Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is éreztétek úgy, hogy a...

Ti is éreztétek úgy, hogy a szüleitek titeket hibáztatnak azért, ahogy az életük alakult?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár évben egyre gyakrabban érzem azt, hogy a szüleim engem és csak engem okolnak az életük alakulásáért. Semmi tragikus nem történt velünk szerencsére, egy átlagos család vagyunk. Nem vagyunk gazdagok, de megvan minden ami kell, sőt több is mint az átlagnak... 5. éve egyetemre járok, de mivel jogi egyetem, így benne volt a csúszás, és sajnos még 2 évem van. 200 km-re lakok, így ritkábban járok haza, de szinte minden hétvégén dolgozom, nagyon visszafogott éltet élek, házias, rendes vagyok, az öcsémre is figyelek akivel a suli miatt együtt élek ( sőt csak rezsire kell költeni, mert megoldható lett ez a dolog is). Fiatalabb koromban sem voltam különösen problémás, gyakran betegeskedtem, de semmi komoly. Mégis rendszeresen bántanak amiatt, hogy nehezen jutnak egyről a kettőre, ami 2 egyetemista gyerek mellett tény, hogy így van... De minden tettem kritizálják, heti szinten bántanak amiért nincs barátom/kapcsolatom, mindenért engem tartanak felelősnek ami őket éri ( míg a testvérem kb. szent ember...)Nagymamám is sokat segít minden téren ráadásul.Mégis minden pillanatban azt érzem, hogy számolják a napokat, hogy mikor lépek ki hivatalosan az életükből és hagyom őket békén, főleg anyagilag, de szerintem minden más támogatást is unnak.

Talán lehet, hogy nem voltam tervezett gyerek és tudat alatt mai napig "méregesek" rám emiatt?! Napestig sorolhatnám...

23/L



2016. jan. 17. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
teljesen érthető hogy nem akarnak egy felnött embert eltartani, azért csesztetnek mert félnek hogy egy életre a nyakukon fogsz maradni
2016. jan. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Én nem éreztem, nekem rendszeresen a pofámba lett vágva, hogy miattam nem tanulhatott tovább, meg miattam nem volt fiatalkora és miattam nem pasizott, miattam kellett főznie, mert ő egyedül magára nem főzne, miattam nem utazhatott, nem is emlékszem, még mi mindentől fosztotta meg magát ez a szent asszony "miattam"... aztán nagyon meglepődött, hogy elköltöztem és azóta csak évente egyszer nyitom rá az ajtót. Én nem is értem, mikor terhes lett, mitt hitt? Hogy örökre kisbaba maradok, vagy 5 évesen munkát vállalok és elköltözök, netán hogy csak pár évig élek mint valami madár?
2016. jan. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid.

Egy normális szülő, főleg, ha okos és intelligens a gyereke, akkor támogatja, hogy elérhesse a céljait. Sajnos nem minden szülő normális.

Sok sikert mindenhez!

2016. jan. 17. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Talán csalódottak, mert egyrészt tényleg nehéz két egyetemistával boldogulni, még ha a szemedben olcsón is kijöttök, másrészt neked már kb most végezned kellene,azzal meg nem kell takarózni, hogy jogi egyetem, benne van a csúszás...Ha a képességeidnek megfelelő iskola, és keményen tanulsz, akkor gond nélkül el lehet végezni. Mondom ezt úgy, hogy én is elvégeztem, 5 év alatt, csúszások és UV-k nélkül, ösztöndíjakkal (jó, ez utóbbi eléggé nehézkes,nagyon kevés embernek jut, ha egyáltalán van, de az időtartamon ez nem változtat). Gondolj bele abba, hogy lehet, hogy ők azt látják, hogy nem bírod, 5 helyett 7 évig járod (meg még talán tovább is), és akkor még mikor lesz neked munkahelyed ezzel, mikor fogsz tudni végre a saját lábadra állni, ha még az egyetemet se tudod rendesen elvégezni? Magadat vigasztalhatod azzal, hogy nehéz, és természetes a csúszás, meg esetleg olyat megetethetsz vele, akinek gőze sincs róla, hogy milyen, de ennek közel se kellene ennyire természetesnek lennie. Csak egy tipp, de nekem ez jutna eszembe annyiból,amennyit leírsz.
2016. jan. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Ne butáskodj,amiket leírtál,az alapján inkább büszkének kellene lenniük rád,nem pedig az ellenkezője.

