Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez tényleg rossz így? El...

Ez tényleg rossz így? El akarnak tiltani az egyetlen dologtól, amit szeretek.

Figyelt kérdés
Szóval 15 éves vagyok, középiskolás, naponta az óráim a hetekben így vannak: Hétfő 8, kedd 7, Szeda 8, Csütörtök 9, péntek 6. Én iskola után gitározok (Jártam régebben tanárhoz de már nem). Van egy zenekarom a haverokkal, és sokáig szoktunk gyakorolni. Viszont ennek az az ára, hogy 9-10 fele érek haza, és ekkor kezdek el tanulni, ha kell éjjfél, fél 1-ig. Reggel simán fel tudok kelni, suliba sem vagyok fáradt, tudom az anyagot, nem panaszkodtak a suliból sem. Ezt 1 hónapja csinálom így, volt belőle már sok vita, viszont most anyum a fejébe vette, hogy megtiltja az esti tanulást, és azt szeretné hogy iskola után mennyjek haza. Szerintetek igaza van?

2016. febr. 22. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem részben igaza van.
2016. febr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
1 hónap alatt még nem érzed, mert fiatal vagy, de ha ezt hosszú távon így folytatnád, felborulnál, mint a büdösbogár. Valahogy át kellene szervezned, hogy hétközben csak 1-2 órát próbáljatok és inkább hétvégére áttolni, amit lehet. A kevés alvás tényleg nem tesz jót, komolyan. Egyszer-egyszer rendben, de hosszú távon csak rombol.
2016. febr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos igen. Túl nagy ár a passzióért, hogy 9-10 körül kezdesz el tanulni, ebbe hosszú távon belerokkansz. Nem vagyok egy nagy iskolapárti, és megértem, ha a gitározást értékesebbnek és pláne élvezetesebbnek tartod a tanulásnál, de a jelenlegi rendszerben utóbbi sokkal fontosabb.

Valami kompromisszumot kellene kötni (napi néhány órát gyakorolni csak, vagy csak heti kétszer, vagy csak hétvégén), mert ez a megoldás sem jó, de az sem, ha depresszióba kergetnek azzal, ha megtiltják azt a tevékenységet, ami örömet szerez neked, amivel kiengedheted a gőzt.

2016. febr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elég rosszul hangzik, de ha szereted és bírod is, én nem tiltanám. (Én mondjuk már biztos bedobtam volna a törülközőt:S)


Próbálj esetleg kompromisszumot kötni: nem minden nap mész vagy minden nap mész, de korábban hazamész, vagy állapodjatok meg abban, hogy amíg nincs emiatt gond a suliban, addig rendben stb.

2016. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezek jó ötletek. Ameddig nincs baj, addig nem kell parázni miatta. És nem, nem vagyok az a depressziós fajta, nem lennék az ha eltiltanának tőle, de azért rosszul esne :).
2016. febr. 22. 18:12
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez így túl sok.

Miért nem inkább hétvégéken gyakoroltok és akkor jobban lenne idő és nem kell másnap suliba sem menni. Pl. Péntek-szombat. 1-1 nap lehetne hétköznap is. De minden egyes nap sok.

2016. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha hétköznap max. 11 kor elmennél aludni, akkor hagynám, de ha tényleg éjfélig vagy később is fent vagy, mert nem tudod befejezni a tanulást, akkor nem.
2016. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
3%

Nem tudja megtiltani. Ő nem te.

Ha akarsz, elmész.

Ha jól megy így, beszélj vele vagy ne érdekeljen a sok baromsága.

Nem nagyon értem miért tanulsz néha 3 órát de te tudod.

2016. febr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

"érdekeljen a sok baromsága"


Miért lenne baromság? Oké hogy egy ideig tudja ezt játszani, de hosszú távon eléggé kikészül tőle.


Ráadásul szép és jó dolog a saját banda, de akkor is 15 évesen a tanulás kellene első legyen, simám megoldhatná hogy előbb tanul, és utána pár naponta gyakorolnak.


Vagy az anyjával megbeszéli hogy mikor mennyit kell tanulni, mert van amire folyamatosan kell, és van hogy szinte egész héten alig, és ehhez lenne igazítva a zenekar.

2016. febr. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Igen tényleg rossz igy ,és anyádnak van részben igaza ,banda ha hobi akkor péntek szombat ,adig játszhatnátok amig akkartok ,de hétköznap a tanulásé kell legyen . és elöbb utobb kidölné a fáradságtol,
2016. febr. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!