Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jobb volt a régi...

Szerintetek jobb volt a régi szigorú nevelés, vagy a mai nevelési módszerek a jobbak?

Figyelt kérdés

Régen amikor haza jöttek a buliból a fiatalok 4-kor és 6-ra mentek dolgozni,nem pedig délig feküdtek.13-4 évesen mentek disznót vágni másoknak stb.


A mait nem részletezem mindenki tudja ismeri.



2015. jan. 18. 21:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Na szerinted? Csak nézz szét a mai fiatalok között. Nem nagyon ismerem már a régit, én is csak 20 éves vagyok, de feltételezem, hogy ettől mindig is normálisabb fiatalok voltak.
2015. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Amit leírtál példának, annak semmi köze a szigorú vagy nem szigorú nevelési módszerhez.

Amikor én voltam fiatal és jártam bulizni, akkor is sokan döglöttek utána egész nap. És mai ha valakinek éppen dolgoznia kell másnap, akkor felkel korán és megy dolgozni.

Disznóvágásra ma is megy az, akiknél van ilyen.

Annyi igaz, hogy manapság több az olyan szülő, aki szerint még csak rászólni sem szabad a gyerekre, mert sérül a pici lelke. Csak szegényke akkor hogyan tanulja meg, hogy mi a jó és mi nem. De ez inkább a mostani kisgyermekes anyukákra jellemző. Szóval ők még nem a bulizós fiatalok. Kíváncsi vagyok, hogy milyenek lesznek, ha felnőnek :D

2015. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én is ezért tettem fel a kérdést,mert sokan "féltik" a gyereküket attól hogy fizikai munkát végezzen pedig nem ártana.Azért ilyen szerintem a mai fiatalok nagy többsége,mert kevés a normális közöttük.
2015. jan. 18. 21:46
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Hm.. Aki dolgozik ma is ugy van.. Hogy ha bulizik attól még mennie kell..

A disznovágas is adott nalunk meg...


A főkérdésedre a valasz:

A kettő közt, regen is volt haol lazabb volt, és mist is van akiknél szigorúbban fogjak a gyerekeket.

Szeribtem ez függ az adott családtól, es az adott gyerek jelleméből is, hogy hogyan érdemes nevelni.

Pl én 17 voltam amikor először kimaradtam éjszakára.. Havonta, 2 havonta egyszer...

Most 27 vagyok... Tehát nem tudom,mhogy a réghez, vagy az újhoz tartozom-e... De az biztis hogy aha kell a tizenevesenk is jönnek segiteni a vágásnál...pedig én már bp-i vagyok, és jarunk le nagyszülőkhöz, szülőkhöz is..segitségünk nelkül neki sem állnak..

2015. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
4. Vagyok, nálunk egyebként leghamarabb fél7 re lehet a buliből autó nelkül hazaérni :)
2015. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%
Az a legnagyobb probléma, hogy a mostani gyerekeknek, fiataloknak csak jogaik vannak, kötelességeik nincsenek. És ez a szülői rossz hozzáállás következménye. Ma már a tanár nem fegyelmezhet, hozzá nem nyúlhat a kis drágákhoz senki, mert jaj a kicsi lelkük odalesz. Ha probléma van velük 13 évesen, kihozzák, hogy biztos megbántották a bölcsiben, az okozta. Pedig nagyon sok gyerekre, fiatalra ráférne nagyobb szigor, több elvárás feléjük, és, hogy a saját bőrükön érezzék a tetteik, mulasztásaik következményeit, ne csak ejnye-bejnye legyen, tegyenek bármi rosszat, vagy legyenek bármilyen felelőtlenek.
2015. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, aki mondjuk Krisztinavárosban lakik, az mégis hová a búbánatba menjen hajnalban disznót vágni? A Batthyány térre? Netán a Mechwart ligetbe?
2015. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

én a "régi szigorú" nevelésben nőttem fel...eredmény: lelki roncs vagyok,tele vagyok fájdalommal,rossz emlékkel...te belegondoltál már abba h milyen,mikor egy gyerek lelki terrorban él? mikor veri az apja? mikor félnie kell azoktól az emberektől, akik az első közösséget alkotják,ahová mindig vissza kéne tudnia nyúlni? mikor rossz példa van a szeme előtt? fel sem foghatod,milyen az a fajta félelem...


nem,nem vagyok depressziós,magába roskadó tini. épp ellenkezőleg,vidám természetem van. de ez csak magamnak köszönhető és nem a nevelésemnek...nem lettem volna rosszabb ember,ha apum nem rajtam vezeti le a dühét. szóljatok,ha mégis.


Nyilván nem pártolom a sok elkr.vult lánykák szüleinek módszereit sem. de a kettő között sztem van járható út.

2015. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Meg kell ülni a nyeregben, a ló tetején. Nekem is van 18 éves fiam. 17 volt, amikor először ment bulizni. Megbízunk benne, rá is szolgált, sosem élt vissza a bizalommal. Mindig normális, nem spicces, nem benarkózott állapotban jött haza. Persze, valamit megiszik olyankor, igen. Tegnap pl. ő vitte felvételizni a hugát, pedig előtte szalagavatón volt. Megcsinálta zokszó nélkül. Amúgy is szeret segíteni, szívesen dolgozik itthon is a ház körül.

A 15 és 13,5 éves fiunk meg még nem jár ilyen helyekre, igaz, nem is igénylik. Sosem neveltük őket úgy, hogy csak jogaik vannak, de a szeretetet, az elfogadást érezték, érzik (remélem).

2015. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%
8. A normális életre nevelés, és a gyerekbántalmazás között van némi különbség, nem kellene összekeverni a kettőt, és a kérdés sem erre irányult. A bántalmazás ma sem tűnt el sajnos teljesen, viszont sok szülő azt hiszi azzal tudja kimutatni a szeretetét a gyerekei felé, ha nem neveli őket, hanem mindent rájuk enged. A jogaikkal párhuzamban nem tanítja meg, hogy kötelességeik is vannak, és felelősek a tetteikért. Szeretni, gyereket nevelni okosan, következetesen is lehet, csak mára nagyon kiment a divatból. De azért szerencsére nem minden családban.
2015. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!