programom lett volna,amit lemondtam) holott van egy 20 éves öcsém, aki délután 4 órakor aludt meg gépezett...


2. példa:Gyerek koromban is sokszor volt olyan, hogy átjöttek páran hozzánk gyerekek, az öcsémmel az egész szobát felforgatták, kiborították a játékokat, aztán anyukám ordibált hogy pakoljunk össze, és az is mindig rám maradt...mert ugye a vendég gyerek az vendég gyerek,az öcsémre meg rá volt minden hagyva akkor is.Ha meg mertem mondani a véleményem, hogy én nem akarok pakolni, nem én csináltam a rendetlenséget, akkor állandóan az volt hogy ne hisztizzek már. Ebből a két példából annyit akartam kihozni, hogy már gyerek korunkba kialakult ez a helyzet, hogy az öcsi ha nem akart semmit, akkor ráhagyták és rajtam hajtották be. És én hiába mondtam nemet, úgyis tudtam, hogy hűségesen meg kell csinálnom. És mindig azt tettem, ami másoknak jó.


A testvéremmel a kapcsolatom gyerekkoromban mondhatni jó volt. Mára nem. Annyiban nyilvánul meg a kommunikációnk, hogy ha kell neki valami segítség akkor keres, vigyek neki kaját, ha elfogy a pénze küldjek neki...és ezt itthon is szorgalmazzák, hogy segítsem őt akár anyagilag is,mert ő a testvérem. Ezzel nem lenne baj, mert segítek szívesen, csak eléggé rideg a kapcsolatunk, nem lehet hozzászólni,bezárkózik, és kb gyerek koromban kaptam tőle utoljára egy testvéri puszit.


Úgy érzem, a diktatórikus szüleim teljesen félreneveltek minket. Nem egyenlő bánásmódot kaptunk. Őt támogatták (anyagilag és érzelmileg is), motiválták jobban, és elég nagy arca is lett ettől, hogy azt sugallták neki gyerek korunk óta, hogy ő a jobb képességű, sokkal több törődést és szeretetet kapott. És igazságtalanság, hogy ő mindenből kihúzhatja magát, nekem meg ha már elfogy a türelmem és felemelem a hangom, még én vagyok a hibás, a hisztis. Én csak amolyan ,,másodlagos dolog" vagyok nekik, kb egy csicska aki ugrik, ha kell valami. És ez a nem egyenlő bánásmód, elviselhetetlen: nekem mindig csak a kötelesség maradt, a munka, a tanulás, a segítés, a tesóm meg mindig a lazábbik oldalát fogta meg az életnek, eddig mindenhova eljutott ahova csak akart.


Elviselhetetlenek a szülők. Felnőttként a munkámba bele akarnak látni és szólni, tudni akarnak a kollégáimról, de titokzatos vagyok a témában. Nagyon idegesítő emberek. Nem is tudok megbeszélni se velük semmit és nem is akarok, kérni meg pláne. Ha párom van, bejön anya a szobámba (régebben kopogás nélkül is)olyan ürüggyel,hogy behoz valamit, amivel meg lehet kínálni a vendéget (mint a dedóban). És az embernek ég a feje, főleg, ha még butaságokat is beszélnek mások előtt. Néha már szégyellem őket, így nem is nagyon hagyom, hogy jobban megismerjék a páromat is :( 25 éves vagyok, és az autót nem merik ideadni nekem (egyedül vezetni), pedig nem félek a vezetéstől és nem érzem magam bénának...de a tesó már 1 hónap után egyedül mászkált.. Mert a nők nem tudnak vezetni általánosítás megrögzött náluk. És ez is probléma, mert muszáj önállósodni, egyedül meghozni döntéseket.

Egyszerűen nevetséges, hogy akit igazán fogniuk kellene (öcsémet) hogy ne kallódjon el az életben, arról leveszik a kezüket...engem meg mindig rendezgetnek mint valami hülye gyereket.


Ki kell kerülnöm a családból, mert nem bírom őket elviselni, és magamat se, mert annyira dühös és bosszankodó vagyok, és annyira fel tudom kapni a vizet. Szeretnék kikerülni ebből a közegből, és kiegyensúlyozott mindennapokat élni. És valóban élni, nem csak létezni.


Mások is vannak hasonló helyzetbe? Valaki tudna tanácsot adni? Tudom, hogy az elköltözés az egyetlen lehetséges megoldás, de ahhoz még további egzisztencia és megfelelő párkapcsolat szükséges.



