Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok is így viselkednek a...

Nálatok is így viselkednek a szülők (főleg az anyuka) az elköltözés előtt-után? Ez mennyire normális? Nekem ez nagyon rosszul esik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években, főleg anyámmal eléggé bonyolult lett kapcsolatuk. Ennek oka az eltérő személyiségünk és életszemléletünk. De ettől függetlenül mindig próbáltuk megoldani a problémáinkat, sokat beszélgettünk stb. de mostanság... Leginkább azóta, hogy együtt vagyunk a párommal, borzasztóan irritáló. Nem tetszik neki külsőre, és ez a legnagyobb baja,amit folyamatosan éreztet velem. Ami szerintem nem kissé nevetséges és szánalmas.

Amikor bejelentettem, hogy összeköltözünk, anyám csak hümmögött, majd a nagy semmiből azt a választ kaptam, hogy "de azért mi tőlük ,semmilyen

támogatást ne várjatok", mindezt fennhéjázó stílusban. Nem mintha ilyen megfordult volna a fejemben bármikor is. Viszont ehhez nagyon is tartja magát.

Pl. miután elmentem, elszerettem volna vinni azt az ebédlő asztalt az albiba, amin már kb. 15(és + 25 éves) éve nem ettünk és tulajdonképpen csak a mosott, összehajtott ruhák tárolására tartjuk. Na hát képzelhetitek azt a patáliát, amit ezért végig kellett szenvednem, úgy, hogy még pénzt is adtam volna érne. Aztán tegnap haza mentem és nem tetszett nekik (főleg anyunak), hogy eszek náluk. Tök kellemetlenül éreztem ezután magam. 20 évig itt éltem velük, most meg tulajdonképpen, hogy "kirepültem" kb. egy idegenek számítok. A legrosszabb, hogy a párom családjánál, pedig pont az ellenkezőjét látom, ott segítenek ahol tudnak, ha kell ételt küldenek,csomagolnak, anyagilag támogatnak minket, velem/velünk meg így bánik a saját családom.

20/L


2015. nov. 13. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Undorító, ahogy "anyád" viselkedik...az ilyen nem anya, csak egy ember, aki megszült komolyan. Az a normális, ahogyan a párodhoz viszonyulnak, én a helyedben haza sem mennék többet, és rá sem nyitnám az ajtót többet. Ha csak egy letudni való kötelesség voltam, akkor majd később se rinyáljon, ha nem lesz, aki segítsen neki. Az ilyen megérdemli.
2015. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fu, tenyleg eleg aljas, hogy ezt csinalja. Sajnalom.


Nekem sosem volt tul szoros a kapcsolatom a szuleimmel, de amikor elkoltoztem (tarsberletbe, onallosodni akartam es lett munkahelyem), akkor tamogattak - nem penzzel, azt sosem kertem, de kaptam peldaul agynemut, edenyeket, evoeszkozoket, nehany tanyert es poharat, illetve kocsival elvittuk a dolgaim az alberletbe (egy korrel megvolt, sosem volt tul sok cuccom).


Szoktam idonkent oket anyagilag tamogatni (kerni nem szoktak, de tudom, hogy nem duskalnak a penzben, ugyan en sem, de igy is jelentosen jobban keresek naluk, igy ha valami tortenik, akkor azt keres nelkul en allom - ilyenekre gondolok, hogy amikor tavaly elromlott a mosogepuk, vettem nekik egy ujat, vagy fel evvel kesobb anyukam beteg volt, fizettem a gyogyszereit, stb.).


Amikor hazalatogatok (evente 1x-2x, most mar kulfoldon elek es nem jarok gyakran vissza), akkor mindig megvendegelnek, nincs olyan, hogy ne nyuljak a kajahoz, mert mar nem itt lakom.. Es a hozzaallasukbol itelve ez akkor is igy lenne, ha nem kuldenek penzt soha, akkor is igy allnanak hozzam..


De ha azt csinalnak, amit anyad, biztos, hogy nem mennek oda tobbet es nem vennem fel a telefont sem tobbe. Nem muszaj oket latogatni, ha ilyen ellensegesek, akkor egyszeruen zard ki oket az eletedbol. Majd esetleg ha eszbe kapnak, adhatsz nekik egy eselyt.

2015. nov. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

ha évek ota fasirtban vagytok és olyannal költöztél össze akire nem adta 'áldását' érthető a viselkedése

a helyében én is azt mondanám

ha nem kelet a családi jótanács edd meg amit föztél

ne az én butoromal meg kajámal add elő magad ha eddig anélkül is játszotad nagyszáju felnötett

2015. nov. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

3. te retardált vagy, lehet neked az ostoba anyád dönti el, kivel lehetsz együtt, normális embereknél ez nem így működik...

Kérdező: hagyd rá, főjön akkor a saját levében. Apukád mit szól mindehhez?

2015. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Ha ennyire idegennek vesz, akkor ne menj oda többet. De ne is fogadd őket. Majd, amikor unoka lesz, esetleg postán küldesz nekik fotót, de éreztesd, hogy nem tartasz igényt rájuk! Drasztikus, de lehet, hogy ettől észhez térnek majd.
2015. nov. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

detto...anyum is ilyen...es betegesen kikeszultem tole..

parom szuleim meg pont az amit te is irtal...22L

2015. nov. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

parom szulei *

elirtam bocsanat

2015. nov. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Drk91 ***** válasza:
Nálunk is hasonló szitu van.... négy tesó közül sajna már csak én vagyok itthon, de mindent megcsinálok, amire kérnek (takarítás, stb stb),az egyetemi tanulmányaimmal is elég szépen haladok, mondhatni kiemelkedően. Anyámnak semmi sem jó, mindenbe beleköt. Apummal még lehet szót érteni, de anyám.... világéletében ki volt nyalva a segge a meleg sz***g. Most van egy párom, akivel nagyon egymásra találtunk, imádjuk egymást, lassan 2 éve vagyunk együtt, és anyám most akadt ki rá hogy nem úgy viselkedik vele a párom, mint ahogy azt ő elvárja a kis világnézetében (mindketten furcsáltuk h mi a problémája, mivel normálisan viselkedett vele mindig. amugy mind a négyünk barátját/barátnőjét soha se szerette... mindig talált vmit amibe belekötött - nyilván nem az ő seggét nyalták és az volt a baj...) párom családja befogadott, családtagként kezel, nagyon kedvesek, segítenek ha olyan van. Most anyám elüldözte itthonról a páromat, így hozzánk már nem tudunk átjárni, de nagyon azon vagyunk h most már lépünk, és elköltözünk, mert én rá sem bírok nézni anyámra, olyan képmutató és kétszínű. Arról nem is beszélve, h anyagi támogatást sosem adott, mindig apum volt ebben a partner (amikor kértem tőle egy ezrest mert elfogyott a pénzem - amugy sosem kértem tőle pénzt, mert mindig volt vmi kisebb munka, amiből kifizettem a saját dolgaimat) azt is úgy adta oda, hogy kölcsön..... szal ez elég no comment. így nagyon azon vagyunk párommal h elköltözünk, csak sajna nekem minimális jövedelmem van csak suli mellett, és vmi pluszt kéne keresni, h ne csak párom fizessen mindent. és mindez 24 éves létemre... eddig csak a pénz szabott határt annak, h elmenjek.... de megőrjít azzal amit csinál... a bátyám 2 percre lakik tőlünk de sose néz á, vagy nagyon ritkán, külföldön élő tesóim is ritkán járnak haza, és nem tűnik fel anyámnak, h ugyan miért, mert k****g g**i módjára viselkedik itthon...
2015. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!