Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondhatnék Anyukámnak...

Mit mondhatnék Anyukámnak minden búcsúzáskor, hogy ne sírjon annyira?

Figyelt kérdés
1 éve vidékről Budapestre költöztem a páromhoz de 1-2 havonta mindig hazamegyek pár napra. Anyával nagyon jó a kapcsolatom, naponta beszélünk telefonon és mindent megbeszélünk, elmondtunk egymásnak. Mikor otthon vagyok és jövünk vissza szegénykém mindig annyira de annyira sír, hogy megszakad a szívem. Próbálom neki mondni ilyenkor, hogy ő is hiányozni fog és hamarosan újra jövök de csak még inkább sír. Mit mondhatnék neki ami kicsit megnyugtatná ilyen esetben?
2016. febr. 23. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Semmit.

Egy év hosszú idő, ennyi idő alatt már elvileg bőven megszokhatta volna, főleg, hogy nem hagytad faképnél, hanem rendszeresen tartod vele a kapcsolatot.

2016. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Semmit. Nem egészséges, hogy felnőtt ember 1 év alatt sem tudja feldolgozni, hogy a gyerek felnőtt és saját élete van, kirepült a fészekből.


Úgy tudom ezt elképzelni, mint a gyerekeknél a hisztit: minél nagyobb figyelmet szentelsz neki, annál jobban csinálja. Ne vegyél tudomást a drámáról, majd feldolgozza.

2016. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
"Ne hisztizz már b#zdmeg"
2016. febr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Az én anyám egyszer sírt, amikor fél évre külföldre mentem. Azt mondtam neki, ne féljen, úgyis elrepül az a kis idő, és tudja, hogy visszajövök.

Apám is azzal nyugtatta anno a nagymamámat, hogy "tudod, hogy ekkor és ekkor hazajövök".

Végüis... a gyerekeket is ezzel szokták megnyugtatni, amikor otthagyják őket valahol:S


Nem szívesen tanácsolom, mert teljes mértékben ellentétes az elveimmel (én is minden nap hazatelefonálok a szüleimnek, mindketten egyedül élnek, és tudom, hogy sokat jelent nekik a napi telefon, még ha csak pár percről van is szó), de talán meg kellene kérdezned anyukádat, nem lenne könnyebb neki, ha egy ideig nem hívnád fel minden nap és kevesebbet járnál haza. Nem írtál a körülményeiről semmit (pl. hogy él, mennyire "magányos", hogy zajlanak a találkozásaitok stb.), de lehetséges, hogy ha kevesebbszer kellene "elbúcsúznia", és nem lennél jelen az életében minden nap, jobb lenne neki, mert jobban rá lenne kényszerülve, hogy "újrarendezze" az életét így, hogy már nem élsz vele. Csak amíg fel nem találja magát. (Azt sem írtad, két találkozás között hogy érzi magát, mikor te nem vagy ott. Ha egy-egy telefon kiesik, hogyan hat rá. stb.)

2016. febr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Ugyan ebben a helyzetben vagyok én is anyukámmal a szívem megtudna szakadni,mikor el kezdi potyogtatni a könnyeit de azért vissza fogja magát .Mi is ilyen jó kapcsolatban vagyunk mint te és az anyukád mindent meg tudunk beszélni aminek nagyon örülök,szerencsés vagyok ,hogy ilyen anyukával rendelkezem ,ahogy te is .Próbáld neki elmagyarázni,hogy neked még csak rosszabb ,hogy ha sír mikor elmész neked csak rosszabb úgy meg ilyenek meg ,hogy úgy is nem sokára mész és együtt lesztek meg majd ilyen olyan programjaitok lesztek stb .A többire meg amit írj ne is figyelj kevesen vannak igazán jó és mély kapcsolatban a szüleivel ,ezt kevesen is értik
2016. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Az anyák már csak ilyenek. Viszont inkább sírjon így tíz percig, mit ha elveszítene. Akkor sírna az élete végéig. Tudom!
2016. febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Én azt szoktam mondani, hogy embereld már meg magad b+.
2016. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem normális, hogy anyukád 1 év után sem tudta megszokni, hogy felnőttél, másik városba költöztél.

Oké, oké, félt téged, meg aggódik, na de hogy minden alkalommal zokogjon...ez enyhén szólva is erősen túlzó reakció.


Egyedül él? Van testvéred?

2016. febr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerinted normális, hogy egy felnőtt nő minden alkalommal zokog ezért? Ez pont olyan hiszti mint mikor a kisgyerek nem akar óvodába menni és hisztizik az anyukának. Nem szabad erről tudomást venni. A szeretet nem abból áll, hogy nem vágjuk el a köldök zsinórt, és nem hagyjuk a gyerekünket élni. Elég önző az az anya, aki ennyire zsarolja érzelmileg a gyerekét. Pityereghet magában, ha már eljöttél, de úgy elengedni minden alkalommal egy gyereket, hogy bűntudatot keltünk benne amiért új életet kezdett...Ez a szeretet?!
2016. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Uristen.. miert kell lepontozni azokat az embereket akik joban vannak a szuleikkel? Lol!!!!! mi kozotok hozza, hogy jo kapcsolatban van az edesanyjaval?! Mi van nektek nincs mar anyatok aki sirjon utanatok?? Elkeredett barmok! Valaki erzekenyebb tipus, attol meg normalis dolog!



Kedves kerdezo!!! Neked meg nagyon aranyos edesanyukad van! De nagyon erzekeny! Mond meg neki , ahogy mar feljebb is irtak , hogy neked jobban faj ha sirva bucsuztok el. Inkabb mosolyogva valljatok el. Ez az elet rendje , el kell fogadnia , hogy a kicsilanya felnott! Nem lehetsz orokre vele, de nemis mesz el orokre, ugyan ugy az elete resze maradsz!

Skypeoljatok vagy vegyel neki kutyat vagy macskat.

2016. ápr. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!