Te vagy a nagyobb gyerek,gyakori,amikor a kisebb megszületik,és utána is,az idősebb testvér úgy érzi elhanyagolják,kevésbé érzi az ősök szeretetét.

Én biztos vagyok benne,a szüleid szeretnek,mégha baxtatnak is sokszor.

Szerintem a szüleidet konzervatív szellemben nevelték,konzervatív gondolkodásúak,ez lehet a probléma,hogy bántanak a párkapcsolatod hiánya miatt.

Itt vagy 23 évesen,sehol egy férjjelölt.

A leírásból ítélve egy szuper csaj vagy,relax:)

Szüleid támogattak a jogi pálya választásában?

2016. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Semlegesek voltak vele kapcsolatban leginkább! Természetesen tudom, hogy mennyire nem könnyűek ezek az évek sem anyagilag sem máshogyan, nem kell a fejemhez vágni...

Valószínűleg tényleg az az igazság, hogy attól félnek, hogy mivel se barátom sem komoly munkám nincs még, hogy a nyakukon maradok, mint egy csóró öreglány :-D Természetesen ez nem célom,de ez egyelőre így alakult és teszek ellene ahogyan csak tudok. Ráadásul én nem hiszem, hogy az ember boldogsága a házasságból stb. ered, ezt meg is mondtam, nem fogok csak azért kapcsolatban élni valakivel, hogy ne legyek öreglány és mert a társadalom ezt várná el... Tudom, ez is egy érdekes felfogás.

2016. jan. 17. 09:55
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes, van egy ismerősöm aki 10. éve jár az eltére, ő is azzal takarózik, hogy milyen nehéz és érthető, hogy még 30 évesen is a szülein élősködik. Én 5 év alatt el tudtam végezni a jogot, de ha csúsztam volna akkor szerintem az én szüleim se örültek volna, hogy még ki tudja hány évig kell támogatniuk. Szerintem beszéld meg velük, hogy nem a lustaság miatt csúszol és esetleg próbálj meg dolgozni is a suli mellett, hogy lássák, hogy tartasz valamerre..
2016. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy ismerősöm a jogi egyetem mellett egy ügyvédi irodában asszisztenskedik, nem sok pénzért ugyan, de tapasztalatot és ismeretségeket is szerez így, plusz nem kell őt 100%-ban a szüleinek eltartani. Ezen te is elgondolkodhatnál, nyilván nem küld az ember gyorsétterembe dolgozni, de a leendő szakmádba vágó dolgokat is csinálhatnál, pláne ha még 2 évig tanulni fogsz.
2016. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Na,én pont ezért nem akarok soha gyereket.

Nem akarok,hogy a saját gyereket ilyesmit érezzen irántam,amiket most te megélsz a szüleiddel kapcsolatban.


"Szép dolog a család",de én is azt látom a környezetemben mindenhol,hogy csak a baj van vele.


Azt,hogy mi megszületünk,nem tehetünk róla.

Azt,hogy mi szeretnénk e szülők lenni,arról viszont igen.


Ha nekem gyerekem lenne,én inkább attól félnék,hogy nem tudnék neki segíteni,amikor rám szorul.Már pedig amikor a szülők megöregednek sok esetben ez következik be.


Az érdekes,hogy azt várják,hogy mikor mész férjhez.Ha jól sejtem az ő életük is azért lett ilyen,mert jó korán elkötelezték magukat,lehet nem a jó partnerhez és kapcsolathoz.


Ha én így járnék,a gyerekemnek biztos nem kívánnám azt,hogy ő is ezt élje meg.

2016. márc. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sikerült elvégezni?
2021. szept. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!