2015. szept. 20. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%
25éves vagy. Keresel albérletet, összepakolod a cuccaid és elköltözöl. Mi olyan nehéz ezen?
2015. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Hát 25 évesen már igencsak illő lenne önálló életet élni. Albérlet
2015. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a pasik nyakára lehet odacuccolni. Ki lehet venni akár egyetlen szobát is. Kereshetsz a neten olyan lakást, ahol több lány osztozik megfelelő számú szobán, ez anyagilag nem megterhelő, viszont onnantól leválhatsz a családodról 100%-ban.
2015. szept. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha ennyire elviselhetetlen az egész, oylan albit keress, ahol többen vagytok és mindenkinek van egy szobája, úgy olcsón kijön és a maradék pénzből meg veszel kaját meg ami kell.

Az egzisztencia és a párkapcsolat amúgy baromi jó kifogás, hogy miért is KELL neked otthon maradni, holott inkább félsz attól, hogy lelépj és végre önálló legyél.

2015. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Ahhoz, hogy külön élj, nem kell saját ház, de még párkapcsolat sem!

Számtalan ember él egyedül albérletbe, ha dolgozol, van jövedelmed, abból meg azt fenn tudod tartani.

Ha meg majd lesz párkapcsolatod, akkor közös erővel dolgozhattok a saját házon.

Tudod ha előbb házat akarsz, meg párkapcsolatot, akkor nem akarlak elkeseríteni, párkapcsolatod nyilván lehet akár holnap is, de mire összegyűjtesz egy saját ház árát, addig elmúlsz bőven 30 éves, sőt még leszel 40 éves is. Addig meg otthon akarsz ülni?

Tudod hány olyan tizenéves van, akik alkoholista emberek mellett nőnek fel, meg segélyekből élnek, és sajnos nem tudnak mit tenni, mert még iskolába járnak. De te 25 éves felnőtt, dolgozó nő vagy! Ne panaszkodj, hanem lépj!!!

2015. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Mindezeknek a tizedrésze is elég lett volna ahhoz, hogy lelépjek otthonról.
2015. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Ha tényleg annyira szenvednél, akkor megoldást keresnél, nem pedig kifogást. Egzisztencia, párkapcsolat? Nőj már fel, ha nincs benned igény az önállóságra, legalább ne ilyen gagyi kifogásokkal gyere. Nehéz ebből kitörni, tudom milyen nyomot hagy egy ilyen nevelés, ugyanilyen szülőkkel "áldott meg" a sors, de két dolgot tehetsz: húzod a végtelenségig, majd olyan pasi mellett kötsz ki,aki ugyanilyen zsarnok, és kussolhatsz, amiért eltart, vagy fogod magad, és lelépsz és önállósodsz végre. Nem kötelező lakást venni, nem kötelező más nyakára költözni, lehet szobát is bérelni, vagy akár más városba, esetleg külföldre menni (én ebben a sorrendben tettem, nem is bánom azóta sem). Nem kötelező az ilyen családdal a kapcsolatot sem tartani.

Amíg viszont nem lépsz, csak tapicskolsz a langyos sz-rban, addig minden egyes percét megérdemled.

2015. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Próbáld meg külön! Amíg náluk élsz, mindenbe bele fognak szólni. Az öcsinek ne adj pénzt, inkább gyűjts egy olcsóbb kocsira magadnak! Ha idővel lesz olyan férfi akivel érdemes összecuccolni akkor költözzetek össze, de addig is próbálj meg barátnőkkel vagy más úton albérletbe menni. Meg fogod látni hogy sokkal jobb lesz a saját szabályaid szerint élni.
2015. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
25 évesen már bőségesen tehetsz arról,hogyígy kezelnek a szüleid,már ne haragudj!Ha tényleg ekkora sxggfejek,mért nem pakoltad össze a cókmókodat,már érettségi után?Állj ki magadért minél előbb,mert minél később teszed,annál nehezebb lesz és ha valaha lesz családod-bár ha ennyira "xarfaszú vagy,kétlem-,nem lesznek érte túl hálásak,ha ilyen anyjuk van.
2015. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Ugyan már, én most szakítottam a volt barátommal, és amint találok akármilyen olcsó szobát Pesten, már megyek is. Pedig még munkám sincs, kb 200 km-re lakok Pesttől, és hajlandó vagyok az összes spórolt pénzem feláldozni, hogy induljak valamerre. Aztán reménykedem a legjobbakban. 25/N
2015. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!