Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valakinek borult már fel...

Valakinek borult már fel kapcsolata az eltérő nevelési módszerek miatt?

Figyelt kérdés

Párom úgy neveli a gyerekét(nem közös) aki lassan 17 éves lesz(fiú), hogy egyre zsarnokabb lesz, mint egy igazi kis király otthon. Nem egy erős jellemű a párom, ráadásul ahogy beszél vele a gyereke, kissé kiborító. Ő meg nem szól rá.

Én keveset vagyok otthon, a munka miatt.

Nekem meg egyre rosszabb a viszonyom a gyerekével, én lettem már a főellenség, a gyereke már szabályosan kinéz engem a saját lakásomból, mert haza mertem menni.

Az anyja mindent megvesz neki, rengeteget tanul vele, a gyerek magától sosem tanulna, volt kollégiumban is, de ki kellett venni, mert egyedül szinte semmit sem csinál, és nagyon rossz jegyeket hozott haza.

A páromat nagyon szeretem, de a gyereke miatt már alig motivál valami, ezért a kapcsolatért.

És van egy érzésem, még 30 éves korában is otthon lenne velünk, én meg fizetem az iskoláit, stb...aztán lehet, eltesz láb alól, mert útban vagyok neki...

A fő gond az volt, hogy agyon volt szeretve a szülői házban a gyerek anno, mindenki, a nagyszülők is a gyerek szeretetéért küzdöttek. Ezért lett már ilyen, és a párom meg tovább folytatja ezt, mintha valami mély szerelmi kapcsolat lenne kettőjük között, én meg csak a pénzgeneráló 3. vagyok.



2014. okt. 29. 05:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszeltel mar a paroddal errol?
2014. okt. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinéz a saját lakásodból.csomagold össze a puttyait aztán menjen az anyjához.17éves,ne már körülötte forogjon a világ.apának nem tetszik,puttyolhat utána.Tudod kit terrorizálna a kis takony.
2014. okt. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
A kerdezo parja a gyerek ayja es egyutt elnek....
2014. okt. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze, beszéltem már vele erről rengetegszer, meg biztos más is mondta már neki, belátja ő, hogy hogy kellene, de valahogy mégsem megy neki a nevelés.

Valószínű az alapvető baj, hogy nem elég erős egy kamaszgyerekhez. Csak hát nekem kéne kordában tartanom, de úgy nehéz, hogy ő meg megad neki mindent, meg nem tudja szabályozni semennyire. Az utálatot meg én kapom érthetően, mert rászólok sokszor.

2014. okt. 29. 08:54
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Le kell fektetnetek a szabályokat: Te vagy a ház tulajdonosa, kereső felnőtt férfi, családfő. Ez nagyon régimódian hangzik, de nem tudom máshogy elmagyarázni. Nálunk a legkisebb fiú 17, és bizony mind bepróbálkozott tizenévesen ezzel a hú de okos vagyok, majd én megmondom a tutit stílussal. Nem volt könnyű élete mellettük az édesapjuknak, mert ahelyett, hogy fáradtan szusszanhatott volna hazaérve, mindig volt valami hülyeség, amit rendbe kellett tennie. Pedig nem vagyunk mozaik család, és nem különböznek az elveink sem. Sőt a gyerekeink is a viszonylag könnyen hajlanak az értelmes dolgokra, de hát a kamaszkor már magában se könnyű (nekik se)

Amit anyaként meg kellett tanulnom:

Férfit csak férfi nevelhet (példaadás, logika, kétkezi tennivalók)

Tizenévesek mellet a dolgom: kaja, ruha, jó szó, de az irányt apa adja, és nekem azt kell tanácsolnom: hallgass apádra.

Persze néha engem is belerángattak a "de apa ezt nem érti...hülyeségekbe", és vonulhattam apától fiúhoz közvetíteni. De amellett, hogy semmi értelme, még a végén én lettem a túlbonyolító.

Ha a párod úgy érzi, hogy fontosabb a picifia dédelgetése, mint hogy ha fájdalmasan is, (anélkül senkinek se ment még) felnőjön a gyereke, akkor sajnos le kell vonnotok a következtetést.

Vagy éltek egymás mellet és a gyerekre rá se nézel, vagy ő változtat, vagy külön mentek.

2014. okt. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó màr a fiúnak.Az én anyám màr rég meghalt,engem nem ugrálnak így körbe,sőt... Lennék a helyében.

18 éves lány

2014. okt. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös köszönöm, igazad van sok mindenben.

Kissé erősebbnek kellene lennem nekem is a neveléshez, de nincs hozzá idegem, szerintem sosem volt. Hozzám is valami kis csendesebb, nyugodtabb lánygyerkőc lett volna való, meg a páromhoz is.

De nem így alakult, és tényleg, a páromnak valahogy kissé fura a kapcsolata a fiával, néha már úgy érzem, nem teljesen normális. Nem részletezném...

Én meg úgy kerültem bele ebbe a kapcsolatba, hogy a gyerek már kb 12 éves volt, de nagyon sokat nem voltam velük(kamionozok külföldön) és csak azt látom, a pénz fogy bőven, viszonzást nem kapok, a páromtól mondjuk semmit nem sajnálnék, csak hát ő mindent a gyerekére költ.

Nem tudom, macerás az egész, valahogy csak alakul majd.

2014. okt. 29. 12:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel! Szerintem azt az apát "szívatja" a fia, akit valamennyire szeret. Ha igazán levegőnek nézne, az már régen rossz.
2014. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi a közös gyermekünket együtt neveljük, de a 15 éves fiunkkal még sem bírunk. Nem kell túlpörögni, mindenki azt mondja h kinövik.
2014. okt. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, az a kor a legproblémásabb, ha visszaemlékezünk, miről is szólt amikor annyi idősek voltunk:

Mindenki hülye volt körülöttünk, mi voltunk a legszebbek, legokosabbak, mégis senkinek sem kellettünk, mindenki minket macerált, pedig mi tudtunk mindent, tombolt bennünk a tesztoszteron, meg kellett mutatni a világnak, hogy sokkal jobbak vagyunk, mint bárki más.

Valamint 5 percig nem tudtunk egy helyben megmaradni, mindent ki kellett próbálni, megnézni, megvenni, lehetőleg 1 nap alatt....

2014. okt. 31. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!