Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők akik kifizettétek a...

Szülők akik kifizettétek a gyereketeknek a jogsit, majd utána nem engeditek vezetni, miért?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 14:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Na most a vezetés olyan dolog hogy hatalmas felelősség mert mások életét, testi épségét és vagyonát lehet vele veszélyeztetni.


Ha valaki megszerzi a jogsit az még egyáltalán nem jelenti azt hogy tud is vezetni. Csak arra jó az a kártya meg előtte a hatalmas pénzösszeg tandíjra, vizsgadíjra az arra jó hogy megtanulják a közlekedési szabályokat, a gépjármű alapszintű ismeretéről is tanítanak hogy tudják hogy mit kell nézni indulás előtt hogy ne legyen baj stb... A vezetés sem olyan dolog hogy beül az ember mert sokan azt hiszik hogy beül gázt ad vált egy párat és megy. A vezetéshez arra hogy valakit el lehessen egyedül engedni kell némi rutin amit vezetési órákon senki nem szerez meg, akkor ugye alkalmazkodni kell a többi autóshoz és így tovább. Eleinte engem sem mertek elengedni vezetni főleg egyedül hiába voltam figyelmes meg hiába tartottam be a szabályokat nem mertek elengedni mert még totojáztam, nem bírtam még úgy parkolni se igazán sok minden volt. Persze amikor látták hogy már megy akkor eleinte félve mertek elengedni és csak max a városba mehettem kisebb utakra még a benzinnel is spórolnom kellett mert ugye pénzbe kerül és még nem volt saját keresetem se.

Persze azóta eltelt már 6 év és 3 év vezetési rutinommal már elmehettem messzebbre tavaly mertem először egyedül elmenni autóval Budapestre mert tudták hogy már menni fog az is, meg már van pénzem az autó fenntartására, üzemanyagra meg egyéb szükséges dolgokra. Rögtön engem sem engedtek el autóval, mondták hogy a jogsi hosszú távú dolog ráérek még, de azért tettek hogy gyakorlatot és rutint szerezzek főleg hogy a vezetés már a munkám részévé vált és ugye itt nekem a céges autóra vigyáznom is kell, törekednem kell ara hogy ne menjek felesleges távokat mert csak jobban fogy az üzemanyag, és persze ha valami kárt okozok akár egy karcolás és a saját hibámból akkor azt nekem kell álljam.

2016. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kell engedni vezetni, ha nem feleslegesen kidobott pénz, viszont én sem lennék nyugodt addig amíg nem látnám, hogy megállja a helyét az utakon.
2016. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

ma 15:02

Aztán honnan kéne, hogy legyen gyakorlat, ha nem onnan, hogy engedik vezetni?


Azt, hogy egyedül nem engedik el autókázni, azt teljesen megértem, de ha úgy se engedik, hogy ott ülnek mellette és figyelnek rá, az szerintem elég fura hozzáállás...

2016. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hétvégente átmehetek a szomszéd faluba úgy, hogy apám ott ül mellettem... Így valószínű, hogy lesz rutinom.... Közben meg végig magyaráz, hogy ezt nem így kell, azt nem úgy kell.
2016. febr. 21. 15:27
 5/17 A kérdező kommentje:
Hosszabb úton nem vezethetek, mert anyám hisztizik, hogy ő már ugyan nem fog hátul ülni.
2016. febr. 21. 15:34
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

Gyakorlatod csak úgy lesz, ha napi szinten vezetsz majd egyedül, amikor nem ül melletted senki, és neked kell kitalálni pl. hogy melyik sávban kell menni, vagy kinek van elsőbbsége... Napi szinten pedig majd akkor fogsz vezetni, ha saját kocsid lesz. Ameddig nincs, addig el kell viselned, hogy a szülők beleszólnak, vagy nem engednek vezetni önállóan.

Szerencsére nekem nem nagyon szóltak bele amikor a családi autót vezettem. De amikor kárt okoztam, azt ki is fizettem saját zsebből.

Habár én a jogsit is magamnak fizettem...

2016. febr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Van autóm, azt is vettek.
2016. febr. 21. 17:55
 8/17 anonim ***** válasza:
A te neveden van? Te fizeted a tankolást és az egyéb költségeket? Ha igen, akkor nem értem mi a probléma, beülsz és mész. Ha nem, akkor nem a te autód, hiába neked vették.
2016. febr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az én nevemen van.

Mint mondtam, a szomszéd faluig mehetek, nem tankoltam még...

2016. febr. 21. 18:10
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha csak úgy elvinném, körülbelül nem kellene hazamennem többet.
2016. febr. 21. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!