Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális, hogy anyám...

Ez normális, hogy anyám ennyire spórol és zsugori?

Figyelt kérdés

Szóval pénteken reggel kirakta a ruháimat, amit fel kell, hogy vegyek. Azért, mert nem vehetek fel azt amit szeretnék, csak amit ő mond, vagy jóváhagy hosszas könyörgés után, erre pedig nekem nincs időm reggelente. Megmondta hogy melyiket vegyem alulra, mert az a kisebb. Itt már kezdtem sejteni valamit, hiszen többször megesett már ez. Felvettem, láttam hogy kicsi, ezt megmutattam apámnak, hogy szerinte is az+e, vagy csak én vagyok a kíngörcs. Apám (tudván, hogy anyám ezt kb 20-adszorra játssza el, és ezt nem ma kezdte) szólt anyámnak, hogy ne adjon ilyen kicsi ruhákat, mert tényleg, a köldökömig ért a póló kb. és az alkarom feléig (majdnem a könyökömig). Apám fel is ajánlotta, hogy azt a sok ruhát, amit anyám az évek során (turkálókból olcson, rokonoktól ingyen, jó szívből, kinőve, használtan kapva) elviszi valamilyen szeretetszolgálatnak, vagy a vöröskeresztnek, ott jobb helye lesz, mint hogy nálunk rohadjon meg vagy 5 zsák ruha. Erre anyám (tanár, többet keres jóval, mint apám) megkérdezi apámat (szarkasztikus hangnemben): ilyen sok pénzed van, hogy kidobálod (!) amit el lehet adni. Apám erre válaszolt higgadtan, hogy max. pár száz forintot kap érte. Anyám erre válaszolt, hogy egy zsák ruha egy ezres. Gyerekboltokba szokott bevinni, ahol eladatja őket, a maradékot pedig visszahozza, bár szerintem drágább oda a benzin. Apám erre a végére már azt mondta, hogy kifizeti ő saját pénzéből (nevetséges), csak adja már le valahová. Erre anyám meg felháborodott.

Pár éve adta el a rólam visszamard használatlan pelenkákat.


Ez normális? 14/F (nemsokára 15)



2016. febr. 28. 21:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
Ez már nem normális kategória. De az én szüleim is zsugoriak. Azon kiakad apám, ha 300 forintét veszek sört 200 helyett.
2016. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Egyenes út ***** válasza:
3%

Annak örülj,hogy valaki gondoskodik rólad!Másnak még ruhára sem tellik!

Üdv!

2016. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Nem normális.


Egy ötlet: ajánld fel, hogy segítesz eladni a holmikat. Kiválogatjátok őket méret szerint és vaterára, jófogásra felteszitek őket csomagként. Pár fotó kell róluk, egy valóságtól nem elrugaszkodott ár és elviszik. Az árából pedig turkálóban lehet venni pár megfelelő méretű ruhát.


Szerintem nem kell több szekrénnyi ruha, de ami van az legyen megfelelő méretű és tisztességes állapotú.

2016. febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
8%

Taanááár ? Akkor jó sz**ul kereshet hallod :)

Nem lehet, hogy az oka a ruháid körüli őrületének az, hogy pont abban a korban vagy (évek óta) ami arról szól,hogy ma még pont passzentos rád valami, aztán 1 hét múlva meg már kicsi, kinőtted, mert nőttél pár centit ? Ember legyen a talpán akinek a pénztárcája ezt győzi .

2016. febr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%
De mi az hogy másnak még ruhára sem telik? Azért mindenki élljen úgy, ahogy az anyagiak megengedik.. Ha tényleg igaz, hogy az annyja tanár, és 2 mérettel kissebb pólót akar ráadni az nem normális, tudod?. Persze, ennyi erővel nincs rossz helyzet az országban, afrikában víz sincs... Ebbe mi a logika?Az ilyen embereket mint a 2. válaszoló megnézném 2-3 mérettel kissebb ruhába, akkor is így beszélne-e?. 1. voltam. Sajnos átérzem, nekem is hasonlóak a szüleim, de ezt csak az értheti akinek ilyenek..
2016. febr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
31%

Ha el tudja adni, akkor vigye és adja el. Magamnak is mindig ezt mondogatni :) Aztán persze ott áll a zsák ruha a lakásban nálam is.

Nem baj, ha eladja, csak akkor minél gyorsabban, nem tartom zsugoriságnak. Ha kap érte egy ezrest az jobb, mint nulla forint. Azt viszont nem értem, hogy egy ilyen nagy fiúnak miért kell minden ruhát előre odakészíteni, én nem tenném, már biztosan fel tudsz egyedül öltözni.

2016. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Ami nem jó, adja el. A spórolást én a saját ruhatáramon kezdem, nem a növésben lévő gyerekemen.
2016. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nem keres rosszul, hidd el. Apám is megmondta, hogy nem a görögországi nyaralásra kéne félrerakni a pénzt, amit csak anyám akar, hogy később lehessen mutatni, hogy mi BIZONX itt is voltunk meg ODA is elvittek a szüleid és de jó neked van mivel menőzni, rázni a rongyot, HANEM, EHELYETT NORMÁLIS KAJÁT ENNI ÉS NEM AZ ÉLETSZÜKSÉGLETEKEN SPÓROLNI. Én is ezen a véleményen vagyok.
2016. febr. 28. 21:46
 9/27 A kérdező kommentje:
És nehogy azt gondoljátok, hogy ezek a ruhák 2 hete passzosak voltak, most meg kicsik. Dehogy! 2-3 éve voltak combig érőek, most akkorák, hogy kényelmetlen, mikor pl. a táblánál nyújtózkodásnál 5mp-enként le kell húzni, hogy ne lássák, hogy ezen spórolunk.
2016. febr. 28. 21:48
 10/27 anonim válasza:
32%
Én sem hiszem, hogy ne tudnátok megengedni neked új ruhákat, szerintem ez azért főleg egy lánynál elég alapvető, ráadásul még tini is vagy. Próbáld meg kicsit meglágyítani a szívét, segítesz otthon, megpróbálsz kicsit jobban tanulni, és ehhez viszonyítva kicsit többet kérsz tőle. Remélem sikerült meglágyítanod a szívét. Hajrá ;)
2016. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!