Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, mit mondhatnék,...

Mit csináljak, mit mondhatnék, amitől megértenék, hogy ezzel csak megnehezítik ezt az egészet? Terhes vagyok és nem segítenek egyáltalán

Figyelt kérdés

Az életem terve 14 éves korom óta:

Érettségizni Magyarországon, majd külföldre költözni a barátomhoz és ott egyetemre járni, majd ott is élni. Az első kettő sikerült is, csak még az egyetem elkezdése előtt kiderült, hogy terhes vagyok...

Elmondtuk itthon és azóta az életem teljesen megfordult.

A szüleimen egyáltalán nem azt látom, hogy segíteni szeretnének, hanem leginkább csak akadályoznak. Pl. anyukám folyton lelkiismeret furdalást csinál azzal, hogyha elmegyek, mennyire egyedül lesz (mintha amúgy nem az aktuális udvarlójával/szeretőjével/élettársával/férjével lenne), az unokája nem fogja ismerni.

Apukám a másik oldal. Azzal jön, hogy nem azért tanultam, jártam különórákra éveken keresztül, hogy eldobjam magamtól a továbbtanulás lehetőségét. Meg hogy esetleg visszatérne a betegségem ezzel a hirtelen változással (bulimiás voltam, volt egy nehezebb időszak az életemben, amikor drogoztam, ittam és buliztam, így küzdöttem az életem ellen). De jártam terápiára és ma már minden rendben.

Boldognak kellene lennem és igyekszem is, ám úgy érzem, hogy a szüleim csak a saját szempontjaikat nézik. De félek, hogyha ezt őszintén elmondanám, akkor sértődés lenne. Ezt sem szeretném.


2015. jún. 28. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Ne elmondd, írj nekik egy levelet. Ez könnyebb neked is és nekik is. Nem sértegetni kell, hanem őszintén megosztani az érzelmeidet velük kapcsolatban. Azt, hogy szereted őket és mindig is a szüleid maradnak, de nagyon rosszul esik, hogy "ellened beszélnek".

Az, hogy teherbe estél, még nem kizáró ok ahhoz, hogy továbbtanulj, ha szeretnél, akkor igenis igyekezz, hogy lehetőséged legyen erre.

2015. jún. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem adtam fel az egyetemet, csak 3-4 évvel később kezdek neki.
2015. jún. 28. 13:25
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha jól értem, nem élsz még külföldön, csak a barátod van ott. Ki akarsz menni terhesen, munka nélkül, végzettség nélkül az ismeretlenbe, ahol csak rá szamithatsz.
2015. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

''hogyha elmegyek, mennyire egyedül lesz''


Nem ertem azt a felteteles modot.


Azt irtad, hogy sikerult az elso ketto: erettsegi, es a kulfoldre koltozes.

Mellesleg ennek mi koze a terhesseghez?

2015. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, a barátomhoz költözöm. Szerintünk ez így teljesen rendben van, nem pár hónapja vagyunk együtt, nem az "ismeretlenbe" megyek.

Még nem költöztem oda, majd július végén fogok.

Hogyhogy mi köze ennek ahhoz, hogy terhes vagyok?

Csak annyi, hogy eddig nem így terveztük a barátommal a dolgot.

2015. jún. 28. 13:37
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem éltél vele eddig együtt ott, akkor az ismeretlenbe mész, hiába vagytok együtt x ideje. Amúgy ha nem titok, eddig hol életek? Nagyrészt tavkpcsolat? Miből fogtok megelni? Keres olyan jól, hogy el teraszon téged, a gyerekkel egyuty
2015. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Eltartson és együtt lett volna
2015. jún. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Miért csúsznál 3-4 évet? Max 1et.


Egyébként nem értem a szüleidet: ha jól értem, így is, úgy is elköltöztél volna érettségi után. Gondolom egyébként is látogatnátok egymást. Csak annyi változott, hogy nem x év múlva lesz unokájuk hanem fél éven belül.

2015. jún. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3-4 évet ne várj az egyetem elkezdésével.

a szuleidrol meg csak annyit, hogy féltenek..nincs ebben szerintem semmi rossz szándék, amiket neked mondanak...

2015. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy külföldön nincs gyes meg gyed és nagyon ritkán marad otthon az anya 6 hónapnál tovább
2015. jún. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!