Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az hogy a tesóm a...

Miért van az hogy a tesóm a tökéletes a családom szemében?

Figyelt kérdés
Apu és anyu csak a tesómat tudják dicsérni, engem meg mindig lejárnak. Pl. a tesóm hamarabb elvégzi a bevásárlást, na meg persze ő a tanult, diplomás, aki mindenhez ért és okos. Engem sosem dicsértek meg semmiért.
2016. márc. 2. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Te mit tudsz felmutatni?
2016. márc. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos semmit, mert nekem nincs diplomám. De ha valamit jól csinálok is még is a szemükben én csak egy szemét vagyok.
2016. márc. 2. 11:54
 3/10 anonim válasza:
91%
Szard le őket.. Ignoráld amit mondanak, ne foglalkozz velük, ne ülj fel a provokációnak. Legyél irónikus. Pl.: Ha mondanak valamit csak annyit mondj, TELJESEN nyugodtan: "Szerencse, hogy ti tökéletesek vagyok, így nekem nemkell", vagy "Összeülhetnénk és elmondhatnátok milyen érzés hibátlannak lenni"... meg fogják érteni miről van szó, az emberek elméje egy rakás szardarab, csak szarral lehet ingerelni.
2016. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos, ebben nem te vagy a hibás. Az ilyen szülőknek nem való gyerek. Biztosan van közöttetek különbség, de nem egyik jobb, másik nem alapon, hanem egyik alma, másik körte alapon. Nálam a férjem családjában ugyanez a helyzet. A testvére a mindenek-mindene, a férjem pedig gyerekkorától kezdve a fasorban sincs. Csak arra figyelj, hogy ez ne szüljön benned alsóbbrendűségi érzést. Erről a helyzetről nem te tehetsz, hanem a degenerált szüleid. Te is értékes ember vagy. Ezt megváltoztatni már nem tudod, ha önálló életet élsz majd és jól választassz párt, megismered az élet másik oldalát is. Hajrá!
2016. márc. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Ha a tesód valamiben jobb nálad, akkor azt neked is el kell ismerni. Inkább vegyél róla példát, hisz te is bevallod, hogy bizonyos dolgokban alulmaradsz. Ha nem mutatsz fel semmit, miért dicsérjenek? Adjál rá okot.
2016. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

5.: Mit nem értesz és hogy kellene neked mondani, hogy értsd: vannak családok, ahol az egyik gyereket agyon tutujgatják, ő az ész az okos és még szép is. A másikat meg akkor sem dícsérik, ha valamit jól csinál. Ha valaki ebben nő fel akkor általában az elsőből aztán tényleg lesz valaki, a másikból meg nem, így aztán a szülők kétszeresen jól járnak a hülye, egyik gyereküket tönkretevő játszmájukkal, mert hozzá kapcsolhatnak még egy játszmát: lááám, megmondtam címűt. Mert lááám ők megmondták, hogy az egyik jó, a másik meg úgy hülye ahogy van. A saját hülyeségüket meg sajnos nem látják.


Kérdező: Nem az a kérdés, hogy miért van, hanem, hogy Te ennek ellenére is lehetsz valami vagy valaki. Én felnőtt korban, munka mellett végeztem el a főiskolát, ami a családom szerint nekem úgysem menne, mert az érettségit is úgy "verték" ki belőlem. Igyekezzél jó lenni valamiben. Ne miattuk, mert náluk valószínű akkor sem lennél jó, ha Nobel díjat kapnál. Magadnak. A jövendő barátaidnak, párodnak, gyerekednek. Azért, hogy megfelelő önbecsüléssel élhesd az életedet.

2016. márc. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon nehez eljutni arra a szintre, hogy ne foglalkozz masok, foleg a szuleid velemenyevel, hisz a gyerek legfobb vagya, hogy a szulo szeresse, ezert meg akar felelni a szuleinek. Vagyik a dicseretre, az elismeresre, a tamogatasra. Tehat normalis, ha mellozve erzed magad, de ezen egyszer tul kell lepnie mindenkinek.


Meg kell tanulnod magadert csinalni dolgokat. Legyen celod, amiert tanulsz, dolgozol. Legyenek kisebb celok (pl. tedd rendbe a szobadat) es nagyok (erettsegi, nyelvvizsga, szakma, diploma, allas, sajat vallalkozas, akarmi). Es ezekert tegyel meg mindent. Valamint ne mondd el funek-fanak a celjaidat. Kulonosen akkor, ha tudod, hogy a valaszuk egybol az lenne, hogy "te sose leszel xy", "neked sose lesz z". Mert ezeket az ember elhiszi, lecsugged es bele se kezd.


Magadat kell motivalnod, jutalmaznod es szeretned. Most nem egoizmusra gondolok, hanem egeszseges enszeretetre. Ne bantsd magad multbeli dolgokert, lep rajtuk tul. A multon nem tudsz valtoztatni, csak a jovon, azt pedig most teheted meg.

2016. márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
nálunk is ez van, párom mindent megcsinál a szüleinek és bár látszik hogy szeretik egy nyamvadt köszönömöt sem kap, míg a bátyja aki néha nagy kegyesen helyre rak valamit a gépen (amúgy hivatalosan is ez a dolga a családi üzletben) már agyon van dícsérve,pedig sokszor a férjem fejezi be azt a melót is ,mert néha félig oldja csak meg. Férjemnek nincs diplomája tesójának több is van és persze ezért ő a zseni. Párom ezt észre sem akarja venni,de néha fájó neki hogy minden fizikai melót(tetőjavítás, légkondi beépítése,kert rendben tartása, fafelvágás, falfestés stb.)ő végez ,míg a bátyja max a klaviatúrával tesz néha valamit de azt is csak többszöri kérés után és még neki mondják milyen ügyes vagy. Vannak elvakult szülők és a lényeg itt az elvakult vagyis soha nem fogják magukat észrevenni. Engem az vigasztal, hogy míg a párom bátyja a zseni de egy kalapácsot sem tud felvenni és életképtelen, a párom legalább megáll a lábán és ez szerintem minden diplománál fontosabb.
2016. márc. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én múltkor leszúrtam apámat, hogy miért nem tud soha jó szót szólni hozzám. Másnap egyszer megdicsért valamiért, azóta ugyanúgy fikáz:D Pedig teszem hozzá lenne miért dicsérni. Úgyhogy oda jutottam, hogy lesz..rom, ilyen és kész.:)
2016. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem valók szülőknek az ilyenek.Sajnállak.:(
2016. márc. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!