Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a szüleim így nevelik az öcsémet? Mit tudnék tenni én ezügyben? Rám nem hallgatnak.

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és van egy 5 éves öcsém. A szüleim a 40-es éveik elején vannak, anyukám újraházasodott és az új kapcsolatból született az öcsém, azért ilyen nagy a korkülönbség köztünk. Az öcsém mondhatni egykeként nevelkedik, mert a nagytestvérei mind felnőttek már, külön élnek. Egy átlagos hétköznap úgy néz ki nála, hogy ovi után xbox-ozik (lövöldözős játékokkal játszik) vagy pedig káromkodós, gyilkolászós, zombis gameplay videókat néz youtube-on. 5 évesen szerintem ezek mind koraiak még. Ezenkívül azt sem tartom helyesnek, hogy bár van saját szobája, még mindig a szüleinkkel alszik egy ágyban. Általában este 11-12 körül alszik el, és a reggeli felkelés is nehézkes. Azt is furcsának találom, hogy az oviban nem szeret rajzolni-színezni, itthon sem szokott magától. Az ovónénik is mondták, hogy mindig egyedül ő húzza magát ki a z ilyen típusú feladatok alól és nem vesz részt. Ami még feltűnt, hogy a súlyával nincsen probléma, de túl sok édességet kap. Ma figyeltem, hogy mit eszik, és nem viccelek, vagy 4 szelet kinder pinguit meg kb 3 csokis sütit megevett és persze ilyenekre nem kívánja a normális főtt ételt, azt alig eszik mindig. Hiába mondom a szüleimnek, hogy a Tomi már megint túl sok édességet eszik, vagy miért nem fektetik le hamarabb stb. mintha meg se hallanák, amit mondok. Általában "Látod, hogy nem akar lefeküdni, most mit csináljak vele?" típusú válaszokat kapok. Én reagálom túl és ilyen egy átlagos 21.századi gyerek? Mert szerintem igen csak félrenevelik szegény öcsémet, és én nem tudom mit tegyek ez ellen. Őszintén szólva az az érzésem, hogy ennyi idősen már nincs is türelmük egy kisgyerekhez, ezért csak leültetik a gépek elé.:(
2016. márc. 4. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Semmit, nem a te dolgod. Ha bele akarsz beszelni valakinek a nevelesebe, szulj egy gyereket.
2016. márc. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Már hogyne lenne az ő dolga, az öccse, szereti, aggódik érte. Egy családba tartoznak, érted?

Kérdező, mennyi időd/energiád van foglalkozni vele?

2016. márc. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az utolso mondatod maga a valasz :-(
2016. márc. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Annyit tehetsz, hogy elmész vele mindenféle gyerekenek való programokra, ahova normál esetben a szülők szokták vinni a gyerekeket. Így kevesebbet fog tévézni és számítógépezni, és olyankor olyan kaját kap, amilyet te gondolsz. Az otthoni dolgokba ezen túl nem nagyon tudsz beleszólni.
2016. márc. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

Az,hogy a gyereket nem érdekli a színeszés vagy rajzolás egyéni érdeklődés.

Ha őt a "zombis,gyilkolászós,lövöldözős"játékok érdeklik,arról sem tehet.

Igazából ilyenkor a szülő feladata,hogy elmagyarázza a gyereknek,hogy mi a különbség a játék és a valóság között.


Mikor gyerekek voltunk én is a testvéreim is Play Station-ön játszottunk szinte egész nap.(Pl Tekken,és hasonló verekedős játékokkal),még sem lett belőlünk pszichopata.


Az,hogy a gyerek mikor fekszik le egyéni kérdés.Nem minden gyerek egyforma.

Ha egyik este sokáig marad fenn,akkor másnap álmos lesz,és idővel úgy is rájön,hogy keveset alszik,és fáradt is lesz.


A túl sok édességevés az egyetlen ami max megemlítenék a szülőknek,de azt is óvatosan....


Amúgy a legtöbb szülőnek nincs ideje foglalkozni a gyerekkel.Ilyen világot élünk.

Én ezért sem akarok soha családot,mert nem látom értelmét,hogy heti 1-2 nap,1-2 óráért amit együtt tölthet a család ilyesmire adjam a fejemet...

2016. márc. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Az egyik unokatestvéremet hasonló módon nevelte az anyja egyedül, az apa él, csak nem élnek együtt, nem lehet rá számítani. A kissrác tini korára pszichésen gyenge lett, pánikrohamai vannak és retteg attól, hogy az anyjával történik valami, ha nincs mellette.
2016. márc. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem sem normális. Mi négyen vagyunk testvérek, de minket nem a tv, xbox nevelt fel. Édesség is be volt osztva. Azt bevallom, hogy többször aludtam a szüleim mellett, mert rosszat álmodtam. Amit a kérdező írt, az sajnos nem egyedi eset. Elég szomorú, de sokan így nevelnek manapság. Meg úgy, hogy a gyerekre még rászólni is barbárság.
2016. márc. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!