Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kiköltöznétek úgy külföldre...

Ti kiköltöznétek úgy külföldre, hogy ti vagytok a szüleitek egyetlen gyermeke?

Figyelt kérdés

Egyetem után szeretnék rövidebb vagy hosszabb időre külföldre költözni (Franciaország, Belgium, Kanada vagy Svédország), viszont nem tudom hogy képes leszek e itt hagyni a szüleimet. Nem arról van szó, hogy idősek lennének és nem tudnák ellátni magukat, mikor kiköltöznék akkor is bőven 50 alatt lesznek még. Arról van szó, hogy nagyon jó a kapcsolatom velük, főleg anyukámmal, vele kb olyan mintha legjobb barátok lennénk. Ráadásul nincsen testvérem, szóval bűntudatom van, ha arra gondolok, hogy nélkülük megyek el (arról nem is beszélve, hogy mennyire fognak hiányozni), viszont nagyon szeretnék külföldön élni. Nyelvet szeretnék kint tanulni (tökéletesíteni), ha nem is meggazdagodni, azért több pénzért dolgozni, kicsivel magasabb életszínvonalon élni (tudom, hogy nincs odakint sem kolbászból a kerítés, és itthon is elég jól élünk), megismerni egy új kultúrát, külföldi barátokat szerezni, etc.

Ti mit gondoltok erről?


2016. febr. 28. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg velük, hogy így érzel és hogy nem tudsz dönteni
2016. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy ez butaság. Az ember szereti a szüleit, de könyörgöm miért kellene még felnőttként is napi rendszereséggel találkozni?

Manapság van már skype, internet, email, telefon, az utazás megoldható, ha jól keresel, akár havonta is hazamehetsz látogatóba. (Kivéve Kanada). Szüleid is biztos örülnének ha tudnák, hogy minden rendben veled, jó állásod van, eltartod magad. Most vagy fiatal menj láss világot, tanulj, ismerkedj, 35-40 évesen már jóval nehezebb külföldre költözni.

2016. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a szüleim egyetlen gyereke vagyok (ráadásul 36, ill. 38 évesek voltak születésemkor, szóval kései gyerek is vagyok), de ez nem akadályozna abban, hogy külföldre költözzek, ha azt szeretném.
2016. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most még simán elmennék.

Ha nem örökre mész, visszajössz addigra, amikorra tényleg szükségük lesz a segítségedre.

2016. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Nincs összefüggés.
2016. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen. Ennek semmi köze ahhoz, hogy hanyadik gyereke vagy a szüleidnek. Amelyik szülő érzelmileg zsarolja a gyerekét a külföldre költözéssel kapcsolatban (sajnos sok példát látok erre) az az egyik legnagyobb szemétség, amit szülőként elkövethet.
2016. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én szintén egyke vagyok, ráadásul anyum egyedül maradt apum halála után. Pont ezért én még 180 km távolságról is aggódom, és igyekszem közelebb költöztetni magamhoz. Ha külföldre költöznék akkor is egy idő után jönne utánam (ez is tervben van).


Ezt pedig nem azért, mert ő erőlteti, benne van a dologban, de én akarom. Ezt azért, mert már most 57 éves, abban a városban ahol él nem a legjobb a közbiztonság, illetve ő gondoskodott rólam, mellettem volt, a minimum hogy segítem őt öreg napjaiban. Szóval én költözök (pontosabban költözünk párommal) de egy idő után jön anyum is. Lehet egy telekre, egy másik házba, vagy pár km-rel messzebb egy kis lakásba... attól függ milyen lesz az anyagi helyzetünk, egészségi állapota, akkor hogyan gondoljuk jobbnak a dolgot.

2016. febr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Több ilyen embert ismerek akik egykék és külföldön vannak. Sőt! olyan is akinek van testvére és mind a ketten kint vannak. Személy szerint ha nem lenne testvérem akkor is külföldön lennék.

Szerintem ezzel nem gyengülne meg a kapcsolatod a szüleiddel, hiszen ugyanúgy szerethetitek egymást. Ha európában leszel akkor még többször haza is tudsz utazni. például ha te sopronban lennél a szüleid meg debrecenben akkor se biztos hogy gyakrabban látnád őket mintha belgiumban lennél.

2016. márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!