Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya balhézni akar érettségi...

Anya balhézni akar érettségi előtt. Hagynátok, vagy próbáljam lebeszélni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Angolból két csoport van a sulinkban. Az emelt- (heti 5 órás) és az alapszint (heti 3).

Én 16 évesen letettem a felsőfokú nyelvvizsgát és 10. után leadtam az emelt órákat, mert semmi értelme nem volt bejárni, csak unatkoztam és a tanár is folyton szívatott.

De ettől függetlenül aki alapszinten van, az mehet emelt érettségire, szóval összefüggés nincs. Ma bejött az angoltanár, hogy az igazgatóhelyettes azt mondta, hogy mivel sokan mennek a csoportunkból emelt érettségire (13 főből kilencen), ezért aki arra megy, annak heti plusz 2 órába be kell járni, felkészülés miatt. Ez az utolsó 2 hónapban szerintem elég nagy kicseszés, mivel már van egy kialakult rendszerem, mikor ez a két említett óra lenne, nekem különórám van, erre a tanár annyit mondott, hogy az iskolán kívüli elfoglaltság, nem számít.

Meg én nyár óta az emelt angolra készülök, a témakör már megvan, szinte az összes írásbelit megcsináltam a tanáromnál. És ebben a plusz két órában ugyanezeket csinálnánk, szóval felesleges láblógatás miatt bejárnom.

Anya jövőhéten be akar menni a suliba, hogy ezt hogy gondolták, mert már elege van abból, hogy ott állandóan variálnak valamit, aminek általában a diákok isszák meg a levét. Jogász, elég nagy az igazságérzete és ki nem állhatja a suli vezetőségét.


Csak nem akarom, hogy gáz legyen és aztán érettségin én szívjam meg (magyarból a suliban szóbelizek).


2016. márc. 3. 17:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
Minek akarsz emeltezni, ha már van egy felsőfokúd?
2016. márc. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjen be anyukád, nem muszáj balhézni, kulturáltan is meg lehet vitatni. Csak szépen magyarázza el, hogy neked biztosítva van a felkészülés a magántanár által, és egyébként sem kötelezhet korrepetálásra az iskola.


Nagyon pattogni nem érdemes, 2 hónapot már mindenhogy kibírsz.

2016. márc. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Mert kell két darab emelt.

Az egyik a töri, de mivel a magyar emelt érettségi gyilkos, ezért az kilőve.

Németből már van egy középszintű érettségim és abból azért nem mentem volna emeltre, mert az angol számomra könnyebb.

2016. márc. 3. 17:27
 4/30 anonim ***** válasza:
70%
Milyen szakra mesz?
2016. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hagyd, hogy bemenjen, nyilván tisztában van a helyzettel, meg tudja oldani.
2016. márc. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Külföldre megyek továbbtanulni, Events Managment-re.
2016. márc. 3. 17:38
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen kihagyod azokat az órákat. Igazából miután te leadtad az érettségire való jelentkezésed, a te dolgod, hogy hogy oldod meg az emeltet.

De valóban jó ötlet, hogy anyud bemenjen, mert akkor legalább kevésbé fognak veled kötekedni, ha nem mész be a plusz órákra.

2016. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Hát jó, csak most akkor minden héten rohangáljak igazolásokért?

Nem gond, van orvos a családban és az ismeretségi körben is, csak ezzel együtt nő a hiányzott órák száma is.

2016. márc. 3. 17:47
 9/30 anonim ***** válasza:
70%
rly? kit érdekel az igazolatlan órák száma?:D
2016. márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Mivel elég sokat hiányzok, ezért nem akarom megismételni az utolsó évemet, hogyha átlépem a 250 óra hiányzást. :D
2016. márc. 3. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!