Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítélendő, ha munkaidőben a...

Elítélendő, ha munkaidőben a saját dolgaimmal is foglalkozom?

Figyelt kérdés

Au pair vagyok 3 gyerek mellett. Nem folyamatosan dolgozom, hanem A héten teljesen szabad vagyok, B héten pedig a munkaidőm hétköznap 8-19. A feladataim:

- reggelit adni a gyerekeknek

- a 2 nagy gyereknek iskolába ebédet csomagolni (anyuka viszi őket suliba)

- a kicsit felöltöztetni

- délelőtt a kicsire vigyázni, közben kicsit kitakarítani

- elhozni autóval a nagyokat a suliból

- ebédet főzni

- segíteni nekik a háziban

- délután vigyázni mind a 3-ra

- vacsorát főzni

Délelőtt általában leköt a kicsi, meg olyankor rendbe teszem kicsit a gyerekszobákat és a konyhát, de délután, amikor hárman együtt játszanak, nem mindig igénylik annyira, hogy velük legyek, úgyhogy olvasni, laptopozni szoktam stb. amíg ők az udvaron vagy a játszószobában vannak. Persze figyelek rájuk, meg minden, meg ha megkérnek, akkor játszom velük, de nem vagyok ott velük állandóan. Anyukámmal beszéltem múltkor, és említettem ezt neki, erre teljesen lehordott, hogy hogy képzelem, hogy munkaidőben a saját dolgaimmal foglalkozom, nem azért kapom a pénzt, hogy olvasgassak, legyek ott végig a gyerekek mellett. Szerintetek igaza van, tényleg rosszul csinálom?


2015. ápr. 14. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

mennyi idősek? én mint anya, ha nálunk dolgoznál akkor ki lennék akadva, hogy "nem mindig" vagy a gyerekekkel. gondolom a kicsi még annyira kicsi, hogy 24 órás felügyeletre van szüksége, a nagyok meg még nem elég nagyok. az nem baj ha nem velük játszol, én se játszok szüntelenül a gyerekkel, de nem hagyom kint a kertbe őket míg én bent netezek.

ha mellettük vagy de nem velük játszol, hanem mást teszel az szerintem nem baj. de nyilván ez a munkáltatódtól függ, nem a gyk-s anyukák véleményétől ;)

2015. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
szerintem nem baj, ha mással is foglalkozol, de mindenképp legyél abban a helységben (vagy kertben), ahol a gyerekek, ne maradjanak felügyelet nélkül.
2015. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%

mennyi idősek? én mint anya, ha nálunk dolgoznál akkor ki lennék akadva, hogy "nem mindig" vagy a gyerekekkel. gondolom a kicsi még annyira kicsi, hogy 24 órás felügyeletre van szüksége, a nagyok meg még nem elég nagyok. az nem baj ha nem velük játszol, én se játszok szüntelenül a gyerekkel, de nem hagyom kint a kertbe őket míg én bent netezek.

ha mellettük vagy de nem velük játszol, hanem mást teszel az szerintem nem baj. de nyilván ez a munkáltatódtól függ, nem a gyk-s anyukák véleményétől ;)

2015. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy elítélendő. Nincs olyan munkahely és nincs olyan munkás aki a munkaidő 100%-ában csak a munkáját csinálná. Még egy pár hónapos baba sem igényel szó szerinti állandó felügyeletet, ha nem így lenne, akkor nem sokáig húznák élve a szülők. :D
2015. ápr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 piroska és a farkas ***** válasza:
80%
Én 2 gyerekkel voltam babysitter, kicsi 2,5 nagy 5 éves volt, szülők hetekre elutaztak munka miatt Bizny, ha ébren voltak, rajtuk kívül max a háztatással foglalkoztam, magándologgal nem.El sem tudom képzelni, h egy kicsit mernék kiengedni az udvarra anélkül, h én ne lennék ott. Az mondjuk belefér, hogyha valoban ő sem igényel, akkor kimehet a nagyokkal, de én is kiülök, és fél szememet rajta tartom, ez esetben lehet akár velem egy laptop vagy egy könyv... de minden helyzetben ők az elsők.
2015. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A két nagy 5 éves, a kicsi 2 és fél. Nagyon szépen tudnak együtt játszani, vigyáznak egymásra. Ha kiengedem őket az udvarra, akkor rálátok a konyhából, hogy mit csinálnak (a nagy részén padlótól plafonig üveg van), és a konyhába nyílik a hátsó ajtó is, ha esetleg ki kell mennem hozzájuk. Meg nem is olyan irdatlan nagy a kert, szóval gyakorlatilag ott vagyok a közelükben. Anyukájuk is szokott a konyhában tenni-venni, miközben ők kint vannak. Ha meg esik az eső, akkor vagy egy helyiségben vagyunk, vagy ők a szomszéd helyiségben, amitől egy térelválasztó választ el. Úgy nem is merném magukra hagyni őket, hogy nem látok rájuk. De ha egyszer jól elvannak egymással, mit csináljak, üljek ott és tegyem a semmit?
2015. ápr. 14. 22:31
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes érzéseim vannak a dologgal kapcsolatosan. Egyrészt anyaként nem nézném jó szemmel. A gyerek miatt is, meg hogy azért fizetlek. Másrészt a lányom ma mellettem gurult le három lépcsőnyit a mászókán, úgyhogy azt mondom, hogy a baj akkor is megtörténhet, ha állandóan mellettük strázsálunk.

Egyébként megemelem a kalapomat, hiszen egyedül birkózol meg három gyermekkel.

2015. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki pontozgat lefele, nekem minden válasz hasznos volt, köszönöm szépen őket!
2015. ápr. 14. 22:45
 9/15 A kérdező kommentje:
Az "ezért fizetnek"-ről annyit, hogy itt nem egész napról van szó, hanem délutánonként max. 1-2 óráról, mivel utána már főznöm kell a vacsit. Ami közben egyébként kb. pont annyira tudok odafigyelni a gyerekekre, mint olvasás vagy netezés közben, szóval anyukám logikáját sem igazán értem :D
2015. ápr. 14. 23:11
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Ne haragudj kérdező, de a nagyok is csak 5 évesek....szóval ők is kicsik. Ha bébiszittert veszek fel, azért teszem, h a gyerekekre vigyázzon és nem azért h bent netezzen. Igenis legyen kint a gyerekek közelében. A bölcsis gondozók, óvónők is kint ülnek, nem bent olvasgatnak, neteznek, sorozatot néznek, míg kint vannak a gyerekek, Oké, h rájuk látsz, de ha netezel, nem rájuk figyelsz, hanem a chatpartneredre, filmre, olvasnivalódra, tanulnivalódra, esetleg a fülhallgató is rajtad van...
2015. ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!