Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok ez, hogy van ami a...

Nálatok ez, hogy van ami a szülőké az a tiétek is? Vagy az csak a szülőé?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt nem értem...

Ilyen higiéniai felszerelése mindenkinek sajátja van, viszont a tányérok, ételek közösek, pl 1 vibratoron nem fog osztozni a család vagy ugyanazon a golyós dezodoron..

2016. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz konkrétan? A kocsijuk nem az én kocsim, de pl. a bonbonjuk az enyém is. :-P
2016. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, ami közös, van, ami nem. Például nyilván nem fogunk mindenkinek saját konyhaasztalt vagy tányérokat, evőeszközöket, mosógépet stb. vásárolni. De nem is fogjuk egymás ruháit hordani, egymás fogkeféjével fogat mosni.
2016. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a családi vagyon tekintetében minden közös, az csak névleges, hogy ki van a tulajdoni lapon.

De a személyes tárgyak, kötődések alapján van előjoga rendelkezni a sajátja fölött annak, aki használja. Pl. mindenkinek a maga által használt lakás tekintetében van előjoga dönteni a lakás sorsáról. Egyébként is be van biztosítva még haszonélvezeti joggal is, de ez most mellékes.

Én is tárolók tárgyakat a nagypapám lakásában, de attól még azok az enyémek.

Remélem, lehet érteni.

Attól, hogy otthagyom 3 nadrágomat anyunál, attól még az enyém.

:)

2016. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Csak a szülőké, ha valamihez hozzá akarok nyúlni akkor engedélyt kérek (most nem a tányérokra gondolok).

16 F

2016. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Értéket képviselő ingóság, ingatlan a szülőé, aki megdolgozott érte. Kanál villa, WC-papír enyém is, ha szükséges éppen. :-)

Vagy nem tudom, mire gondolsz.....

2016. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Talán kicsit konkretizáld a kérdést.


Pl. szüleim fogkeféjét sosem használtam. Apukám alsógatyáját vagy anyukám bugyiját eszembe nem jutott volna magamra húzni. Nekik sem az enyémet.

Viszont tányért, evőeszközt úgy használtam, mint a magamét. A TV-t, rádiót is.

2016. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
miért nem a szüleidet kérdezed meg?
2016. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!