Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hívjam fel a figyelmét a...

Hogy hívjam fel a figyelmét a nevelési hibákra?

Figyelt kérdés

Párommal fél éve vagyunk együtt, van egy 6 éves kislánya. Mikor az anyja beszél a kicsihez az oda se figyel, csak bámulja a tv-ben a cartoon network-ot, hozzáteszem a kislány szinte mindig ezt akarja csinálni...

Mikor beszél hozzá az anyukája direkt nem figyel oda, csak ha már ordít.. Akkor is kineveti az anyukáját...

Mindig azzal fenyegeti, ha nem csinál meg valamit, hogy kikapcsolja a tv-t, meg, hogy holnap nem fogsz tv-t nézni, de persze, hogy a gyerek már oda sem figyel, mert sosincs betartva... Ha ezt így elmondom a páromnak, akkor meg csak kinevet...



2016. márc. 3. 11:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A párod az anyuka?
2016. márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%

Igazából ez nem a te dolgod. Nem kell sehogy se felhívnod erre a figyelmet.


Lehet, hogy igazad van, de tök mindegy. Az nem a te gyereked, ők meg úgy nevelik ahogy akarják. És nem szokták szeretni, ha az új kedves egyből beleszól ebbe. Ebben meg nekik van igazuk.

2016. márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Igen a párom az anyuka :)

Már a zsebemben van a jeggyűrű, csak várom egy közeli kirándulásunkat, szóval de hosszútávon ez eléggé az én dolgom is lesz.

2016. márc. 3. 12:13
 4/23 anonim válasza:
65%

Szerintem mindenképp beszél vele, ez nálunk is probléma volt csak én voltam az anyuka, aki teljesen elvolt havazva, így ezekre a jelekre nem figyeltem fel :)

Az a lényeg, hogy helyette ne nagyon utasítsd a lányt, persze hosszútávon ezt is lehet majd, de még tényleg rosszul venné ki magát.

2016. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
szerintem ha már két ember hosszú ideje együtt él (tehát nem múló románc) akkor a másik fél igenis nevelheti a párja gyerekét, hisz ha arra jó hogy a fizujával besegítsen a gyerek nevelésébe akkor meg is nevelheti a kölyköt(persze ésszerű kereten belül) én elgondolkoznék ,hogy ha nilyenben kinevet a párom és meg se próbálja átgondolni, plusz a kislánya elviselhetetlen el tudnám e ezt viselni életem végéig(legalábbis elvileg egy jó házasság eddig tart :9 ), de te tudod mennyit bírsz
2016. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 acelsziv ***** válasza:
91%

"Ha ezt így elmondom a páromnak, akkor meg csak kinevet"

A fő gond itt van. Az, hogy erélytelen és következetlen egy dolog. De a nagyobbik baj az, hogy ezt be sem látja.

Ebből a jövőben még komoly konfliktusok lehetnek.

2016. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Igen mert ő abban van, hogy a gyerek az elvesztett apukája miatt ilyen elvarázsolt é sajnálja mert azt hiszi emiatt érzékeny szegény, ezért nevet ki, nem bunkóságból, hanem mert úgy gondolja, hogy szegény gyerek sérült és nem meri fegyelmezni.. Valójában az oviban minden oké a gyerekkel, okos egyáltalán nem tűnik lelkileg sem sérültnek, csak épp én nem érzem úgy, hogy jogom lenne fegyelmezni, hiszen én nem az apja vagxok, hanem sokkal inkább egy "haver" az anyjára meg egyszerűen nem figyel... Csak csorgó nyállal nézi a cartoon networköt.. De tényleg bombával nem lehet kimozdítani onnan... Ráadásul én közel 40 éves létemre imádom a meséket, de azokat az izéket amik azon a csatornán mennek, egyszerűen értelmezni sem tudom... Szerintem biztos nem jó hogy ezt nézik, semmit nem tanulnak belőle de a függőség az megvan..
2016. márc. 3. 12:25
 8/23 A kérdező kommentje:

Konfliktusok nem lesznek, mert én igazából leszarom :D

Én vagyok a pontos példája, hogy egy hülyegyerek aki soha nem tanult is viheti sokra :D

Csak sajnálom szegény gyereket, mert tudom milyen felnőtt élet vár rá, ha az anyja nem fogja tudni fegyelmezni semmiért...

2016. márc. 3. 12:27
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

próbálj te is foglalkozni a lánnyal. találj ki közös programokat hármasban, lehetőleg házon kívül.szóval szakítsd el a tv-től. ha már annyira tv-zni akar, akkor keress neki olyan meséket amiből esetleg tanul is valamit(értékrend, tanulság..bármi) de a CN nem erről híres.

biztos a barátnődnek is jól fog esni,hogy törődsz a gyerekkel és jobban elfogadja a nevelési tanácsaidat.

+ha úgyis komolyan tervezel vele(házasság) akkor nem árt,hogyha megkedvel a lánya, hallgat majd rád.

de ehhez idő kell. fél év nem sok még.

2016. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Akkor itt azért mélyebb problémáról van szó. Az anyuka sajnálja a gyereket, amiért szétmentek az apjával, és ezért igyekszik kicsit túlkompenzálni, és mindent inkább ráhagy. Egyébként ha egy gyereknek problémája van, sokféleképpen előjöhet, nem feltétlenül úgy, hogy probléma lesz vele az oviban. Lehet, hogy "csak" anyára nem hajlandó figyelni. Az én lányom sem állt velem szóba napokig, mikor a testvére született, igaz, ő kisebb volt.

Szerintem a kioktatás itt nem megoldás, inkább szervezz közös tévémentes programokat hármasban, amikről úgy gondolod, hogy a kislánynak is tetszene.

2016. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!