Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Edesapam haldoklik. Hogyan...

Edesapam haldoklik. Hogyan bucsuzzak el?

Figyelt kérdés
Edesapam tudorakos. Fel eve derult ki, es mara mar nagyon rosz allapotban van. Tudjuk, barmikor elmehet... En meg rettegek... Gyerekkorom ota rettegek a halaltol, hogy meghalok, hogy szamomra fontos szemelyt veszitek el... Es most szeretnem elmondani edesapamnak mennyire szeretem, mennyire fontos nekem... Megkoszonni a sok jot... Es nem tudom, hogyan tegyem... Hogy bucsuzzak el? El kell bucsuzni egyaltalan? Hogyan tegyem boldogga hatralevo eletet? Kerlek segitsetek!!!
2016. márc. 3. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ülj sokat az ágya mellett, ilyenkor mást már nem nagyon lehet tenni. Szerintem nem kell külön "elbúcsúzni". Ha szeretnél megteheted, de ha nem szeretnéd, akkor elég, hogy ott vagy vele, tudni fogja, hogy azért vagy ott, mert fontos vagy neki. Őszintén szólva nagymamámmal (tüdőrák szintén) én arra koncentráltam, hogy ne sírjam el magam az ágya mellett. Rendesen beszélgetni ilyenkor már úgysem tudsz vele, max fogni a kezét.

Picit képzeld magad oda, hogy te mit szeretnél az ő helyében. Valószínűleg csak annyit, hogy ott legyenek veled minél többet, ne kelljen egyedül lenned és meséljenek valamiről, ami épp velük történik. Őt ugyan úgy érdekli, ha történik veletek valami jó. Ne csak azzal azonosítsátok, hogy meg fog halni, el kell köszönni. Én biztos nem akarnám látni, hogy akár hetekig mindenki csak búcsúzkodik tőlem, semmi másról nem beszél hozzám és bőg az ágyam fölött.

2016. márc. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minket Apum külön-külön oda hívott magához az ágyához, hogy elbúcsúzzunk. Ez kb. 1 hónappal a halála előtt volt. Mondta, hogy ő nem fog már sokáig élni, és, hogy tanuljunk sokat, meg segítsünk Anyunak..Hát próbáltam magam tartani, de csak nem jött össze..Nagyon rosszul éreztem magam. Jó is, hogy elbúcsúztunk, így visszagondolva, de abban a pillanatban az ember két szót alig tud kimondani. Hát igazából csak ő beszélt én meg lefeküdtem mellé. Ő felkészülve hagyott itt minket, tudta, hogy nem lesz jobban. Legyél mellette sokat, olvass neki esetleg, segíts amiben tudsz. Én mondanám neki, hogy te vagy a legjobb Apa a világon. Többet nem tudnék, mert nagyon sok erő kell ahhoz, hogy az ember az első szó után ne sírja el magát, szóval nagy beszéddel nem lehet készülni. De ez az én tapasztalatom. Kívánom, hogy légy erős az elkövetkező időszakban.
2016. márc. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne félj a haláltól, az nem mindig rossz.


Menj be hozzá - nehéz, lehet, kicsit ijesztő -, és beszélgess! vele. Ne úgy, mintha búcsúznál, mert az megöli a maradék időt is, hanem nyugodtan, mosolyogva, mintha csak megfázott volna.


Tudom, kegyetlenségnek hangzik, de én is boldogan, vidáman beszéltem anyával, mamával is, fesztelenül, és így nagyon szép emlék.

Ők sem tragédiáztak a betegségükön, hanem ameddig tudták, tartották magukat, így nem a nagybeteg, félig a sírban lévő, megkopott ember jut az eszembe, hanem két, kicsit levert asszony.

2016. márc. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem semmiképp ne mulaszd el elmondani neki hogy szereted és fontos neked.De ezt semmiképp ne búcsúzkodós hangvétellel mondd!Inkább biztatólag és semmiképpen ne "múltidőben"! Amíg él az ember, mindig van remény.Ha kifejezed a szereteted, sokat leszel vele az jót tesz neki is, de az rontana, ha úgy érezné, máris "temeted".

Gondolj bele, te mit éreznél, illetve mit várnál a másiktól hasonló helyzetben.

Mindenképp a gyengéd biztatás, a pozitív, de nem agitáló magatartás a legjobb az ő számára.

Az is lényeges lehet, ő hogyan gondol a halálra.Ha retteg tőle, akkor nehezebb, akkor ne kezdj olyan témába hogy mi lenne a halála után.Azonban ha úgy tekint az esetleges halálra mint átmenetre, akkor esetleg hogy mi lesz, ha már ő esetleg nem lesz.

2016. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!