Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti adtok a 12 éves gyermeketek...

Ti adtok a 12 éves gyermeketeknek zsebpénzt?

Figyelt kérdés

Ha igen, mire és mennyit adtok neki?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. márc. 2. 10:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

én kaptam 12 évesen. kb a mai értékében átszámítva 3-4 ezer forintot.

suli után a barátnőimmel a kisboltból vettünk magunknak egy fajta édességet mindig. jó volt,hogy van nálam pénz. de másra nem igen költöttem. ami kimaradt a hónapban, az összegyűjtöttem egy kis perselyben.

én is fogok adni a gyerekemnek. kicsit segít abban,hogy megtanulja a gyerek beosztani a pénzét. mármint elkölthettem volna aznap is amikor megkapom. de akkor nem maradt volna a maradék 30 napra.. így úgy osztottam be,hogy maradt mindig hónap végére is.

ha nem is tud többet adni a szülő, legalább 1-2 ezer forintot adjon szerintem a gyereknek, hogy legyen nála,hogyha kell valamire.

gondolom ruhákat még közösen vesznek, arra nem kell adni pénzt szerintem egy 12 évesnek.

2016. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 8éves és perselybe dobjuk a heti 20-40-100forintokat. Szó szoros értelmében vett zsebpénze nincs.De pl.havi bevásárlásnál kezébe adok 2-300Ft-ot,és eldöntheti, mit vesz rajta. Tudom, nem sok, adnék többet is, ha tudnék. Mindenestre, megtanulta a pénz értékét, és örül annak, h ő dönthet.
2016. márc. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Természetesen, már egy elsösnek is jár.


A zsebpénznek nem az a lényege, hoy a gyereknek "legyen" pénze, hanem hogy megtanulja beosztani, és ezt minél elöbb kell kezdeni.


Ehhez a gyerekkel meg kell egyezni, hogy mi az, amit ebböl kell fizetnie (pl év közben új füzet, ceruza, radír), és hogy ami ezután marad, azzal azt csinál, amit akar, viszont a megbeszélt célokra nem kapp többet.


Eleinte az összeget célszerü hetente - nem havonta - adni, amíg valamennyire átlátja, hogy mire elég, és mrie kell odaifgyelni, illetve ahogy nagyobb lesz, egyre több minden lesz az ö költsége, viszont a zsebpénz mértéke is emelkedik. A zsebpénz összegét úhy érdemes megszabni, hogy a negbeszélt kiadások 2/3-ad, 3/4-es részét vigyék el a zsebpénznek, mert így odafigyelve kell költenie, viszont megéri ésszel költeni, mert ami marad, azzal még tud is valamit kezdeni.


12 évesen már feltétlen szükséges, mert különben sosem tanul meg gazdálkodni a pénzével.

2016. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Még csak bölcsis a saját gyerekem, úgyhogy még nem aktuális. Viszont én 2002-ben voltam 12 éves, és ha jól emlékszem, heti 200Ft volt a zsebpénzem akkoriban. Előtte kb. 8-9 éves koromtól kezdve pár évig havi 500-at kaptam.
2016. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk volt egy megállapodás gyerekkoromban apámmal. Nem akartak zsebpénzt adni, de az osztálytársaim kaptak, én is szerettem volna. Így abban az üzletben maradtunk, hogy ha 5-öst kapok az iskolában, akkor kaptam 200Ft-ot, a 4-es semleges jegy, 3-as esetén vissza kellett fizetni 100Ft-ot, 2-es esetén vissza kellett fizetni 200Ft-ot, és ha esetleg olyan rosszul jöttek volna össze a dolgaim, hogy 1-est kaptam, akkor 300Ft-ot kértek vissza. Így gyűjtögettem, és 10 ezer Ft-onként mentem a postára kincstárjegyet váltani (ahhoz 1 évig senki nem tudott hozzányúlni), és egy füzetbe vezettem.

Én ezt kicsit szigorúnak tartom, és nem tartom jónak osztályzathoz kötni a zsebpénzt, de nekem csak erre volt lehetőségem, mert a szüleim másba nem mentek bele. Ha lesz gyerekem, másképp fogom rávezetni a pénzhasználatra, fog kapni zsebpénzt, hogy tanuljon meg vele bánni időben.

2016. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
10%

13 éves, zsebpénzt nem adok, szeretném spórolásra nevelni... Mikor zseppénzt adtunk, annak nagy része édességként végezte, +az is visszatartó tényező, hogy több osztálytárs is dohányzik már, sőt rajta is éreztem már, szóval pénzt nem adok...


Pontrendszert vezettem be, hetente automatikusan jár 5 pont, + minden egyes 4-es és 5-ös ér 5 pontot. Természetesen alibi tantárgyak jó jegyéért nem jár semmi (tesi, ének ilyenek).

Minden egyes 3-as vagy rosszabb jegy 5 pont levonás, ez viszont érvényes az alibi tantárgyakra is.

Ha cigiszaggal jön haza, az 20 pont mínusz.

Ha bármi miatt súlyosabban kell fegyelmezni, az 5-max pont levonás, max pontlevonást még nem csináltunk, de már kiismert annyira, hogy betartom.. :)


Találjon ki bármit amit akar/szeretne, azt annak az értékétől függően

50.000ft ig 50pont

100.000 alart 75pont

100.000 felett 100pont illetve az én véleményem, hogy valóban szükséges e...


Természetesen születésnap, névnap, karácsony azt kér, amit akar... (Az meg más kérdés, hogy megkapja e :D)

2016. márc. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
10%
Ja és én is jegyzem meg ő is, hogy mennyi pontja van, ha át akar vágni, az 10 pont minusz :)
2016. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi 10 éves kortól kaptunk hetente. Persze ne nagy összegre gondoljatok. Inkább jelképes volt.

Gimiben már havonta kaptunk egy nagyobb összeget (az sem volt sok), amit arra költöttünk, amire akartunk. Egyedül füzetet vettünk magunknak.

2016. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
32%

2001-2005 jártam gimibe, napi 5-600ft-t kaptam, 1 gramm marihuána 2500ft volt, 1 kék sophiane 385ft,roll-os cigipapír ha jól emlékszem 150körül.

Ez így pont elég volt ahhoz, hogy tönkretegyem magamat :)

2016. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
63%
anyámra néha rájött, hogy adni akar zsebepénzt, akkor adott kb egy hónapig hetente 100 forintot, aztán utána megint nem adott. Kb egy kis zacskó szotyira volt elég, vagy 3 olyan szines rágóra. Viszonyításképp az akkori legjobb barátnőm, már akkor is 3ezer forintot kapott havonta, és nem voltak jobb anyagi helyzetben, mint mi.
2016. márc. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!